Lexus LX Niezawodność

Lexus łączy wysoki poziom kunsztu z przesadną stylistyką w całej gamie swoich różnorodnych modeli. Funkcjonuje jako luksusowy oddział znanego japońskiego producenta samochodów, Toyoty, ale z większym poziomem osobowości i atrakcyjności. Od stycznia 1996 roku Lexus, luksusowy oddział Toyoty, produkuje Lexusa LX, który wszedł do sprzedaży w listopadzie 1995 roku.

Przegląd

LX 450 pierwszej generacji, wyposażony w silnik o prostej szóstce, miał miejsca dla siedmiu pasażerów. Druga i trzecia generacja pojazdu miała silnik V8, pełnowymiarowe stalowe ramy drabinkowe (konstrukcja body-on-frame) i miejsca dla ośmiu pasażerów. W swojej drugiej generacji, LX 470 dzielił stylistykę zewnętrzną z japońskim Land Cruiserem Cygnus. Napędzany jest podwójnie turbodoładowanym silnikiem V6 i posiada miejsca dla siedmiu pasażerów w standardzie lub czterech w opcji.

Niezawodność

LX 570 Lexusa uzyskał po wielu testach najwyższą ocenę niezawodności w swojej klasie. Otrzymał nawet 4,5/5 gwiazdek od US News, co jest najwyższą oceną w klasie Lexusa, a także drugą najwyższą w Stanach Zjednoczonych i jeszcze wyższą niż wspomniana wcześniej ocena niezawodności RepairPal, która wynosi 3,5/5 gwiazdek.

Bezpieczeństwo

W ramach programu testów zderzeniowych, National Highway Traffic Safety Administration przyznała LX-owi cztery gwiazdki za zderzenie czołowe. Nie wystawiono oceny za ogólną ochronę podczas zderzenia ani za testy zderzenia bocznego. Instytut Bezpieczeństwa Drogowego (Insurance Institute for Highway Safety) nie przeprowadził testów zderzeniowych modelu LX.

Wartość odsprzedaży

Średni koszt posiadania Lexusa LX 570 przez 5 lat wynosi 81 869 USD. Suma ta będzie się różnić w zależności od pojazdu, kierowcy i lokalizacji. Koszty posiadania obejmują amortyzację, składki ubezpieczeniowe, konserwację i naprawy, odsetki od kredytu, koszty paliwa.

  Czy Mercedes jest lepszy niż Lexus?

Konserwacja i naprawy

W ciągu pierwszej dekady eksploatacji Lexus LX 570 będzie kosztował 8 286 USD za konserwację i naprawy. Jest to znacznie poniżej średniej branżowej dla luksusowych SUV-ów.

FAQ

Ile miejsc jest w Lexusie LX?

Lexus LX to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Napęd na cztery koła

Jaka jest moc Lexusa LX i czy ma on turbo?

Lexus LX ma 383 KM mocy i 403 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Premium Unleaded V-8 o pojemności skokowej 5.7 L. Układ paliwowy to: Sekwencyjny MPI.

Jak duży prześwit ma Lexus LX?

8,9 cala ( 22,61 cm )

Jaki typ kół posiada?

Lexus LX ma aluminiowe koła przednie 20 X 8,5 cala i aluminiowe koła tylne 20 X 8,5 cala.

Jak długo będzie służył Lexus LX?

Lexus LX jest pojazdem niezawodnym. Jeśli odpowiednio się o niego zadba, Lexus LX może przejechać nawet 500 000 mil.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z