Których lat Forda Bronco należy unikać

2023 Ford Bronco Sport

Ford Bronco został wskrzeszony w 2021 roku z powodu ogromnego popytu na rynku i chęci Forda, aby dać marce Bronco drugi wiatr. Bronco jest jednym z najstarszych SUV-ów, jakie kiedykolwiek pojawiły się na rynku, co częściowo dlatego cieszy się obecnie ogromnym kultem zarówno wśród entuzjastów samochodów terenowych, jak i klasycznych.

W tym artykule zamierzamy omówić wszystkie lata Forda Bronco, których należy unikać, w tym wszystkie lata modelowe Bronco od lat 1960. Te lata modelowe obejmują modele Bronco 1966-1977, Bronco 1984-1990 i Ford Bronco 2021, ponieważ chcieliśmy również uwzględnić jeden z nowszych modeli.

Należy unikać bardzo wczesnych modeli Bronco z lat 1966-1977, ponieważ są one bardzo podatne na rdzę, która może zniszczyć te samochody, jeśli nie zadba się o nie odpowiednio. Bronco z lat 80. jest znany z tego, że bardzo łatwo się przewraca, o czym zdecydowanie należy pamiętać, ponieważ przewrócenie się w tak starym samochodzie może być katastrofalne w skutkach.

Wreszcie, Bronco z 2021 roku jest również wątpliwy, ponieważ cierpi na więcej problemów niż wszystkie jego późniejsze odpowiedniki. Warto jednak zauważyć, że wszystkie te modele nadal można kupić i cieszyć się nimi bez większych problemów, jeśli wiesz, czego szukasz i zrobisz wszystko, co w twojej mocy, aby sprawdzić samochód przed zakupem.

1966-1977 Ford Bronco

Bronco z lat 60. jest certyfikowanym klasycznym Bronco OG, co oznacza, że ma znaczną wartość kolekcjonerską. Są one znane ze swoich kompaktowych rozmiarów, wytrzymałej konstrukcji i dobrych osiągów w terenie. Ich zakup nie jest czymś, czego większość ludzi jest skłonna się podjąć, ponieważ brakuje im nawet niezbędnego wyposażenia bezpieczeństwa, ponieważ są dość stare.

  Częste problemy z silnikiem Forda Ranger 3.2

Jednym z głównych problemów wczesnych Bronco jest rdza i korozja. Pojazdy te mają kilkadziesiąt lat, a ich oryginalne stalowe nadwozia i ramy mogły przez lata być narażone na trudne warunki pogodowe, wilgoć i sól drogową. W rezultacie na panelach nadwozia, podwoziu, ramie i innych krytycznych elementach może pojawić się rdza.

Rdza i korozja mogą osłabić integralność strukturalną pojazdu, zagrozić bezpieczeństwu oraz wpłynąć na jego ogólny stan i wartość. Dlatego ważne jest, aby dokładnie sprawdzić każdy Bronco pierwszej generacji przed zakupem, zwłaszcza jeśli mieszkasz w obszarze, w którym rdza jest powszechna lub pojazd był narażony na warunki korozyjne.

1984-1990 Ford Bronco

Ford Bronco z lat 80. to również perełka i wiele osób uważa go za najlepszy klasyczny model Forda Bronco, jaki można kupić. Jest on powszechnie uważany za prawdziwego poprzednika nowego modelu Forda Bronco, ponieważ Bronco z lat 80. miał pudełkowaty, utylitarny wygląd, którego wiele osób szuka w dzisiejszych czasach w wielu nowoczesnych SUV-ach.

Bronco II bazuje na tej samej platformie, co Ford Ranger, z których oba słynęły z wypadków z dachowaniem. Ponieważ Bronco II ma dość wysoko położony środek ciężkości, jest w stanie z łatwością pokonywać trudny teren, ale oznacza to również, że nie jest szczególnie stabilny przy dowolnej prędkości.

Ford wycofał również Bronco II w pewnym momencie z powodu całego hałasu związanego z przewracaniem się modeli Bronco II w całych Stanach Zjednoczonych. Wszystko to sprawiło, że Bronco II zyskał złą sławę, zwłaszcza że Fordowi nigdy nie udało się całkowicie naprawić tych problemów.

  Ford Super Duty Niezawodność

2021 Ford Bronco

Nowy Ford Bronco cierpi na kilka znaczących problemów, takich jak awarie silnika, problemy z zaworami, problemy z przegrzaniem, problemy z górą i problemy z turbosprężarką. W porównaniu do Bronco z 2022 i 2023 roku, model 2021 wydaje się zbierać największą liczbę ogólnokrajowych skarg, co czyni go najgorszym Bronco XXI wieku ze wszystkich.

Nie jest to powód, aby całkowicie lekceważyć zakup nowego Bronco, ale aby odrobić pracę domową i w pełni sprawdzić samochód przed jego zakupem. Przeprowadzenie inspekcji przed zakupem jest zwykle tym, co wszyscy zalecają, więc lepiej to zrobić, jeśli nie masz doświadczenia z mechaniką samochodową i komponentami elektrycznymi.

Ponadto, bardzo często zdarza się, że pierwsze modele samochodów mają więcej problemów niż nowsze modele, ponieważ nie każdy problem można naprawić podczas testów przedprodukcyjnych i kontroli jakości.

Sekcja FAQ

Które modele Forda Bronco są najbardziej wartościowe?

Ford Bronco ma bogatą historię, a niektóre lata modelowe są szczególnie poszukiwane przez kolekcjonerów i entuzjastów, osiągając wyższe wartości na rynku. Do najcenniejszych modeli Forda Bronco należą wczesne modele pierwszej generacji, zwłaszcza te wyprodukowane w latach 1966-1977. Te Bronco, z ich klasycznym designem i możliwościami terenowymi, są bardzo pożądane.

Ponadto szczególną uwagę poświęca się modelom limitowanym i specjalnym, a także rzadkim pakietom opcji, które zwiększają ich atrakcyjność. Dobrze zachowane lub odrestaurowane Bronco, zwłaszcza te z tych konkretnych lat modelowych, mogą również osiągać wysokie ceny ze względu na swój ponadczasowy urok.

Które modele Forda Bronco są najmniej wartościowe?

Bronco czwartej generacji (1992-2996) generalnie nie są tak popularne jak starsze modele Bronco, ponieważ otrzymały mieszane recenzje i nie są zbyt stare, aby mogły być w jakikolwiek sposób ograniczone. Niemniej jednak, niektóre edycje specjalne i dobrze utrzymane modele nadal mogą przynieść sporo pieniędzy, zwłaszcza jeśli przebieg jest niski, a samochód ma bogatą historię.

  Niezawodność Audi i Forda - które rozwiązanie jest lepsze

Co więcej, modele Bronco z podstawowymi wykończeniami i powszechnymi konfiguracjami, bez żadnych unikalnych lub rzadkich cech, mają zwykle niższą wartość w porównaniu z edycjami specjalnymi lub limitowanymi wariantami produkcyjnymi. Dotyczy to również współczesnych Bronco, ponieważ były one znacznie tańsze w zakupie.

Co jest takiego wyjątkowego w Fordzie Bronco?

Cóż, wiele rzeczy sprawia, że nowy Ford Bronco jest wyjątkowy, a główne z nich to dziedzictwo, nazwa marki, off-roading, wygląd i bogata scena rynku wtórnego. Bronco wyznaczył standardy dla wielu kolejnych SUV-ów, ponieważ był jednym z pierwszych SUV-ów, jakie kiedykolwiek pojawiły się na rynku.

Dzięki dziesięcioleciom nieprzerwanej produkcji i stale rosnącemu kultowi, Bronco wielokrotnie zasłużył na swoją nazwę. Ford produkuje jedne z najbardziej kultowych samochodów w historii, a Bronco jest czymś więcej niż tylko zaliczeniem go do „najbardziej wyjątkowych modeli Forda w historii”, które obejmują Mustanga, Model T i Forda GT.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z