Lotus Evora Niezawodność

Lotus to brytyjski producent samochodów, który jest całkiem niezły pod względem niezawodności. Evora to samochód sportowy z 2-drzwiowym nadwoziem typu coupe, który ma niezwykle piękny kształt. Został on wycofany z produkcji, ale nadal jest klejnotem, który można posiadać.

Przegląd

Lotus Evora jest na rynku od 2009 roku i był to całkiem udany samochód. Podstawowy model Evory ma 3,5 l silnik V6, który generuje 276 koni mechanicznych i może jechać od 0 do 60 mph w zaledwie 4,6 sekundy. Najbardziej unikalną rzeczą w tym samochodzie jest jego projekt nadwozia, który jest bardzo różny od innych marek samochodów.

Niezawodność

Niezawodność samochodu jest często najważniejszą rzeczą w określaniu jakości samochodu. Firma Lotus była całkiem dobra pod względem niezawodności i ma ocenę 4,8 na 5 za swoją niezawodność. Evora jest również bardzo niezawodna i została oceniona przez Top Gear na 8 punktów na 10.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest decydującym czynnikiem, jeśli chodzi o niezawodność samochodu. Samochody z wysokimi ocenami i funkcjami bezpieczeństwa są bardziej atrakcyjne dla nabywców. Samochody Lotusa mają wiele funkcji bezpieczeństwa, ale rzadko są poddawane testom zderzeniowym ze względu na ich niewielką produkcję. To samo dotyczy modelu Evora. Ma ona jednak wiele elementów bezpieczeństwa, takich jak hamulce przeciwblokujące, poduszki powietrzne, czujniki zderzenia itp.

Stopa amortyzacji

Stopa amortyzacji jest również częścią określenia niezawodności samochodu. Lotus jest znany z tego, że zachowuje swoją cenę ze względu na swoją rzadkość, a Evora nie jest wyjątkiem. Jest to również najwolniej amortyzujący się samochód w całej Wielkiej Brytanii.

  GMC Envoy Niezawodność

Konserwacja i naprawy

Konserwacja i naprawy są zawsze bardzo ważną częścią w określaniu niezawodności samochodu. Samochody Lotus są importowane, a ich części są również importowane do USA, dlatego kosztują dużo za wszelkie naprawy i rutynowe przeglądy. Evora kosztowałaby średnio około 1000 dolarów za wszystkie naprawy i nieterminowe naprawy.

FAQ

Czy Lotus Evora GT to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Lotus Evora GT jest samochodem z napędem na tylne koła.

Ile miejsc jest w Lotusie Evora GT?

Lotus Evora GT to samochód z 4 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Minicompact Cars

Jaka jest moc Lotusa Evora GT i czy ma on turbo?

Lotus Evora GT ma 416 koni mechanicznych i 317 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Supercharger Premium Unleaded V-6 o pojemności skokowej 3.5 L. Układ paliwowy to: Sekwencyjny MPI.

Jaki typ kół posiada ten samochód?

Lotus Evora GT ma 19 X 8 calowe przednie koła z kutego aluminium i 20 X 10.5 calowe tylne koła z kutego aluminium.

Czy Lotus Evora GT jest supersamochodem?

Nie, Lotus Evora GT nie jest supersamochodem. Jest to sportowy samochód, którego cena wynosi 100 000 USD. Moc, przyspieszenie i hamulce. Evora może wyhamować z 60 do 0 mil na godzinę w zaledwie 99 stóp. Jest to poprawa o 3 stopy, która przenosi go do klubu supersamochodów. Lotus Evora GT z 2021 roku osiąga to wszystko, ważąc zaledwie 21 funtów mniej niż jego poprzednik, głównie dzięki pakietowi Extended Carbon Pack o wartości 10 000 dolarów.

  Niezawodność BMW VS Lamborghini - co jest lepsze?

Czy można codziennie jeździć Lotusem Evorą?

Tak, jeśli chcesz jeździć Lotusem Evorą, to możesz to robić codziennie. Trzeba będzie jednak kupić Lotusa Evorę GT.

Kto produkuje silnik do Lotusa Evory?

Silnik Lotusa Evora jest produkowany przez Toyotę. Toyota zaopatrzyła Evorę GT w 3,5-litrowy silnik V6. Jest on podobny do V6 znajdującego się w starszych modelach Toyoty Camrys i Lexusa RX 350.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z