Lexus NX Niezawodność

Luksusowy oddział Toyoty, Lexus, produkuje kompaktowy luksusowy crossover SUV znany jako Lexus NX. Luksus i moc są synonimem nazwy Lexus na całym świecie. Rozpoczęto jego produkcję w 2014 roku i kontynuowano ją ze względu na pozytywny wizerunek i zadowolenie klientów.

Przegląd

W Europie Lexus NX jest najlepiej sprzedającym się modelem Lexusa, a także najlepiej sprzedającym się samochodem luksusowym w Rosji. Ten klasyczny, luksusowy SUV o nieporównywalnym komforcie i trwałych cechach to dobry wybór dla Ciebie. Samochód napędzany jest turbodoładowanym, czterocylindrowym silnikiem z bezpośrednim wtryskiem paliwa o pojemności skokowej 2,0 litrów. Przy prędkości maksymalnej 124 mph, samochód ten przyspiesza od zera do 60 mph w zaledwie 7 sekund, co jest całkiem niezłym wynikiem jak na niesportowy samochód tej klasy.

Niezawodność

Samochody Lexus zajmują wysokie pozycje w większości renomowanych raportów konsumenckich, co świadczy o ich niezawodności i trwałości. Samochód Lexus pochodzi od jednego z najbardziej zaufanych producentów samochodów, Toyoty, który znany jest z niezawodnych silników i wysokiej jakości prowadzenia i układu kierowniczego. Według przewidywań J.D Power, model 2021 NX uzyska 81 na 100 punktów w kategorii niezawodności.

Bezpieczeństwo

Niezależnie od rodzaju pojazdu, bezpieczeństwo jest najważniejsze. Jeśli chodzi o pojazdy luksusowe, są one ogólnie uważane za bezpieczniejsze, ponieważ posiadają lepsze funkcje bezpieczeństwa. Pięć gwiazdek to najwyższa ocena bezpieczeństwa przyznana Lexusowi NX 2021 przez National Highway Traffic Safety Administration.

Stawka amortyzacji

Stawka amortyzacji określa wartość pojazdu po pewnym czasie. Innymi słowy, pokazuje, czy pojazd utrzyma swoją wartość, czy nie. W przypadku Lexusa NX, szacuje się, że amortyzacja wynosi 45% po 5 latach, a zmniejszona wartość odsprzedaży wynosi około 23 982 dolarów. Jest to więc dość przeciętna wartość pod względem utrzymania wartości.

Konserwacja i naprawa

Koszt utrzymania i naprawy Lexusa NX 300 w ciągu pierwszych dziesięciu lat jego posiadania wynosi około 7 136 dolarów. Dla porównania, średni roczny koszt dla luksusowych SUV-ów wynosi 8 324 USD. Ponadto, istnieje 20,47% szans, że NX 300 będzie wymagał poważnych napraw w tym czasie.

  Lexus SC Niezawodność

FAQ

Czy NX to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

NX jest samochodem z napędem na przednie koła.

Ile miejsc jest w Lexusie NX?

NX to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Mały SUV 2WD

Jaka jest moc w NX i czy ma turbo?

NX ma 235 koni mechanicznych i 258 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Intercooled Turbo Premium Unleaded I-4 o pojemności skokowej 2.0 L Układ paliwowy to: Port/bezpośredni wtrysk.

Jak duży prześwit ma NX?

6,9 cala ( 17,53 cm )

Jaki typ kół posiada?

NX ma 17 X 7 calowe aluminiowe koła przednie i 17 X 7 calowe aluminiowe koła tylne.

Ile kilometrów wytrzyma Lexus NX?

Lexus to luksusowa marka, której możesz zaufać, aby zapewnić sobie lata niezawodnej i luksusowej jazdy. Lexus wytrzyma ponad 100 000 mil, jeśli będzie konserwowany zgodnie z zaleceniami producenta. Średni przebieg Lexusa w całym okresie eksploatacji wynosi od 250 000 do 300 000 kilometrów.

Co oznacza skrót NX?

Zwinny crossover. Według Lexusa nazwa „NX” to skrót od „Nimble Crossover”.

Czy Lexus NX z 2022 roku będzie wymagał benzyny premium?

Lexus NX wymaga benzyny bezołowiowej premium, gdy nadchodzi czas tankowania. Aby zapewnić płynną jazdę i najlepsze osiągi NX-a, należy szukać benzyny o liczbie oktanowej 91 lub wyższej. NX nie może mieć w składzie więcej niż 15% etanolu.

Czy Lexus to tylko wymyślna Toyota?

Wiele samochodów Lexus to nie tylko Toyoty. Choć mogą być Toyotami, większość samochodów Lexus jest zupełnie inna. Mają różne silniki, systemy zawieszenia i style jazdy. Nie są to tylko Toyoty, ale są to samochody Lexusa. Można w nich mieć fantazyjne fotele i wiele innych udogodnień.

Czy Lexus NX występuje w wersji hybrydowej?

Modele hybrydowe: NX Hybrid jest dostępny w wersji wykończeniowej NX 350h. Hybrydowy NX450h+ typu plug-in jest również dostępny w dwóch wersjach wyposażenia: podstawowej NX 350h+ i sportowej F Sport. Standardem jest napęd na wszystkie koła.

  Dodge Grand Caravan Niezawodność

Czy Lexus NX 300h jest niezawodny?

Tak, Lexus NX 300h jest bardzo niezawodny. Otrzymał ocenę dobrą od IIHS we wszystkich kategoriach z wyjątkiem testu zderzeniowego czołowego typu small overlap. Przewidywany wynik niezawodności dla modelu NX z 2021 roku to 81 na 100.

Czy Lexus NX to kompaktowy SUV?

Luksusowy kompaktowy SUV 2021 Lexus NX 300 to rzeczywiście świetny wybór. Dwurzędowy NX oferuje komfort i luksus dzięki przestronnej i cichej kabinie, materiałom premium i łagodnej jeździe. Turbodoładowany silnik SUV-a napędza go po mieście i na autostradzie z godną szacunku prędkością.

Czy Lexus NX jest wystarczająco duży?

NX 300 to mały, luksusowy SUV, którym można łatwo poruszać się po mieście. Chociaż jest wiele rzeczy, które można pokochać w Lexusie, trudno go polecić w porównaniu z innymi liderami segmentu, takimi jak Mercedes i BMW.

Czy Lexus NX jest cichy?

Lexus NX 300 to luksusowy crossover SUV, który jest wyjątkowo cichy. Lexus NX 300 jest cichszy od flagowych sedanów pod względem hałasu silnika, wiatru i drogi. Hałas silnika w modelu F Sport nie jest sztuczny i może być dla niektórych rozpraszający.

Czy Lexus NX dobrze radzi sobie na śniegu?

Recenzje NX zostały opublikowane i jest jasne, że kierowcy z Nebraskan uwielbiają, jak nowy SUV Lexusa radzi sobie w śniegu. Elektroniczny system AWD to kolejna funkcja, którą można wykorzystać podczas jazdy zimą. Do wyboru są tryby Sport, Normal lub ECO.

Jaki jest odpowiednik Lexusa NX w Toyocie?

2022 LEXUS NX VS. TOYOTA RAV4. Lexus NX jest nieco dłuższy od RAV4, ale jego szerokość jest mniej więcej taka sama.

Czy Lexus NX z 2022 roku ma oponę zapasową?

Skontaktowano się z Lexusem, aby potwierdzić, że NX będzie miał oponę zapasową. Odpowiedź brzmiała „Nie”. Lexus zamiast tego zamontuje opony typu run-flat. Choć run-flat to świetny sposób na powrót do domu w przypadku przebicia opony, nie podoba nam się ta zmiana.

  Dodge Challenger SRT Demon Niezawodność

Czy NX jest większy od UX?

Podczas gdy NX jest większy i zapewnia więcej mocy i przestrzeni za mniejszą cenę, UX jest nieco nowszy i posiada niektóre z najbardziej aktualnych technologii Lexusa.

Czy Lexus NX ma adaptacyjny tempomat?

Tak, NX jest wyposażony w adaptacyjny tempomat (ACC). Sprawdza się on zarówno na autostradach, jak i na ulicach miast. System bezpieczeństwa Lexus Safety System+ 2.0 jest również zawarty w NX. Obejmuje on ostrzeganie przed kolizją z przodu, automatyczne hamowanie, wykrywanie pieszych i adaptacyjny tempomat.

Czy Lexus NX jest przestronny?

Dwurzędowy NX zachwyca pasażerów wygodnymi fotelami, cichą kabiną, materiałami najwyższej jakości i płynną jazdą. Turbodoładowany silnik tego SUV-a napędza go w mieście i na autostradzie z przyzwoitą prędkością. NX jest wyposażony przez Lexusa w wiele funkcji bezpieczeństwa.

Czy Lexus NX ma tylne podgrzewane siedzenia?

Nie, NX nie jest wyposażony w podgrzewane tylne siedzenia. Można je jednak dodać jako opcję. Możesz wybrać podgrzewane lub wentylowane przednie fotele, aby zapewnić sobie indywidualne wrażenia. Tylne fotele z opcjami elektrycznego składania i odchylania przenoszą luksus na wyższy poziom. NX Hybrid i odważniejszy, mocniejszy F SPORT to porywające pojazdy, które wprawią Cię w zachwyt.

Ile osób może pomieścić Lexus NX?

Lexus NX może pomieścić pięć osób, z dwoma fotelami kapitańskimi z przodu i jedną ławką na drugim siedzeniu. Opcjonalnie tylne siedzenia można wyposażyć w funkcję elektrycznego odchylania, która pozwala pasażerom rozłożyć siedzenia i czuć się komfortowo podczas jazdy na długich dystansach.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z