Lincoln MKZ Niezawodność

Lincoln ma dobrą reputację jako producent niezawodnych i trwałych pojazdów. Lincoln MKZ jest kolejnym dodatkiem do ich floty pojazdów. Lincoln MKZ to 4-drzwiowy, 5-pasażerski luksusowy sedan średniej wielkości produkowany przez firmę Lincoln. Jego produkcja rozpoczęła się w 2006 roku i została zakończona w połowie 2020 roku.

Przegląd

Ten 4-drzwiowy sedan był najpierw znany jako Lincoln Zephyr, a później jego nazwa została odświeżona i przemianowana na MKZ pod nomenklaturą rodziny 'MK’. W najnowszym modelu, 3,0-litrowy silnik EcoBoost V6 napędza MKZ. MKZ ma maksymalną prędkość 150mph i może przyspieszyć od zera do 60mph w około 6 sekund. Jest to bardzo przyzwoity luksusowy sedan z imponującą jakością wnętrza.

Niezawodność

Ten średniej wielkości luksusowy sedan oferuje płynną i komfortową jazdę. Według RepairPal, MKZ zajmuje 20. miejsce wśród 31 luksusowych samochodów średniej wielkości. Ocena niezawodności MKZ wynosi 3.0 na 5.0, co mogłoby być trochę lepsze dla tej klasy, ponieważ ma dobrą cenę związaną z jego nazwą. MKZ jest w porządku w prawie wszystkich działach, z wyjątkiem kwestii niskiego przebiegu.

Bezpieczeństwo

Według IIHS, 2009 MKZ jest dobry pod względem bezpieczeństwa i testów zderzeniowych. Przeszedł on testy zderzeniowe czołowe i boczne i uzyskał ogólny dobry wynik. Model 2010 luksusowego sedana średniej wielkości otrzymał ocenę Top Safety Pick przyznawaną przez Insurance Institute for Highway Safety (IIHS).

Stopa amortyzacji

Zauważono, że Lincoln nie zachowuje tak dobrze swojej wartości w czasie. W tym sensie Lincoln MKX jest podobny do innych rodzeństw z rodziny 'MK’. Szacowana stopa amortyzacji dla 2018 Lincoln MKX wynosi 52% po pięciu latach.

  Chevrolet Aveo Niezawodność

Konserwacja i naprawy

Koszty konserwacji i napraw wszystkich pojazdów mają znaczenie, ponieważ określają całkowity koszt posiadania tego pojazdu. Koszt konserwacji i napraw Lincolna MKZ w ciągu pierwszych 10 lat użytkowania wynosi około 8 378 dolarów. W segmencie luksusowych sedanów cena ta jest o 3 326 dolarów niższa od średniej branżowej. Szanse na to, że MKZ będzie wymagał poważnych napraw w tym czasie wynoszą 24,67%.

FAQ

Czy Lincoln MKZ to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Lincoln MKZ jest samochodem z napędem na wszystkie koła.

Ile miejsc jest w samochodzie Lincoln MKZ?

Lincoln MKZ to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Midsize Cars

Jaka jest moc w Lincolnie MKZ i czy ma on turbo?

Lincoln MKZ ma 245 koni mechanicznych i 275 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Intercooled Turbo Premium Unleaded I-4 o pojemności skokowej 2.0 L Układ paliwowy to: Gasoline Direct Injection.

Jak duży jest bagażnik w Lincolnie MKZ?

15,4 stóp sześciennych ( 0,436 m3 )

Jaki typ kół posiada samochód?

Lincoln MKZ ma 19 X 8-calowe aluminiowe koła przednie i 19 X 8-calowe aluminiowe koła tylne.

Czy Lincoln MKZ ma jakieś problemy?

RepairPal daje Lincoln MKZ wynik 3.0 na 5.0. MKZ zajmuje 20 miejsce wśród luksusowych sedanów średniej wielkości. Przeciętny właściciel MKZ wyda 831 dolarów rocznie i odwiedzi sklep w celu dokonania nieplanowanych napraw 0,6 razy w roku.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z