Lexus LS Niezawodność

Lexus łączy wysoki poziom kunsztu z przesadną stylistyką w całej gamie swoich różnorodnych modeli. Działa jako luksusowy oddział znanego japońskiego producenta samochodów, Toyoty, ale z większym poziomem osobowości i atrakcyjności. Lexus LS to pełnowymiarowy luksusowy sedan (segment F w Europie) służący jako flagowy model Lexusa, luksusowego oddziału Toyoty.

Przegląd

Przez pierwsze cztery generacje, wszystkie modele LS wyposażone były w silniki V8 i miały przeważnie napęd na tylne koła. W czwartej generacji Lexus zaoferował warianty z napędem na wszystkie koła, hybrydowe i z długim rozstawem osi. Standardem jest 3,4-litrowy silnik V-6 z podwójnym turbodoładowaniem, który generuje jedwabiście gładką moc 416 koni mechanicznych. Silnik brzmi wyrafinowanie i potężnie przy mocnym wciśnięciu pedału gazu, ale cicho podczas jazdy turystycznej. Zmiany biegów dokonuje się za pomocą 10-biegowej automatycznej skrzyni biegów.

Niezawodność

CR przyznało modelowi LS 2020 ocenę 53 na 100 możliwych do zdobycia. Firma J.D. Power nie oceniła jeszcze LS pod względem niezawodności. Właściciele LS-a są ogólnie zadowoleni z jego stylu i osiągów. Nie uważają jednak, że jest to samochód o dużej wartości.

Bezpieczeństwo

Jako pojazd małoseryjny, Lexus LS 500h może nigdy nie zostać poddany niezależnym testom zderzeniowym przez Euro NCAP. Dotyczy to również wielu jego rywali. Nie oznacza to jednak, że LS 500h jest niebezpieczny. Poza niekwestionowaną jakością konstrukcji, Lexus jest wyposażony w zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, których zadaniem jest zmniejszenie prawdopodobieństwa zderzenia.

  Hyundai Tucson Niezawodność

Wartość odsprzedaży

Według branży, Lexus LS 500 ma przewidywaną 5-letnią stopę amortyzacji 50%. W ciągu 5 lat jego wartość spadnie o około 40 798 USD z nowej ceny 81 597 USD do 40 798 USD.

Konserwacja i naprawy

Lexus nie jest tak tani w utrzymaniu jak Toyota, ale jest blisko. Ranking RepairPal pokazał Lexusa na szóstym miejscu pod względem niskich kosztów posiadania. Właściciele wydają około 551 dolarów rocznie na konserwację i naprawy, choć koszt ten wzrasta wraz z wiekiem samochodu.

AQ

Czy Lexus LS to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Lexus LS to samochód z napędem na wszystkie koła.

Ile miejsc jest w Lexusie LS?

Lexus LS to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Midsize Cars

Jaka jest moc Lexusa LS i czy ma on turbo?

Lexus LS ma 416 KM i 442 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Twin Turbo Premium Unleaded V-6 o pojemności skokowej 3.5 L. Układ paliwowy to: Port/bezpośredni wtrysk.

Jak duży jest bagażnik w Lexusie LS?

16,9 stóp sześciennych ( 0,479 m3 )

Jaki typ kół posiada samochód?

Lexus LS ma 19 X 8 calowe aluminiowe koła przednie i 19 X 8 calowe aluminiowe koła tylne.

Ile mil wytrzyma Lexus LS?

Jeden Lexus LS z 1996 roku przejechał milion mil. Typowy Lexus wytrzyma co najwyżej 250,000 mil. 300,000. Przebieg jest wspólny tak długo, jak długo konserwacja jest wykonywana regularnie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z