Lexus IS Niezawodność

Lexus łączy wysoki poziom kunsztu z przesadną stylistyką w swojej gamie różnorodnych modeli. Działa jako luksusowy oddział znanego japońskiego producenta samochodów, Toyoty, ale z większym poziomem osobowości i atrakcyjności. Od 1999 roku Lexus sprzedaje Lexusa IS, kompaktowy samochód wykonawczy opracowany na bazie tabliczki znamionowej Toyota Altezza w Japonii (słowo Altezza oznacza „wysokość” w języku włoskim).

Przegląd

IS 300 AWD jest napędzany 3,5-litrowym silnikiem V6, który wytwarza 260 koni mechanicznych i 236 funtów momentu obrotowego. Wreszcie, oba modele IS 350 napędzane są 3,5-litrowym silnikiem V6, który wytwarza 311 koni mechanicznych i 280 funtów momentu obrotowego. Lexus IS300 jest wyposażony w 3,0-litrowy silnik sześciocylindrowy znany jako 2JZ-GE. Fani Supry MkIV powinni znać ten kod silnika.

Niezawodność

J.D. Power przewiduje, że 2021 Lexus IS będzie miał przewidywany wynik niezawodności 81 na 100. Wynik 91-100 jest uważany za najlepszy, 81-90 jest doskonały, 70-80 jest sprawiedliwy, a 0-69 jest poniżej średniej. Od 2017 roku Lexus zdobył nagrodę JD Power Dependability Award 6 lat z rzędu jako najbardziej niezawodna marka samochodów na rynku. Niezawodność, niezawodność i trwałość są kluczem do dostarczania długoterminowej wartości naszym klientom i pomogły zbudować bezprecedensowe zaufanie i lojalność wobec marki Lexus.

Bezpieczeństwo

Lexus jest zadowolony z 311 koni mechanicznych i 280 funtów momentu obrotowego IS 350. NHTSA przyznaje Lexusowi IS pięć gwiazdek za ogólne bezpieczeństwo, a także cztery gwiazdki za ochronę przed zderzeniem czołowym. IIHS przyznaje mu najwyższą ocenę dobrą w większości testów, w tym za reflektory, które otrzymały nagrodę Top Safety Pick.

  Kia Stinger Niezawodność

Wartość odsprzedaży

Po 5 latach Lexus IS 350 straci na wartości 44%, a jego 5-letnia wartość odsprzedaży wyniesie 29 195 USD. Podobnie jak praktycznie cała linia Lexusa, IS 350 dobrze trzyma swoją wartość i stanowi świetną inwestycję (z punktu widzenia samochodu). Dzięki wyjątkowej jakości i wartości, możesz być pewny, że kupując nowy lub używany model, będziesz się nim cieszyć przez lata.

Konserwacja i naprawa

Ponieważ Lexus jest luksusowym oddziałem Toyoty, konserwacja i naprawy są tanie, relatywnie rzecz biorąc. Właściciele Lexusów wydają około 551 dolarów rocznie na przeglądy i naprawy, choć koszty rosną wraz z wiekiem pojazdu.

FAQ

Czy Lexus IS to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Lexus IS to samochód z napędem na wszystkie koła.

Ile miejsc jest w Lexusie IS?

Lexus IS to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Samochody kompaktowe

Jaka jest moc Lexusa IS i czy ma on turbo?

Lexus IS ma 260 koni mechanicznych i 236 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Premium Unleaded V-6 o pojemności skokowej 3.5 L Układ paliwowy to: Port/bezpośredni wtrysk.

Jak duży jest bagażnik w Lexusie IS?

10.8 stóp sześciennych ( 0,306 m3 )

Jak duży prześwit ma Lexus IS?

5,5 cala ( 13,97 cm )

Jaki typ kół posiada?

Lexus IS ma przednie aluminiowe koła 18 X 8,5 cala i tylne aluminiowe koła 18 X 8,5 cala.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z