Lexus RX Niezawodność

Lexus słynie z produkcji dobrych, niezawodnych samochodów luksusowych. Lexus RX jest jednym z najstarszych modeli SUV tej firmy. Jego produkcja rozpoczęła się w 1997 roku i jest kontynuowana. Lexus RX to średniej wielkości luksusowy SUV typu crossover, a do dziś powstały cztery generacje tego SUV-a.

Przegląd

Pięciodrzwiowy SUV jest dostępny zarówno z napędem na cztery koła, jak i na wszystkie koła. Lexus RX jest napędzany 3,5-litrowym silnikiem V6 o maksymalnej prędkości 124 mil na godzinę. Może przejść od 0 do 60mph w zaledwie 7,7 sekundy. Jest to bardzo dobry SUV, z doskonałą kontrolą prowadzenia i komfortu. Napęd na 4 koła jest luksusowy i wygodny.

Niezawodność

Lexus nie zawodzi również pod względem niezawodności. Według przewidywanego wyniku niezawodności J.D. Power, Lexus RX ma przewidywany wynik 85 na 100, co jest świetne. Tymczasem RepairPal oceniła Lexusa RX na 4 z 5, co pomaga mu zająć 3. miejsce wśród 14 luksusowych SUV-ów średniej wielkości.

Bezpieczeństwo

IIHS wyznaczył Lexusa RX 2021 jako Top Safety Pick za wytrzymanie sześciu testów zderzeniowych oraz za standardową funkcję automatycznego hamowania awaryjnego, która pomaga złagodzić skutki kolizji. IIHS przeprowadził trzy przednie testy zderzeniowe Lexusa RX 2021 i ocenił go jako „dobry” w każdym z nich.

Wartość odsprzedaży

Lexus jest zazwyczaj dobry, jeśli chodzi o zachowanie wartości sprzedaży na długo. Mimo, że są drogimi i wysoko ocenianymi pojazdami, Lexusy utrzymują swoją wartość. Podobnie, Lexus RX ma zrozumiałą wartość odsprzedaży po 5 latach, ponieważ według strony internetowej Autopadre, Lexus RX 350 ma przewidywaną 5-letnią stopę amortyzacji 48%, co nie jest zbyt złe.

  Volvo vs. Jaguar: Niezawodność

Konserwacja i naprawy

Koszty konserwacji i napraw każdego pojazdu mają duże znaczenie, ponieważ wiele pojazdów wymaga dodatkowej konserwacji i jest drogich w utrzymaniu. Według RepairPal, Lexus ma szósty-najniższy koszt posiadania wśród wszystkich pojazdów. Przeciętny właściciel Lexusa wydaje $551 na konserwację i naprawy każdego roku.

FAQ

Czy Lexus RX to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?
Lexus RX to samochód z napędem na przednie koła.

Ile miejsc jest w Lexusie RX?

Lexus RX to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Mały SUV 2WD

Jaka jest moc w Lexusie RX i czy ma on turbo?

Lexus RX ma 295 koni mechanicznych i 267 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Regular Unleaded V-6 o pojemności skokowej 3.5 L Układ paliwowy to: Port/bezpośredni wtrysk.

Jaki typ kół posiada ten samochód?

Lexus RX ma 18 X 8-calowe aluminiowe koła przednie i 18 X 8-calowe aluminiowe koła tylne.

Który rocznik Lexusa RX jest najbardziej niezawodny?

Rok 2018 jest najlepszym rokiem dla Lexusa RX350. 2018 otrzymał wysokie recenzje w wielu publikacjach i praktycznie żadnych skarg online na Lexusa RX350. Rok 2007 jest najgorszym rokiem, ponieważ był nękany przez słabe przebiegi gazu i wiele innych powszechnych problemów.

Jak długo może wytrzymać Lexus RX?

Przy odpowiedniej konserwacji i odpowiedzialnej jeździe Lexus RX jest niezawodnym, trwałym SUV-em. Jego żywotność może wynosić od 250 000 do 300 000. Twój RX wytrzyma 16-20 lat, jeśli będzie przejeżdżał 15 000 mil rocznie.

  Lexus GS F Niezawodność

Czy Lexus RX 350 jest wart swojej ceny?

SUV Lexus RX jest bardzo dobry. RX oferuje płynną jazdę i kontrolowane prowadzenie. Posiada również silnik V6, który dobrze wykonuje swoją pracę. Kabina jest elegancka i luksusowa, posiada dwa rzędy wygodnych foteli oraz szeroki zakres wyposażenia standardowego.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z