Których roczników Volvo XC60 należy unikać

Volvo XC60

Volvo XC60 to kompaktowy SUV klasy premium, który został po raz pierwszy wprowadzony w roku modelowym 2008 i od tego czasu został przeprojektowany tylko raz w 2017 roku. Zajmuje miejsce między najmniejszym SUV-em XC40 a dużym SUV-em XC90 i konkuruje z takimi modelami jak Audi Q5, BMW X3, Mercedes GLC i Porsche Macan.

W tak wielkim towarzystwie trudno jest zostać zauważonym, dlatego Volvo poszło na całość, przeprojektowując XC60 w 2017 roku. Wkrótce zobaczymy zupełnie nowy model XC60, który powinien jeszcze bardziej podnieść poprzeczkę, jeśli chodzi o kompaktowe szwedzkie SUV-y. Jeśli jesteś na rynku używanego XC60, koniecznie przeczytaj ten artykuł, w którym powiemy Ci, których lat Volvo XC60 należy unikać i dlaczego.

Na początek należy unikać Volvo XC60 z 2009 roku z kilku powodów. Jest to obecnie dość stary samochód i brakuje mu większości rzeczy, które oferują nowoczesne SUV-y. Volvo XC60 z 2015 roku wydaje się być jednym z najgorszych modeli XC60 w historii, jeśli chodzi o szereg skarg dotyczących niezawodności, podczas gdy XC60 z 2019 roku nie jest dużo lepszy.

Warto wspomnieć, że nie należy całkowicie lekceważyć roczników tych modeli, ale raczej zwracać szczególną uwagę przy ich zakupie. Mogą to być również dobre samochody używane, ale tylko wtedy, gdy masz absolutną pewność, że samochody były odpowiednio konserwowane i jeśli cena jest odpowiednia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, czytaj dalej!

2009 Volvo XC60

Volvo XC60 z 2009 roku ma już prawie 15 lat, co oznacza, że szybko straciło na wartości i można je teraz kupić za bardzo niską cenę. Najczęstsze problemy z 2009 XC60 obejmują problemy ze skrzynią biegów, takie jak nierówna zmiana biegów, poślizg lub wahania, które czasami mogą wymagać wymiany całej skrzyni biegów.

  Czy używane Volvo S40 jest niezawodne?

Problemy elektryczne są również znane w 2009 XC60 i obejmują problemy z centralnym modułem elektronicznym, który kontroluje cały szereg funkcji w całym samochodzie, takich jak system informacyjno-rozrywkowy, światła, akcesoria, elektryczne zamki, elektryczne fotele i elektryczne szyby.

Zużyte wahacze i tuleje zawieszenia z pewnością będą wydawać skrzypiące dźwięki podczas pokonywania nierówności, podczas gdy wycieki oleju mogą pozbawić silnik oleju i potencjalnie spowodować ogromne koszty naprawy w przyszłości. Uszkodzone elementy układu kierowniczego również mogą być problemem, dlatego należy zachować szczególną ostrożność podczas kontroli tych układów.

2015 Volvo XC60

Volvo XC60 z 2015 r. miało sporo czasu, aby rozwinąć wcześniejszy model z 2009 r., ale wygląda na to, że XC60 z 2015 r. nie jest lepsze, jeśli chodzi o niezawodność. Problemy elektryczne z ECM, które mogą powodować zakłócenia i różne problemy z oprogramowaniem w całym samochodzie nadal wydają się być obecne.

Jedną ze specyficznych cech XC60 z 2015 roku są hamulce, które mogą piszczeć lub wydawać odgłosy zgrzytania, a następnie przedwczesnego zużycia klocków hamulcowych. Jeśli podczas testowania XC60 z 2015 r. poczujesz jakiekolwiek niespójności podczas hamowania, pamiętaj, że hamulce mogą być zużyte, co oznacza, że wkrótce będą wymagały wymiany.

Problemy z układem paliwowym, takie jak wycieki paliwa i zwiększony zapach paliwa w pojeździe, zostały również zgłoszone dla 2015 XC60. Mogą one stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa i powinny zostać niezwłocznie usunięte przez doświadczonego mechanika.

2019 Volvo XC60

Volvo XC60 2019 reprezentuje prawdopodobnie najbardziej kłopotliwy rok modelowy drugiej generacji Volvo XC60, który musiał znaleźć się na tej liście. Problemy z oprogramowaniem i elektryką w 2019 XC60 są inne i ewoluują głównie wokół systemu informacyjno-rozrywkowego i akcesoriów, ale nadal są bardzo obecne.

  2022 Mercedes C300 vs Volvo S60

Jednak najgorsze problemy, z jakimi można się spotkać w XC60 z 2019 roku, to nierówna praca na biegu jałowym, utrata mocy i zgaśnięcie silnika. Problemy te mogą być spowodowane wadliwymi czujnikami, problemami z układem dostarczania paliwa lub poważniejszymi problemami z niektórymi elementami wewnętrznymi silnika.

Odgłosy stukania i skrzypienia z obszaru zawieszenia były również zgłaszane dość często, podczas gdy niektóre problemy z jakością wykonania wnętrza, takie jak poluzowanie się wykończenia, hałas wiatru przy wyższych prędkościach lub jakość lakieru, były również wymieniane.

Oto kwestie i problemy związane z Volvo XC60.

Sekcja FAQ

Który rocznik Volvo XC60 kupić?

Powinieneś kupić rok modelowy XC60, który był odpowiednio konserwowany, jest w dobrym stanie, nie zrobił zbyt wielu kilometrów i jeśli cena jest odpowiednia. Chodzi o to, że wszystkie lata modelowe XC60 można kupić i cieszyć się nimi z powodzeniem, ale prawdą jest, że niektóre lata modelowe są rzeczywiście lepsze od innych.

XC60 2020 i XC60 2022 miały najmniej skarg i są prawdopodobnie najlepsze, ale XC60 2017/2018 należy również wziąć pod uwagę, ponieważ oferuje ogromny skok w postępie, ponieważ są to dwa początkowe lata modelowe drugiej generacji XC60.

Czy Volvo XC60 to luksusowy SUV?

Tak, Volvo XC60 jest uważane za luksusowego SUV-a, ponieważ zdecydowanie nim jest. Konkuruje w segmencie luksusowych SUV-ów średniej wielkości i oferuje połączenie ekskluzywnych funkcji, zaawansowanych technologii i wysokiej jakości materiałów. Volvo jest znane z nacisku na bezpieczeństwo, a XC60 zazwyczaj zawiera szereg zaawansowanych systemów bezpieczeństwa i funkcji wspomagających kierowcę.

  Volvo vs. Jaguar: Niezawodność

Wnętrze XC60 jest dobrze wyposażone, z wysokiej jakości materiałami, wygodnymi siedzeniami i wyrafinowanym designem. Oferuje przestronną kabinę z dużą przestrzenią ładunkową, dzięki czemu nadaje się zarówno do codziennych dojazdów do pracy, jak i dłuższych podróży. W pojeździe zastosowano również zaawansowane systemy informacyjno-rozrywkowe, opcje łączności i udogodnienia dla kierowcy, które sprawiają, że jest to luksusowy SUV.

Czy Volvo XC60 jest najlepszym SUV-em Volvo?

Volvo XC60 reprezentuje środek pomiędzy większym XC90 i mniejszym XC40, co oznacza, że radzi sobie z zarządzaniem przestrzenią lepiej niż oba te modele. Jeśli potrzebujesz siedmiomiejscowego samochodu, XC60 odpada, ale jeśli nie, warto wybrać XC60 zamiast XC90, ponieważ jest znacznie łatwiejszy w zarządzaniu, ale równie przyjemny dla oczu.

XC40 jest zbyt mały dla większości prawdziwych miłośników SUV-ów, więc odpada. W rzeczywistości XC60 może być najlepszym SUV-em Volvo do kupienia i zamieszkania, ponieważ jest tańszy w zakupie niż XC60, ale w żadnym wypadku nie jest mały.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z