Który SUV ma najszersze siedzenie kierowcy?

Większość SUV-ów w dzisiejszych czasach jest wystarczająco duża dla większości ludzi, jednak niektóre z nich są o wiele bardziej przestronne niż inne. Jeśli jesteś dużym kierowcą, pamiętaj, aby dokładnie przetestować samochód, zanim zdecydujesz się go kupić, ponieważ wystarczająca ilość miejsca jest niezbędna zarówno dla komfortu, jak i dla bezpieczeństwa.

SUV-y są zarówno duże, jak i łatwe do wsiadania i wysiadania, co czyni je idealnymi dla większych osób. Oprócz ergonomii, SUV-y są w stanie i na drodze, a jednocześnie oferują komfort i technologię. Można śmiało powiedzieć, że SUV-y są obecnie najpopularniejszymi samochodami na rynku.

Trudno jest znaleźć idealny SUV z takiej jazdy różnorodność wyborów, ale 2021 Ford Expedition oferuje najszerszy fotel kierowcy na oszałamiające 64,9 cala miejsca na ramię, podczas gdy przestrzeń biodrowa jest na 62,2 cala. Kia Telluride oferuje 61,6 cala miejsca na przednie ramiona, podczas gdy przestrzeń biodrowa wynosi około 59 cali.

BMW X5 również oferuje 60 cali miejsca na ramiona kierowcy, a miejsce na biodra z przodu to również około 59 cali. Subaru Ascent oferuje 61,1 cala miejsca na ramiona kierowcy i 57,7 cala miejsca na biodra kierowcy. Wreszcie, Nissan Pathfinder oferuje 60,8 cala miejsca na ramiona kierowcy i 58,3 cala miejsca na biodra kierowcy.

Ford Expedition

Ford Expedition był zawsze jednym z największych krajowych SUV-ów w Ameryce Północnej, dlatego też wszystko w nim musiało być duże. Expedition oferuje miejsca siedzące dla siedmiu osób, jeśli zdecydujesz się na wersję Max, a przy okazji oferuje mnóstwo przestrzeni ładunkowej.

  Czy powinienem kupić samochód elektryczny teraz, czy jeszcze poczekać?

Z punktu widzenia kierowcy, Expedition prowadzi się jak każdy inny pełnowymiarowy SUV, jest duży, ciężki i jeśli kochasz taki rodzaj jazdy, powinieneś rozważyć Expedition. Technologia i system infotainment są intuicyjne i dość podstawowe, co jest czasami najlepsze z punktu widzenia użyteczności.

Niezawodność jest również dobra, podobnie jak dostępność części i silnika. Explorer jest jednym z najlepszych pełnowymiarowych SUV-ów na rynku, jeśli nie chcesz wydać fortuny, a zwłaszcza dla większych kierowców.

Kia Telluride

Kia Telluride jest jednym z najciekawszych SUV-ów na rynku, ponieważ oferuje atrakcyjną stylistykę i technologię w dość przystępnej cenie. Choć wielu twierdzi, że plakietka Kia może nie być tak atrakcyjna jak sam samochód, mało kto zaprzeczy uwadze, jaką przyciąga Telluride.

Za tak pozerskim wyglądem zewnętrznym, Telluride oferuje mnóstwo miejsca dla osób o różnych kształtach i rozmiarach, a w jego wnętrzu łatwo się rozgościć. Technologia jest na przyzwoitym poziomie, a niektóre luksusowe funkcje są nawet w standardzie, ale nie są one tak zaawansowane, jak mogłoby się wydawać.

Tak czy inaczej, można śmiało powiedzieć, że Telluride jest jednym z najlepszych SUV-ów KIA w historii, a biorąc pod uwagę jego popularność, jest to prawdopodobnie również jeden z najlepiej sprzedających się samochodów Kia.

BMW X5

Warto powiedzieć, że każdy SUV na tej liście powinien być wystarczająco szeroki dla prawie każdego, tylko największe jednostki będą zmagać się z prowadzeniem tych SUV-ów. W związku z tym, jeśli chcesz mieć wszystko, co najlepsze na szczycie, BMW X5 jest drogą do zrobienia.

  Najlepszy samochód dla osób z problemami z kolanami

Dzięki stosunkowo prostokątnej konstrukcji BMW udało się sprawić, że X5 jest niezwykle przestronne w środku. To sprawia, że X5 jest atrakcyjną propozycją dla osób o dużym wzroście i wszystkich innych, którzy chcą mieć średniej wielkości SUV-a klasy premium.

BMW X5 wyposażono w wiele luksusowych udogodnień, takich jak wysokiej jakości skóra i aluminium, system audio klasy premium, system ADAS, sterowanie gestami, rozpoznawanie głosu i wiele innych.

Subaru Ascent

Jeśli po prostu nie można się męczyć z wydawaniem zbyt dużo pieniędzy na SUV, ale chcesz coś, co może łatwo zrobić 95% tego, co każdy inny SUV na tej liście może zrobić, powinieneś sprawdzić Subaru Ascent. Po tym wszystkim, każdy wie, że Subaru ma tendencję do dostarczania, jeśli chodzi o pojazdy 4×4.

Ascent jest standardowo wyposażony w AWD, wiele technologii bezpieczeństwa i oferuje cichą, subtelną jazdę. Jednak różnica w cenie między Ascent i X5 na przykład jest widoczna w momencie otwarcia drzwi. Silniki są przyzwoite, ale nie tak mocne, a siedzenia w trzecim rzędzie nadają się do użytku tylko wtedy, gdy masz 5 stóp wzrostu.

Sekcja FAQ

Jaki SUV oferuje największą przestrzeń z tyłu?

Większość SUV-ów jest stworzona dla ludzi, którzy chcą nimi jeździć, jednak jest kilka SUV-ów, które również oferują dużo miejsca dla pasażerów z tyłu. Wspomniany wcześniej Nissan Pathfinder jest jednym z nich, dzięki 41,7 cala miejsca na nogi w drugim rzędzie, Pathfinder jest przestronnym SUV-em.

  Jaki jest najtańszy samochód elektryczny?

Hyundai Palisade i Kia Telluride zbudowane są na wspólnej platformie i jako takie oferują takie same wymiary wewnętrzne przy 42,4 cala miejsca na nogi w drugim rzędzie. Jednak niekwestionowanym mistrzem przestrzeni na nogi w drugim rzędzie jest Range Rover Vogue LWB, który oferuje oszałamiające 46,8 cala.

Który SUV oferuje największą przestrzeń ładunkową?

Praktyczność ma znaczenie. Bez względu na to, czy jesteś rodziną wybierającą się na rodzinne wakacje, czy samotnym poszukiwaczem przygód, który regularnie przemierza różne trasy rowerowe, duża przestrzeń ładunkowa jest zawsze mile widziana. Zwłaszcza, jeśli SUV jest Twoim jedynym samochodem, a dla większości ludzi tak właśnie jest.

W związku z tym, koniecznie sprawdź Chevy Suburban, ponieważ oferuje 72,6 cali sześciennych przestrzeni za drugim rzędem i aż 144,7 cali, jeśli złożysz wszystkie siedzenia. GMC Yukon również posiada takie wymiary. Cadillac Escalade oferuje maksymalną pojemność bagażnika 142 cale i 94,1 cala za drugim rzędem.

Który SUV jest najlepszy dla wysokich ludzi?

Najlepszym SUV-em dla wysokich osób jest Toyota Highlander dzięki imponującej przestrzeni na nogi z przodu wynoszącej 44,2 cala i 40,7 cala przestrzeni nad głową z przodu. Oprócz Highlandera, Subaru Legacy jest również świetną opcją, ponieważ oferuje 40 cali przestrzeni nad głową i 42,9 cali przestrzeni na nogi.

Warto wspomnieć, że większość obecnych SUV-ów jest wystarczająco duża dla większości wysokich ludzi i dużych ludzi w ogóle. Producenci samochodów znajdują sprytne sposoby na zwiększenie przestrzeni wewnętrznej z każdą nowszą generacją.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z