Land Rover Range Rover Sport Supercharged Niezawodność

Land Rover to brytyjska marka, która specjalizuje się w pojazdach terenowych z napędem na cztery koła, zaprojektowanych i wprowadzonych na rynek przez międzynarodowego producenta samochodów Jaguar Land Rover (JLR), spółkę zależną indyjskiego koncernu Tata Motors od 2008 roku. Land Rover Range Rover Sport Supercharged jest średniej wielkości luksusowy SUV produkowany pod marką Land Rover, od brytyjskiego producenta Land Rover, a później Jaguar Land Rover. Pierwsza generacja (nazwa kodowa: L320) rozpoczęła produkcję w 2005 roku i została zastąpiona przez drugą generację Sport (nazwa kodowa: L494) w 2013 roku.

Przegląd

Doładowany silnik V-8 o pojemności 5,0 litrów, groźny wygląd zewnętrzny i przyprawiająca o dreszcze nuta wydechu sprawiają, że Range Rover Sport Supercharged i SVR z 2022 roku to fantazja o złoczyńcy Bonda. Napędzany mocą 518 lub 575 koni mechanicznych, ten sportowo tuningowany SUV oferuje szokująco szybkie przyspieszenie. Pomimo dobrych osiągów, konkuruje z innymi luksusowymi utesami od Audi, BMW, Mercedes-AMG i Porsche. Ma niezaprzeczalny urok gwiazdy filmowej, któremu niektórzy nabywcy nie będą mogli się oprzeć.

Niezawodność

J.D. Power przewiduje, że Range Rover Sport Supercharged z 2021 roku będzie miał wynik niezawodności 65 na 100. Wynik 91-100 jest uważany za najlepszy, a 80 jest uważany za dobry, a wynik 70-80 jest uważany za uczciwy.

Bezpieczeństwo

Ponadto Range Rover otrzymał pięciogwiazdkową ocenę bezpieczeństwa Euro NCAP, w tym jedną z najlepszych ocen za bezpieczeństwo pieszych, jaką kiedykolwiek przyznano dużemu samochodowi terenowemu. W swoich testach Euro NCAP pochwaliło ochronę samochodu zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Land Rover Range Rover Sport Supercharged nie jest jednak testowany pod kątem bezpieczeństwa.

  Land Rover Range Rover Evoque Niezawodność

Wartość odsprzedaży

Land Rover Range Rover Sport SVR amortyzuje się najbardziej – 19 500 dolarów rocznie, a następnie Autobiography – 12 500 dolarów. Land Rover Range Rover Sport amortyzuje się o 53% po 5 latach, a jego 5-letnia wartość odsprzedaży wynosi 42 159 USD. Wartość odsprzedaży Land Rovera Range Rovera Supercharged nie może być jeszcze zarejestrowana, ale zostanie to wyjaśnione w przyszłości.

Konserwacja i naprawa

Ogólnie rzecz biorąc, sportowa wersja Supercharged będzie kosztować nieco więcej, aby utrzymać. Można się spodziewać, że będzie trzeba zapłacić około 2 151 dolarów rocznie za konserwację i blisko 1 729 dolarów za naprawy.

FAQ

Ile miejsc jest w Land Roverze Range Roverze Sport Supercharged?

Land Rover Range Rover Sport Supercharged to samochód posiadający 5 miejsc siedzących. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Napęd na cztery koła

Jaka jest moc w Land Roverze Range Roverze Sport Supercharged i czy ma on turbo?

Land Rover Range Rover Sport Supercharged ma 575 koni mechanicznych i 516 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Intercooled Supercharger Premium Unleaded V-8 o pojemności skokowej 5.0 L. Układ paliwowy to: Bezpośredni wtrysk benzyny.

Jak duży jest bagażnik w Land Roverze Range Roverze Sport Supercharged?

73,7 stóp sześciennych ( 2,087 m3 )

Jak duży prześwit ma Land Rover Range Rover Sport Supercharged?

8,4 cala ( 21,34 cm )

Jaki typ kół posiada samochód?

Land Rover Range Rover Sport Supercharged ma przednie koła 22 X 9,5 cala z kutego aluminium i tylne koła 22 X 9,5 cala z kutego aluminium.

  Najlepszy sedan Jaguara za pieniądze

Ile mil wytrzyma Range Rover Supercharged?

Przy starannej konserwacji, regularnych przeglądach i rozważnej jeździe Range Rover wytrzyma od 150,000 do 200,000 mil. Oznacza to, że Range Rover wytrzyma od 10 do 13 lat, zanim konieczna będzie jego naprawa lub wymiana.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z