Który SUV Mercedesa ma fotele z masażem?

Który SUV Mercedesa ma fotele z masażem?

W ostatnich latach fotele z masażem stały się dość powszechnym elementem wyposażenia większości niemieckich samochodów klasy premium. Chociaż niektóre funkcje „masażu” to tylko regulacja podparcia lędźwiowego, niektóre z nich faktycznie oferują prawdziwy masaż.

Nie spodziewaj się jednak, że będzie to coś zbliżonego do rzeczywistości.
Mercedes oferuje masaż w kilku swoich samochodach, głównie tych większych i droższych. Jeśli chodzi o SUV-y, Mercedes oferuje funkcje masażu w modelach GLE i GLS, a od niedawna również GLC może być wyposażony w funkcję masażu.

Pakiet foteli wielokonturowych

Funkcje masażu oferowane we współczesnych samochodach Mercedesa stanowią część opcji pakietu siedzeń Multi-contour. Te przednie fotele składają się z wielokonturowych komór napełnianych powietrzem w dolnej części oparcia oraz w poduszkach bocznych.

Komory te nadmuchują się i opróżniają w danym momencie, tworząc nieco ożywcze doświadczenie, które może sprawić, że poczujesz się nieco bardziej komfortowo podczas długiej podróży. Ten efekt pulsowania pomaga zmniejszyć obciążenie kręgosłupa, zgodnie z informacjami niemieckiej organizacji zajmującej się zdrowiem kręgosłupa.

Jeśli zdecydujesz się na ten pakiet, otrzymasz również regulowane w wielu kierunkach fotele, a także podgrzewane i wentylowane siedzenia. Wszystkimi tymi funkcjami można sterować za pomocą systemu informacyjno-rozrywkowego samochodu, więc zapewnienie sobie komfortu w tych fotelach nie powinno być wielkim wyzwaniem.

Opcje masażu

Mercedes już od jakiegoś czasu oferuje masaż foteli. W początkowym okresie system ten był raczej rozczarowujący, ponieważ był reklamowany jako pełnowartościowa funkcja masażu, ale był ledwo wyczuwalny.
Jednak z biegiem czasu Mercedes stale udoskonalał ten system. Obecnie system ten oferuje wiele różnych rodzajów masażu. Współczesne systemy masażu oferują nawet do 8 różnych rodzajów masażu, w tym odmładzanie pleców i ramion, dwa rodzaje masażu „gorącymi kamieniami” oraz program aktywnego treningu, którego celem jest wzmocnienie mięśni pleców i nóg.
Te funkcje masażu mają na celu zapewnienie przyjemnych doznań z jazdy i sprawić, że długa podróż stanie się bardziej komfortowa. Celem tych funkcji jest zmniejszenie liczby przystanków podczas długiej podróży, abyś mógł dotrzeć do celu wcześniej i nie kosztem swoich pleców.

  Dlaczego Mercedesy to złe samochody

Fotele z masażem w GLS

System ten dostępny jest głównie dla przednich foteli, ale Mercedes wprowadził także masujące siedzenia dla pasażerów z tyłu w GLS, czyli największym SUV-ie Mercedesa.
GLS to największy i najbardziej bogato wyposażony SUV Mercedesa. W związku z tym można zdecydować się na podgrzewanie siedzeń w każdym fotelu, nawet w trzecim rzędzie. Wentylacja foteli dostępna jest tylko dla foteli przednich i środkowych. To samo dotyczy funkcji masażu.
Jak wspomniano wcześniej, oferowanie masażu foteli w przednim rzędzie jest raczej do przewidzenia w wielu SUV-ach klasy premium, ale Mercedes poszedł o krok dalej i zaoferował tę samą funkcję dla drugiego rzędu, jeśli zdecydujemy się na pakiet Executive Rear Seat Plus.
Pakiet Executive Rear Seat Plus obejmuje szeroki zakres dodatkowych funkcji, które z pewnością zwiększą poziom komfortu pasażerów tylnej kanapy. Pakiet ten obejmuje m.in. dwa tylne ekrany multimedialne ze słuchawkami, fotele regulowane w wielu kierunkach oraz oddzielny 7-calowy tablet do sterowania niemal wszystkimi funkcjami.
Istnieje również możliwość odchylenia tylnych siedzeń i przesunięcia przedniego fotela do przodu, aby stworzyć dużo miejsca dla pasażera siedzącego z tyłu w fotelu kapitańskim. Pakiet ten jest również wyposażony w wiele dodatkowych funkcji, takich jak liczne porty USB, lodówka i stoły w stylu samolotowym, które składają się z konsoli środkowej.

Sekcja FAQ

Ile kosztują luksusowe pakiety siedzeń Mercedesa?

Koszt pakietów siedzeń deluxe jest dość wysoki, czego należy się spodziewać, jeśli chodzi o ekskluzywne wyposażenie Mercedesa z najwyższej półki. Funkcja masażu przednich foteli i wiele innych opcji z nią związanych kosztuje około 1.200 dolarów.
Jeśli zdecydujesz się na Executive Rear Seat Package, to będzie cię z powrotem 2.200 dolarów, ale to nadal nie dostaniesz masujące fotele w drugim rzędzie. To przychodzi jako część wspomnianego pakietu Executive Rear Seat Plus, który dodaje funkcje masażu i wentylacji, za 3,750 dolarów.
W tym kontekście, za tę cenę można by co tydzień, przez ponad rok, a nawet dwa, korzystać z godzinnego, profesjonalnego masażu.

  Jakie są najlepsze SUV-y pod względem bezpieczeństwa i niezawodności?

Czy powinienem zdecydować się na pakiet Executive Rear Seat Package Plus w moim nowym GLS?

To zależy. Wybór funkcji masażu przednich foteli ma sens, ale pakiet opcjonalny masażu tylnych foteli ma sens tylko wtedy, gdy zajmujesz się przewożeniem VIP-ów na dłuższych trasach.
Prawda jest taka, że nawet jeśli przewozisz VIP-ów z jednego kraju do drugiego, co jest mało prawdopodobne, ponieważ w dzisiejszych czasach każdy woli latać, większość ludzi nawet nie wie, że takie funkcje w ogóle istnieją.
Jeśli jesteś w tej branży, sedan jest o wiele lepszą opcją na dłuższe podróże niż SUV, ponieważ sedan jest o wiele bardziej aerodynamiczny, co działa korzystnie na ciszę i oszczędność paliwa podczas podróży.

Jak wybrać opcje dodatkowe przy zakupie nowego samochodu

Kiedy kupujesz nowy samochód, wybór dodatkowego wyposażenia jest trochę jak bycie dzieckiem w sklepie ze słodyczami. I producenci zdają sobie z tego sprawę, zwłaszcza Niemcy. Powszechnie wiadomo, że wielu producentów samochodów pobiera nieprzyzwoite kwoty za niektóre opcje dodatkowe.
Powszechnie wiadomo, że niektórzy producenci samochodów luksusowych pobierają ogromne sumy za „dodatkowe wyposażenie”, które jest standardem w tańszych samochodach innej, mniej popularnej marki. Wybierając opcje, wybieraj te, z których faktycznie będziesz korzystać na tyle, aby miało to sens finansowy.
Jeśli podróżujesz głównie sam, nie potrzebujesz pakietu wykonawczego dla tylnych siedzeń. Nie będziesz też potrzebował trzeciego rzędu, dodatkowych gniazdek elektrycznych czy tylnych rolet. W dzisiejszych czasach opcje są niezwykle drogie w niemieckich samochodach klasy premium, ale pomagają Ci, gdy zdecydujesz się sprzedać swój samochód ponownie.

  Jaki model jest najmniejszym SUV-em Mercedesa?

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z