Których roczników Kia Niro unikać?

Kia Niro

Kia Niro może być stosunkowo nowym samochodem na rynku, ale łatwo jest określić, które lata modelowe są dobre, a które nie. Których roczników Kia Niro należy więc unikać?

Lata modelowe Kia Niro, których należy unikać, obejmują lata modelowe 2016, 2017, 2018 i 2019. W tych rocznikach odnotowano wiele problemów w porównaniu z najnowszymi modelami. Niezależnie od tego, najbardziej problematycznymi modelami Kia Niro są roczniki 2017 i 2019.

Których modeli Kia Niro powinienem unikać?

Rok modelowy 2016 Kia Niro

Rok modelowy 2016 Kia Niro jest pierwszym samochodem produkowanym w tej linii. W związku z tym oczekuje się, że będzie miał kilka problemów, co zresztą ma miejsce. Najczęstszym problemem w modelu Kia Niro z 2016 roku są zadziory powstałe podczas procesu produkcyjnego w siłowniku hydraulicznym.

Zadziory mogą uszkodzić uszczelkę olejową i pozwolić na wyciek oleju lub, w skrajnych sytuacjach, doprowadzić do zwarcia i potencjalnego pożaru. Innym częstym problemem zgłaszanym przez właścicieli tego modelu jest przegrzewanie się przekaźnika elektrycznego i problemy z hamowaniem.

Co więcej, samochód ten nie jest wyposażony w żadne funkcje bezpieczeństwa i wielokrotnie zgłaszano jego zawodność. Pomimo braku niezawodności, samochód ten otrzymał oficjalną nagrodę Guinness World Record za najniższe zużycie paliwa w momencie premiery.

Rok modelowy 2017 Kia Niro

To kolejny rok modelowy Kia Niro, od którego kupujący powinni trzymać się z daleka. Ten rok modelowy otrzymał kilka skarg związanych z silnikiem i innymi częściami. Podobnie jak model Kia Niro z 2016 roku, ten rok modelowy został wycofany, ponieważ zadziory powstałe podczas procesu produkcyjnego zostały również znalezione w siłowniku hydraulicznym.

  Najczęstsze problemy z Kia Carnival

Inne problemy związane z tym rokiem modelowym to poślizg skrzyni biegów, przerwy w zapłonie silnika, brak rozruchu, pęknięcie katalizatora, wycieki oleju, utrata mocy i wyciek płynu chłodzącego. Należy zauważyć, że ten rok modelowy miał największą liczbę skarg, ponieważ zarejestrował ponad 75 skarg.

Innym częstym problemem zgłaszanym przez większość właścicieli Kia Niro z 2017 roku jest klamka drzwi, która ma tendencję do pękania, a przewody paliwowe na bazie soi mogą przyciągać gryzonie.

Rok modelowy 2018 Kia Niro

Podczas gdy model z 2018 roku nie jest tak zawodny jak samochody z tej listy, nadal rejestruje znaczną liczbę problemów niż najnowsze modele. Według CarComplaints, Kia Niro z 2018 roku zarejestrowała ponad 39 skarg, co nie jest dużą liczbą, ale wciąż wartą rozważenia.

Jednym z głównych problemów z Kia Niro 2018 jest jej układ elektryczny. Niektóre z problemów elektrycznych, na które zwrócili uwagę użytkownicy, to nieprawidłowe działanie blokady zmiany biegów, problem z systemem komputerowym i odpadająca klamka drzwi. Inne problemy obejmują zgaśnięcie silnika, problemy z hamowaniem, problemy z klimatyzacją i problemy z silnikiem.

Ogólnie rzecz biorąc, Kia Niro 2018 to niezawodny samochód z kilkoma problemami. Przy dobrej opiece i konserwacji, samochód ten jest łatwiejszy i tańszy w utrzymaniu niż inne modele z tej listy.

Rok modelowy 2019 Kia Niro

Kia Niro z 2019 roku jest najgorszym modelem Kia Niro, jaki można posiadać. Wynika to z faktu, że ma najpoważniejsze problemy, mimo że nie ma tylu skarg, co rok modelowy 2017. Do tej pory miał nieco ponad 67 skarg bez żadnych wycofań. W przeciwieństwie do roku modelowego 2017, który ma ponad 4 wycofania.

  Zakup używanej Kia EV6 - rzeczy, które należy sprawdzić

Niektóre z najczęściej zgłaszanych problemów z Kia Niro 2019 to niewłaściwy płyn przekładniowy prowadzący do podskakiwania, spadek wydajności akumulatora, problemy z przegrzaniem akumulatora rozrusznika i nieprawidłowe działanie poduszki powietrznej po stronie przedniego siedzenia pasażera. Co więcej, ten rok modelowy ma mniejszą przestrzeń ładunkową niż większość jego rywali.

Innym częstym problemem w modelu Kia Niro z 2019 roku jest błąd sprawdzania systemu silnika hybrydowego.

FAQ

Który rok modelowy Kia Niro jest najlepszy?

Kia Niro jest obecna na rynku od 2016 roku. Mimo że model ten istnieje od niespełna dekady, może pochwalić się zarówno dobrymi, jak i złymi latami modelowymi. Najlepsze lata modelowe Kia Niro to lata modelowe 2020, 2021, 2022 i 20233. Te roczniki odnotowały mniej usterek niż wcześniejsze modele.

Czy warto kupić Kia Niro?

Tak, warto kupić Kia Niro. To dlatego, że ma przestronną kabinę, wszechstronne wnętrze i dużą przestrzeń ładunkową. Poza tym Kia Niro zapewnia płynną jazdę i zaawansowane funkcje bezpieczeństwa. Jest także oszczędna i tania w utrzymaniu. Jeśli jednak szukasz mocnego, wydajnego i zaawansowanego kompaktowego SUV-a z napędem hybrydowym lub PHEV, poszukaj innego modelu.

Ile kosztuje utrzymanie Kia Niro?

Kia Niro to ładny i łatwy w utrzymaniu samochód. Utrzymanie Kia Niro będzie kosztować od 95 do 2307 dolarów. Średnio za utrzymanie tego samochodu trzeba zapłacić około 245 USD. Należy pamiętać, że koszty różnią się w zależności od problemu. Przy dobrej opiece i konserwacji koszt utrzymania tego samochodu będzie niższy.

  Czy Kia Niro to dobry samochód?

Jakie są najczęstsze problemy z Kia Niro?

Kia Niro to wspaniały samochód, ponieważ jest praktyczny i wydajny. Niemniej jednak wiąże się z wieloma problemami, których użytkownicy powinni być świadomi. Główne problemy z Kia Niro to problemy z układem elektrycznym, niska prędkość ładowania, słabszy silnik.

Jaki jest najlepszy silnik Kia Niro?

Kia Niro jest dostępna z wieloma opcjami silnikowymi, które pozwalają zainteresowanym nabywcom wybrać odpowiednią opcję silnika. Niemniej jednak najlepszym silnikiem Kia Niro jest Kappa II GDI HEV. Silnik ten ma pojemność skokową 1 579 cm3 i jest wspomagany przez silnik elektryczny. Jego łączna moc wynosi 139 KM i 195 lb-ft momentu obrotowego.

Podsumowanie

Jeśli chcesz kupić używaną Kia Niro, rozważ trzymanie się z dala od modeli Kia z lat 2017 i 2019. Co więcej, modele z lat 2016 i 2018 również mają kilka problemów, na które zainteresowani nabywcy powinni uważać. Z drugiej strony, najbardziej niezawodne modele Kia Niro to roczniki 2021, 2022 i 2023.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z