Land Rover Discovery Niezawodność

Discovery firmy Land Rover był pierwszym modelem, który był pozycjonowany jako samochód rodzinny, z dużymi możliwościami terenowymi, ale także większą ilością miejsca i siedzeń niż jego odpowiednik Range Rover. Jego produkcja rozpoczęła się w 1989 roku. Discovery był dostępny jako model trzydrzwiowy, ale już w następnym roku, w 1990, pojawił się model pięciodrzwiowy.

Przegląd

5-drzwiowy model Discovery kombi jest wyposażony w silnik 3,0 L AJ126 V6-S. Silnik o pojemności 3,0 litrów generuje moc 355 KM i przyspiesza od 0 do 62 mph w 6,5 sekundy. W Land Rover Discovery może być pięć miejsc plus dwa siedzenia skokowe, które można włożyć do bagażnika. Ogólnie rzecz biorąc, był to miły samochód do posiadania w tamtych czasach.

Niezawodność

Według J.D. Power, Land Rover Discovery zdołał uzyskać tylko 72 punkty, co jest dość przeciętne. W 2021 roku udało mu się zająć 22 miejsce, więc jakakolwiek poprawa wydaje się być marginalna. Koszty eksploatacji, koszty serwisowania i wyniki niezawodności były rozczarowujące. Land Rover znalazł się na ostatnim miejscu pod względem niezawodności, z 35,7% właścicieli cierpiących na co najmniej jedną usterkę w pierwszym roku.

Bezpieczeństwo

W testach zderzeniowych Euro NCAP Discovery uzyskał pięć gwiazdek. Oczywiście wszystkie samochody wyposażone są w poduszki powietrzne kierowcy i pasażera oraz kurtynowe poduszki powietrzne, które obejmują całe wnętrze. Całkiem dobrze wypadł również w testach ANCAP.

Wskaźnik amortyzacji

Istnieje powód słabej oceny niezawodności Land Rovera częściowo z powodu wskaźnika amortyzacji. Według AutoPadre Land Rover’s 2020 Discovery ma przewidywaną stopę amortyzacji 55% po 5 latach posiadania.

  Land Rover Range Rover Niezawodność

Konserwacja i naprawy

Podobnie jak wiele innych luksusowych pojazdów, Range Rovery wymagają więcej czynności konserwacyjnych. Ich koszty utrzymania znajdują się w pierwszej dziesiątce na liście najdroższych samochodów. Średni koszt konserwacji i napraw Land Rovera Discovery w ciągu pierwszych 10 lat użytkowania wynosi około 16 147 dolarów.

FAQ

Ile miejsc jest w Land Roverze Discovery?

Land Rover Discovery to samochód posiadający 7 miejsc siedzących. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Napęd na cztery koła

Jaka jest moc Land Rovera Discovery i czy ma on turbo?

Land Rover Discovery ma 296 koni mechanicznych i 295 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Intercooled Turbo Premium Unleaded I-4 o pojemności skokowej 2.0 L Układ paliwowy to: Gasoline Direct Injection.

Jaki typ kół posiada ten samochód?

Land Rover Discovery ma aluminiowe koła przednie 20 X 8,5 cala i aluminiowe koła tylne 20 X 8,5 cala.

Który Land Rover Discovery jest najbardziej niezawodny?

Discovery Serii II jest znacznie bardziej niezawodny niż większość innych Land Roverów.

Czy Land Rovery mają dużo problemów?

Średnio na 100 pojazdów występowały 133 problemy. Niestety, wyniki Land Rovera były znacznie bardziej rozczarowujące niż się spodziewano. Marka ta doświadczyła 179 problemów na 100 pojazdów, co daje nieco poniżej 2 problemów na pojazd. Niezawodność Land Rovera nie uległa większym zmianom.

Który rocznik Land Rovera jest najbardziej niezawodny?

 • 1970 Range Rover Classic.
 • 1983 Land Rover 110.
 • 1989 Land Rover 90.
 • 1989 Land Rover Discovery Series 1.
 • 2003 Range Rover.
 • Land Rover LR4.
 • 2011 Range Rover Evoque.
 • 2014 Range Rover Sport SVR.
  Land Rover Range Rover Sport Niezawodność

Jakie są najczęstsze problemy z Land Roverami?

 1. Problemy z zawieszeniem pneumatycznym.
 2. Problemy z elektryką i wycieki oleju.
 3. Wycieki wody z szyberdachu.
 4. Awaria hamulca postojowego.
 5. Problemy z wałem kierowniczym.
 6. Awaria poduszki powietrznej.

Czy Land Rover Discovery to dobry samochód?

Tak, SUV Land Rover Discovery jest świetny. Discovery ma mocne silniki z turbodoładowaniem, komfortową jazdę i może dokonywać off-roadowych wyczynów, z którymi niewiele innych SUV-ów w tej klasie może się równać. Wnętrze Discovery jest najwyższej klasy, posiada wiele przyjaznych dla użytkownika funkcji, a także dużo przestrzeni ładunkowej.

Który model jest lepszy Discovery czy Range Rover?

Ponieważ Discovery Sport jest małym SUV-em, łatwiej jest nim poruszać się w terenie miejskim. Range Rover Sport oferuje więcej funkcji standardowych i ma większą zdolność holowania. Ma nieco wyższą oszczędność paliwa. Oba SUV-y są dostępne w Land Rover Huntington dla kierowców z Huntington.

Czy Land Rover jest produkowany przez Toyotę?

Nie, Land Rover jest własnością Tata Motors Ltd., indyjskiej firmy. Toyota posiada mniejszościowy udział w Tata Motors.

Czy Land Rover Discovery posiada podgrzewane siedzenia?

Tak, Land Rover Discovery posiada podgrzewane przednie fotele. Pięciomiejscowy Discovery Sport jest standardowo wyposażony w częściowo skórzaną tapicerkę i ośmiokierunkowe fotele przednie z regulacją mocy. Opcjonalne wyposażenie obejmuje skórzaną tapicerkę, 10-kierunkową regulację mocy dla przednich foteli oraz podgrzewane i wentylowane tylne siedzenia. Dostępna jest również podgrzewana kierownica.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z