Których roczników Volvo XC90 unikać

Volvo XC90

Volvo XC90 jest jednym z największych hitów Volvo z kilku różnych powodów. Po raz pierwszy pojawiło się w 2002 roku, kiedy świat luksusowych SUV-ów średniej wielkości był jeszcze w powijakach, ale wraz z rozwojem rynku rosła też atrakcyjność XC90. Obecnie średniej wielkości SUV-y klasy premium są jednymi z najpopularniejszych samochodów na rynku, a Volvo XC90 znajduje się w czołówce tej grupy.

Jednak nie wszystkie modele Volvo XC90 są sobie równe, dlatego też temat dzisiejszego artykułu koncentruje się na tym, których lat Volvo XC90 należy unikać. Wymienimy trzy najgorsze roczniki Volvo XC90 i powiemy, dlaczego należy zachować szczególną ostrożność przy ich zakupie. Ważne jest również, aby dodać, że nie należy specjalnie unikać tych lat, ale raczej być nieco bardziej czujnym.

Najgorszym rocznikiem Volvo XC90 jest prawdopodobnie 2004 XC90, który był / nadal jest nękany całą masą problemów. Model 2004 to najgorszy rok modelowy dla XC90 pierwszej generacji, podczas gdy model 2007 nie jest lepszy. Najgorszym rokiem modelowym drugiej generacji XC90 jest model 2016, który wydaje się być najbardziej problematyczny ze wszystkich.

Podsumowując, XC90 to niezwykle atrakcyjny SUV średniej wielkości, ponieważ jest elegancki, nowoczesny, bardzo bezpieczny, bardzo wygodny, praktyczny i bardzo dobrze utrzymuje swoją wartość, gdy przychodzi czas na jego sprzedaż. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, których roczników Volvo XC90 należy unikać, zostań i dowiedz się więcej!

Problemy z Volvo XC90, o których należy pamiętać.

Co z Volvo XC90 2023 – przeczytaj o tym tutaj.

  Najczęstsze problemy z Volvo S80

2004 Volvo XC90

Najważniejszy problem zgłaszany przez właścicieli związany jest ze skrzynią biegów. Wielu z nich doświadczyło awarii skrzyni biegów i kosztownych napraw, co prowadziło do utraty mocy i trudności ze zmianą biegów, stwarzając potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Nowa skrzynia biegów XC90 jest naprawdę droga, więc najlepiej być czujnym przy zakupie Volvo XC90 z 2004 roku.

Problemy z układem elektrycznym również nękają XC90 z 2004 roku, a właściciele skarżą się na wadliwe okablowanie, nieprawidłowe działanie świateł i problemy z centralnym modułem sterującym. Ponadto zgłaszano problemy z silnikiem, w tym wycieki oleju, które mogą spowodować uszkodzenie silnika, jeśli nie zostaną rozwiązane, co spowoduje ogromne koszty naprawy lub wymiany.

Wreszcie, co nie mniej ważne, XC90 jest powszechnie znane z problemów związanych z zawieszeniem. Problemy takie jak zużyte tuleje, problemy z amortyzatorami i nadmierny hałas podczas jazdy po wybojach były zgłaszane w dużym stopniu.

2007 Volvo XC90

Volvo XC90 z 2007 roku jest kontynuacją tej samej grupy problemów, co XC90 z 2004 roku. Faktem jest, że wiele modeli XC90 z lat 2003-2007 jest stosunkowo gorszych, ale 2007 wydaje się doświadczać problemów w jeszcze większym stopniu.

Na przykład, rozmawialiśmy o tym, że XC90 z 2004 roku cierpi z powodu wycieków oleju silnikowego, co może skutkować poważnym uszkodzeniem silnika, ale musimy również porozmawiać o tajemniczych awariach silnika. Istnieje wiele doniesień o awariach silnika XC90, których nie można naprawić, co często może kosztować więcej niż wart jest XC90 z 2007 roku.

Oprócz tego, skrzynia biegów może również ulec awarii, co sprawia, że niektóre egzemplarze X90 z 2007 roku są tykającą bombą zegarową. Tak czy inaczej, nadal istnieją przyzwoicie utrzymane egzemplarze z 2007 roku, ale pamiętaj, aby wybrać taki, który ma znaczną historię serwisową.

  Który SUV Volvo jest największy?

2016 Volvo XC90

System informacyjno-rozrywkowy w Volvo XC90 2016 jest prawdopodobnie najbardziej narzekającym aspektem tego modelu. Wielu właścicieli zgłaszało problemy z systemem Sensus, w tym zawieszanie się, awarie, wiele błędów, usterek i brak reakcji na ekrany dotykowe, tak bardzo, że może się to zdarzyć wiele razy podczas jednej sesji jazdy.

Co więcej, klienci doświadczyli problemów z elektryką w XC90 z 2016 roku. Problemy te obejmują zarówno wadliwe okablowanie, jak i nieprawidłowo działające czujniki, co skutkuje różnymi usterkami elektrycznymi i niedogodnościami. Kolejnym obszarem budzącym stosunkowo duże obawy w XC90 2016 jest układ napędowy. Właściciele skarżyli się również na problemy ze skrzynią biegów, takie jak nierówna zmiana biegów, opóźnione załączanie, a nawet całkowita awaria skrzyni biegów.

Problemy z silnikiem, w tym wycieki oleju i przedwczesne zużycie, były również zgłaszane jako wisienka na torcie. Wreszcie, XC90 2016 narzekało na ogólną jakość wykonania i niezawodność. Niektórzy właściciele napotkali problemy z elementami wnętrza, takimi jak luźne wykończenia lub grzechoczące dźwięki, co nie jest czymś, czego chcesz doświadczyć, płacąc pieniądze za średniej wielkości SUV-a klasy premium.

Sekcja FAQ

Jakie są najlepsze lata Volvo XC90?

Ze swoją 20-letnią żywotnością, XC90 ma sporo upadków, ale ma też sporo wzlotów. Na przykład, Volvo XC90 z lat 2017-2021 okazało się najlepszym modelem XC90 wyposażonym w platformę Volvo Scalable Product Architecture (SPA), która okazała się dość niezawodna.

Dzięki zaawansowanym technologiom bezpieczeństwa i szeregowi wydajnych opcji układu napędowego, w tym wariantów hybrydowych, te lata modelowe zebrały pozytywne opinie za ich niezawodność. XC90 z lat 2013-2014 jest również często chwalony za jakość wykonania i konstrukcję, podczas gdy XC90 z lat 2008-2012 nie jest zbyt daleko w tyle. Ogólnie rzecz biorąc, najlepsze lata modelowe dla XC90 to 2021 XC90, 2014 XC90 i 2012 XC90.

  2022 BMW X5 VS Volvo XC90 - który jest lepszy?

Czy powinienem zrezygnować z zakupu Volvo XC90 z 2004, 2007 i 2016 roku?

To zależy od specyfiki każdego samochodu. Mimo że niektóre z tych roczników wydają się być nieco bardziej problematyczne niż większość, nadal mogą być bardzo dobrym zakupem, jeśli wiesz, czego szukać. Kilka wskazówek zawsze będzie priorytetem dla samochodu, który był utrzymywany i nie był nadużywany.

Poszukaj czystych i częstych zapisów historii serwisowej, przykładów, które nie zostały zmodyfikowane i przykładów, które zawsze polegały na częściach zamiennych OEM.

Kiedy pojawi się nowe Volvo XC90?

Można się spodziewać, że zupełnie nowa, 3. generacja XC90 trafi na rynki pod koniec 4. kwartału 2023 roku lub w 1. kwartale 2024 roku. Volvo zaprezentowało już publicznie nowe XC90, które charakteryzuje się znacznie bardziej futurystycznym wyglądem, który będzie przyciągał wzrok, coś, co obecne XC90 z trudem robiło w towarzystwie czegoś takiego jak Mercedes GLE, BMW X5 lub Porsche Cayenne.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z