Który VW Golf jest najlepszy

Volkswagen Golf

Od 1974 roku, VW Golf jest jednym z najbardziej popularnych i najlepszych samochodów all-around pieniądze mogą kupić. Powodem, dla którego Golf jest tak udany jak jest, jest fakt, że łączy kilka światów w jeden pakiet bez kosztowania dużo pieniędzy. Golf jest wystarczająco duży, oferuje wysokiej jakości materiały, technologię, komfort i przyzwoite koszty eksploatacji, nie kosztując przy tym dużo pieniędzy.

Dlatego nie jest zaskoczeniem, że Volkswagenowi udało się sprzedać ponad 35 milionów sztuk od momentu powstania VW Golfa. Rok temu VW wprowadził zupełnie nową 8. generację VW Golf, aby kontynuować jedną z najpopularniejszych linii czasowych w branży motoryzacyjnej. Jednak, który VW Golf jest najlepszy?

Najlepszym modelem VW Golf z nich wszystkich jest VW Golf Mk7.5, ponieważ jest to bardziej kompletny pakiet w porównaniu do najnowszego Golfa i ponieważ jest o wiele lepszy niż zwykły Golf Mk7. Drugim najlepszym modelem VW Golf jest zupełnie nowy model Mk8, ponieważ wprowadził VW Golf w nową erę.

Trzecim najlepszym modelem VW Golf jest zwykły Mk7 Golf, ponieważ jest lepszy niż Mk6, ale nie jest prawie tak dobry jak Mk7.5 i Mk8. Tak czy inaczej, Mk6, i Mk5 są również naprawdę dobre opcje, zwłaszcza jeśli pójdziesz do modeli po faceliftingu.

2017-2020 VW Golf Mk7.5

Golf 7.5 został wprowadzony w 2017 roku jako gruntownie zmieniona wersja zwykłego VW Golfa siódmej generacji. 7.5 wprowadził mnóstwo ulepszeń w stosunku do zwykłego Mk7, co sprawiło, że Mk7.5 stał się o wiele bardziej konkurencyjny. Golf 7.5 jest wyposażony w mocniejsze silniki, zmienioną skrzynię biegów i wyższą wydajność paliwową.

  Najczęstsze problemy z Volkswagen Golf

Design-wise, 7-5 Golf dostał wiele ulepszeń, takich jak LED reflektory i światła tylne, bardziej opływowe przedniej i tylnej konstrukcji, i lepiej wyglądające koła. 7-5 jest pierwszym Golfem oferowanym z całkowicie cyfrowym zestawem wskaźników, podczas gdy centralny ekran infotainment i kilka dodatkowych akcentów we wnętrzu są o ligę wyżej od zwykłego Golfa 7.

Niezawodność, Golf 7,5 jest lepszy niż Golf 7 i Golf 8, ponieważ 7,5 rozwiązał wiele problemów, które nękały Golf 7. Golf 8 jest wciąż w początkowej fazie rozwoju, co oznacza, że problemy łatwo się pojawiają, ale te prawdopodobnie zostaną naprawione w ewentualnym Golfie 8.5.

2020-Present VW Golf Mk8

2020 wprowadził zupełnie nowego VW Golfa 8, który przez wielu uważany jest za samochód kontrowersyjny. Volkswagen nie poszedł za burtę z projektem zewnętrznym, który niektórzy chwalą, a inni krytykują. Tak czy inaczej, można bezpiecznie powiedzieć, że Golf Mk8 zarówno nie wygląda wszystko, co nowe i że słabo określone modele wyglądają tanio.

Wnętrze to miejsce, gdzie znajduje się większość kontrowersji, ponieważ Golf 8 przychodzi z garścią dotykowych kwestii, co niekoniecznie jest dobrą rzeczą. VW Golf zawsze był ułożony idealnie, co oznacza, że ergonomia jest trochę częścią tego, co czyni VW Golf, a jeśli zmienisz to i sprawisz, że samochód wypełni się przyciskami dotykowymi, samochód nie jest tak łatwy w użyciu, jak kiedyś.

Po drugie, jakość budowy w Mk8 nigdzie nie jest tak dobra jak w 7,5. VW został mocno uderzony przez skandal Dieselgate, i to pokazuje. Jednak Mk8 to wciąż najbardziej zaawansowany, najmocniejszy, najbardziej zdolny i najbardziej komfortowy Golf.

  Czy felgi Mercedes będą pasować do VW?

2012-2017 VW Golf Mk7

Jeśli cofniemy się w czasie i porównamy odbiór, jaki miał Golf 7 z odbiorem, jaki miał Golf 8, od razu zauważymy, dlaczego tak wiele osób chwali Golfa 7, a dlaczego tak wiele osób krytykuje Golfa 8. Golf 7 wygląda wystarczająco inaczej niż Golf 6, a jednocześnie wygląda część, zwłaszcza w R-Line, GTI i GTD spec.

Wnętrze Golfa 7 jest mniej więcej takie samo jak w 7.5 minus cyfrowy kokpit i lepiej wyglądający ekran centralny. Powodem, dla którego Golf 7 jest tak dobry jak jest, jest to, że oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny ze wszystkich modeli VW Golf na tej liście, i dlatego Golf 7 jest teraz jednym z najbardziej popularnych samochodów używanych na rynku.

Jasne, Golf 7.5 jest bardziej niezawodny i wygląda lepiej, ale Golf 7 jest tańszy i ogólne doświadczenie nie jest tak różne. Golf 8 jest o ligę wyżej niż Golf 7, jeśli chodzi o cenę, nawet jeśli brakuje mu jakości wykonania w porównaniu z Golfem 7.

Sekcja FAQ

Który poziom wykończenia VW Golf jest najlepszy?

VW Golf zazwyczaj występuje w kilku różnych opcjach wykończenia, takich jak Highline, Trendline, Comfortline, R-Line, GTI, GTE, GTD i Golf R. Trendline i Comfortline są podstawowymi opcjami wykończenia, ponieważ mają podstawowy poziom wyposażenia, ale mogą być ulepszone poprzez indywidualne opcje.

Poziom wykończenia Highline jest środkowym poziomem wyposażenia i jest preferowany przez wielu klientów Golfa z drugiej ręki. R-Line to najlepszy pakiet wizualny dla Golfa, GTD to najlepszy i najpotężniejszy Golf z silnikiem Diesla, GTI to najbardziej kultowy hot-hatch, natomiast Golf R to najpotężniejszy model Golfa i jedyny Golf z napędem AWD.

  Czy Volkswagen Arteon to dobry samochód?

Czy VW Golf GTI jest lepszy niż VW Golf R?

Volkswagen Golf GTI jest konkurentem dla Audi S3, podczas gdy Golf R jest konkurentem dla Audi RS3, co oznacza, że GTI/S3 są modelem podstawowym wydajności, podczas gdy Golf R/RS3 są top-spec hot hatchbackami.

GTI zazwyczaj oferuje od 200 KM do 250 KM w zależności od roku modelowego, podczas gdy Golf R zazwyczaj oferuje około 300 KM. Golf R oferuje cztery rury wydechowe i stały system AWD, podczas gdy Golf GTI oferuje dwie rury wydechowe i stały system napędu na przednie koła.

Który VW Golf jest najgorszy?

Golf Mk4, a zwłaszcza Golf Mk4 GTI to najgorszy VW Golf spośród nich wszystkich, ale niekoniecznie jest to zły samochód. Golf 4 GTI nigdy tak naprawdę nie oferował niczego specjalnego, ponieważ wygląda tak samo jak zwykły Golf, brakuje mu mocy i jeździ w naprawdę bez życia.

Jak stwierdzono powyżej, nie myśl, że Mk4 jest zły samochód, bo nie jest, ale w porównaniu do wszystkich innych modeli VW Golf, to z pewnością najsłabsze ogniwo.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z