Lexus GS Niezawodność

Jest to oddział pojazdów luksusowych japońskiego producenta samochodów Toyota. Lexus plasuje się wśród 10 największych japońskich marek globalnych pod względem wartości rynkowej. Siedziba Lexusa znajduje się w Nagoi, w Japonii. Jest to sedan klasy średniej sprzedawany przez Lexusa, dział premium Toyoty. Model GS został po raz pierwszy wprowadzony na rynek japoński w 1991 roku jako Toyota Aristo. Został zaprojektowany jako sedan o wysokich osiągach, konkurujący w segmencie samochodów średnio-luksusowych i plasuje się pomiędzy kompaktowym IS a dużym LS.

Przegląd

Lexus GS, sedan z napędem na tylne koła, konkuruje z Audi A6, BMW serii 5, Mercedesem klasy E i Jaguarem XF. Nietypowe jest to, że zwykły model jest hybrydowy, podczas gdy jego rywale polegają prawie wyłącznie na silnikach wysokoprężnych. Modele startowe były wyposażone w czterobiegową automatyczną skrzynię biegów i 3,0-litrową, prostą szóstkę, wspólną z Toyotą Supra. Oferowane były dwie wersje silnika, wolnossący o mocy 230PS lub podwójnie doładowany o mocy 280PS.

Niezawodność

Lexusowi należy się upragnione miejsce w pierwszej dziesiątce rankingu niezawodności (Reliability Index). Jednak GS wypada tylko trochę lepiej niż jego starszy brat, LS; jest mniej niezawodny niż BMW serii 5 czy Mercedes klasy E.

Bezpieczeństwo

Lexus GS 2020 oferuje komfortową jazdę i zwinne prowadzenie, a także szereg standardowych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa. Jednak elementy sterujące systemu informacyjno-rozrywkowego są rozpraszające, co obniża go do środka naszego rankingu luksusowych samochodów średniej wielkości. Oceny bezpieczeństwa nie są jednak dostępne.

  Genesis GV80 Niezawodność

Wartość odsprzedaży

Według prognozowanej 5-letniej stopy amortyzacji, Lexus GS 350 2020 straci około 26 524 dolarów z nowej ceny około 53 048 dolarów do 26 524 dolarów.

Konserwacja i naprawy

Przewidywany koszt konserwacji i napraw Lexusa GS 350 wynosi 5 721 dolarów. Jest to znacznie niższy koszt niż średni koszt dla luksusowych sedanów w ciągu pierwszej dekady użytkowania.

FAQ

Czy Lexus GS to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Lexus GS to samochód z napędem na wszystkie koła.

Ile miejsc jest w Lexusie GS?

Lexus GS to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Midsize Cars

Jaka jest moc Lexusa GS i czy ma on turbo?

Lexus GS ma 311 koni mechanicznych i 280 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Premium Unleaded V-6 o pojemności skokowej 3.5 L Układ paliwowy to: Port/bezpośredni wtrysk.

Jak duży jest bagażnik w Lexusie GS?

18,4 stóp sześciennych ( 0,521 m3 )

Jak duży prześwit ma Lexus GS?

5,5 cala ( 13,97 cm )

Jaki typ kół posiada samochód?

Lexus GS ma aluminiowe koła przednie 18 X 8 cali i aluminiowe koła tylne 18 X 8 cali.

Który rocznik Lexusa GS jest najbardziej niezawodny?

Lexus GS z 2016 roku otrzymał doskonałe oceny niezawodności. Według recenzji CR, model ten jest świetnym wyborem pod względem luksusu i mocy.

Jak długo wytrzyma Lexus GS 350?

Lexus będzie trwał od 250 000 do 300 000. Dzieje się tak, jeśli będzie regularnie poddawany prawidłowej konserwacji i będzie przestrzegał konserwatywnych nawyków jazdy. Lexus może wytrzymać od 17 do 20 lat, jeśli jest prowadzony średnio 15 000 mil rocznie.

  Czy felgi Mercedes pasują do Lexusa?

Dlaczego Lexus zaprzestaje produkcji modelu GS?

Yahoo Japan po raz pierwszy zgłosił tę wiadomość w 2020 roku, a rzecznik Lexusa potwierdził ją w rozmowie z Car and Driver. Lexus obwinia anulowanie na powolnej sprzedaży i spadek w segmencie sedanów.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z