Których roczników Skody Kodiaq unikać

Skodą Kodiaq

Skoda Kodiaq to najlepszy SUV Skody. Ten samochód jest łatwy w prowadzeniu, ponieważ zapewnia doskonałą widoczność i jest łatwy w manewrowaniu. Co więcej, jest siedmiomiejscowy i można nim jeździć zarówno po drogach, jak i w terenie. Niemniej jednak ten samochód ma dobre i złe lata. Których lat Skody Kodiaq należy unikać?

Mimo że Skoda Kodiaq jest obecna na rynku od 2016 roku, niektóre lata modelowe mają więcej problemów niż inne. Jest to bardzo ważne, jeśli chcesz kupić używaną Skodę Kodiaq. Lata modelowe, których należy unikać, to 2017, 2020 i 2020-2022. Należy pamiętać, że w tych rocznikach odnotowano więcej usterek niż w innych.

Więcej informacji o problemach: Problemy Skoda Kodiaq.

Skoda Kodiaq lata, których należy unikać

2017

Jeśli szukasz używanej Skody Kodiaq, powinieneś trzymać się z daleka od rocznika 2017. Wynika to z faktu, że rejestruje on więcej usterek niż jakikolwiek inny rok modelowy. Niemniej jednak, głównym problemem Skody Kodiaq z 2017 roku jest wadliwa poduszka powietrzna.

Producent odkrył, że poduszka powietrzna (poduszki powietrzne Takata) może ulec pogorszeniu po pewnym czasie, a jeśli zostanie uruchomiona, nadmierne ciśnienie wewnętrzne może spowodować pęknięcie korpusu inflatora, a fragmenty metalu mogą przedostać się przez materiał poduszki, raniąc pasażerów.

Dobrą wiadomością jest to, że producent wycofał dotknięte modele (wyprodukowane między 1 czerwca 2016 r. a 15 grudnia 2017 r.), a problem został naprawiony.

2020

Model Skoda Kodiaq 2020 może być bardziej zaawansowany niż model z 2018 roku, ale jest mniej niezawodny. Producent zauważył, że samochód ten miał błąd produkcyjny. Odkryto, że płytka pedału hamulca mogła nie zostać odpowiednio przyspawana i może zostać zdeformowana i całkowicie odłączona po natychmiastowym naciśnięciu pedału hamulca.

  Skoda Octavia vRS problemy ze skrzynią biegów

W rezultacie uruchomienie hamulców będzie utrudnione, zwiększając ryzyko wypadku. Niemniej jednak producent wycofał dotknięte modele, w tym Skoda Kodiaq modele wyprodukowane między 29 czerwca a 31 sierpnia 2020 r.

2020 do 2022

Kolejnym rokiem modelowym Skody Kodiaq, którego należy unikać, są lata modelowe 2020-2022. Samochody te były wyposażone w osłony silnika, które mogły odłączyć się od mocowania w zależności od użytkowania i czasu pracy. Jeśli osłona nie jest zamocowana, istnieje ryzyko, że wejdzie w kontakt z gorącym obszarem turbosprężarki spalin, zwiększając ryzyko poparzenia lub pożaru.

Należy zauważyć, że modele Skody Kodiaq, których dotyczy ten problem, zostały wyprodukowane między 1 sierpnia 202 r. a 28 lutego 2022 r. Co więcej, problem dotyczy tylko modeli z silnikiem 2.0 TSI.

Lata, w których warto kupić Skodę Kodiaq

Chociaż istnieje kilka lat modelowych Skody Kodiaq, których należy unikać, istnieje również kilka doskonałych lat modelowych, na które zainteresowani nabywcy powinni zwrócić uwagę. Te roczniki są nie tylko niezawodne, ale także rejestrują mniej problemów. Niemniej jednak, mają one również kilka problemów.

Najbardziej niezawodnym modelem Skody Kodiaq jest rocznik 2023. Nic dziwnego, że ten samochód jest niezawodny, ponieważ jest to również najnowszy model Skody Kodiaq na rynku. Oprócz niezawodności, Skoda Kodiaq 2023 jest również zaawansowana z lepszymi osiągami i funkcjami bezpieczeństwa.

Oprócz roku modelowego 2023, inne niezawodne i dobre lata modelowe do rozważenia to lata modelowe 2018 i 2019 Skoda Kodiaq. Podobnie jak rok modelowy 2023, modele te są bardzo niezawodne i zarejestrowały kilka problemów. Są one najlepszą opcją dla osób poszukujących używanych modeli Skoda Kodiaq w przystępnej cenie.

  Czy Skoda Fabia jest dobrym samochodem?

FAQ

Czy Skoda Kodiaq jest niezawodna?

Skoda Kodiaq to jeden z najbardziej niezawodnych SUV-ów średniej wielkości na rynku. Samochód ten nie tylko nie sprawia wielu problemów, ale też nie jest tani ani drogi w naprawie. Jedynym problemem może być koszt części zamiennych. Ogólnie rzecz biorąc, ma ponadprzeciętną ocenę niezawodności.

Czy używana Skoda Kodiaq jest niezawodna?

Tak, używane modele Skoda Kodiaq są niezawodne. Ogólnie rzecz biorąc, nadal zależy to od tego, jak dobrze poprzedni użytkownik korzystał z samochodu. Jeśli samochód był dobrze utrzymany i zadbany, nie będzie miał wielu problemów. Kolejnym czynnikiem decydującym o tym, czy używany samochód jest niezawodny, czy nie, jest rok modelowy. Upewnij się, że wybrałeś bardziej niezawodny rok modelowy.

Jakie są najczęstsze problemy z samochodem Skoda Kodiaq?

Skoda Kodiaq może być wyrafinowanym samochodem z doskonałymi funkcjami, ale ma też wiele problemów. Niektóre z nich to sztywne zawieszenie, wycieki oleju, problemy z elektryką, problemy z akumulatorem, zatkany filtr DPF i wadliwe poduszki powietrzne. Ponadto należy spodziewać się problemów z układem hamulcowym, silnikiem, skrzynią DSG i zaczepami holowniczymi.

Niezależnie od tego, większość problemów, które podkreśliliśmy powyżej, można wyeliminować dzięki dobrej opiece i konserwacji.

Jak długo działa Skoda Kodiaq?

Skoda produkuje jedne z najbardziej niezawodnych samochodów na rynku. Tak więc, mimo że Skoda Kodiaq nie jest na rynku od dłuższego czasu, samochód ten powinien przejechać ponad 200 tysięcy kilometrów. Niemniej jednak, aby tak się stało, wymagana jest odpowiednia pielęgnacja i konserwacja samochodu.

  Problemy z silnikiem Skoda Octavia 1.2 tsi

Czy Skoda Kodiaq jest droga w utrzymaniu?

Tak, Skoda Kodiaq jest nieco droższa w utrzymaniu niż samochody głównego nurtu, ale tańsza w utrzymaniu w porównaniu z luksusowymi SUV-ami średniej wielkości. Jedną z rzeczy, które sprawiają, że ten samochód jest droższy w utrzymaniu niż samochody głównego nurtu, jest wysoki koszt części zamiennych i usług.

Wnioski końcowe

Lata modelowe Skody Kodiaq, których należy unikać, to 2017, 2020 i 2020-2022. Te lata modelowe okazały się mieć więcej problemów niż inne lata modelowe. Niemniej jednak modele z lat 2018, 2019 i 2023 są bardziej niezawodne i mają mniej usterek. Teraz, gdy wiesz, które lata modelowe Skody Kodiaq są bardziej niezawodne niż inne, ważne jest, aby wybrać odpowiednią Skodę Kodiaq.

Niemniej jednak wszystkie modele Skody Kodiaq są przyjemne w prowadzeniu, przestronne i wyposażone w zaawansowane funkcje. Sposób konserwacji samochodu również określi, czy samochód będzie trwał dłużej, czy nie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z