Luksusowe samochody o niskich kosztach utrzymania

Luksusowe samochody i niskie koszty utrzymania nie są tak powszechne, ale istnieje kilka marek i kilka sposobów, które pozwalają na posiadanie luksusowego samochodu nieco bardziej racjonalnie. Niektóre luksusowe samochody o niskich kosztach utrzymania są tanie w utrzymaniu w stosunku do innych luksusowych samochodów, co oznacza, że nadal kosztują więcej niż większość samochodów.

Jeśli chcesz mieć luksusowy samochód, który nadal jest stosunkowo tani w utrzymaniu, hybryda jest dobrym rozwiązaniem. Hybrydy zużywają mniej paliwa, kosztują mniej do ubezpieczenia i mogą obniżyć dodatkowe koszty, jak również. Samochody elektryczne, z drugiej strony, są również tańsze w utrzymaniu, ale są pewne względy EV warto adresować.

W zależności od segmentu, hybrydowy sedan, taki jak BMW 330e, będzie prawdopodobnie najlepszą opcją, jeśli chodzi o luksus i niskie koszty utrzymania. Jeśli chcesz SUV, który jest stosunkowo tani w eksploatacji, przejdź do Lexus RX 450h, ponieważ ten SUV jest niski na paliwo i oferuje legendarną niezawodność Lexus.

Możesz również wybrać samochód elektryczny i zdecydować się na Porsche Taycan. Taycan oferuje ponadprzeciętny luksus i technologię, ale także niższe koszty utrzymania w porównaniu do czegoś takiego jak Panamera. Jeśli chcesz mieć niewymagający w utrzymaniu supersamochód, wybierz Hondę/Acurę NSX.

Kompaktowe luksusowe sedany o niskich kosztach utrzymania

Segment kompaktowych luksusowych sedanów jest najbardziej popularnym segmentem sedanów na rynku dzięki doskonałym rozmiarom i bogatemu wyposażeniu. Audi A4 oferuje dość niskie koszty utrzymania, biorąc pod uwagę 4 lata gwarancji 50 tys. mil od zderzaka do zderzaka, a silniki są również testowane i sprawdzane przez setki tysięcy mil.

  Dlaczego mój samochód śmierdzi jak zgniłe jajka?

Jeśli wybierasz się na trasę hybrydową, BMW 330e będzie prawdopodobnie najlepszym luksusowym kompaktowym sedanem o niskich kosztach utrzymania w sprzedaży. Model 330e oferuje wszystkie niesamowite funkcje, jakie oferuje każda inna seria 3, ale łączy je również z niskimi kosztami eksploatacji, podkreślonymi przez imponujące wskaźniki wydajności paliwowej.

Hybrydowa wersja Lexusa GS to również dość niezawodny kompaktowy luksusowy sedan, który nie rozbija banku. GS oferuje stylowy wygląd, świetne wyniki niezawodności i mocny silnik. Warto wspomnieć, że wydajność paliwowa jest znacznie gorsza w porównaniu do 330e, ale i tak jest warta rozważenia.

Sportowe samochody luksusowe o niskich kosztach utrzymania

Jeśli chcesz sportowy samochód luksusowy, ale nadal nie są skłonni płacić duże dolary na utrzymanie, istnieje kilka ciekawych opcji w zasięgu ręki. Jedną z nich jest oszałamiająco piękny Lexus LC500h. LC500h można kupić w formie coupe lub kabriolet i oferuje wiodącą w swojej klasie wydajność paliwa i niezawodność.

Inną świetną opcją będzie Honda/Acura NSX, ponieważ ten supersamochód wykorzystuje hybrydowy układ napędowy, który pozwala NSX osiągnąć 0-60mph w około 3 sekundy. W stosunku do takich osiągów NSX oferuje świetny stosunek jakości do ceny, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę niezawodność i wydajność paliwa.

Ford Mustangi są również dość tanie w eksploatacji, jeśli weźmiemy pod uwagę to, co dostajemy za te pieniądze. Dealerzy Forda są wszędzie, a znalezienie części zamiennych to pestka. Porsche 911 z roku 996 może być również bardzo opłacalne z tych samych powodów.

  Jak duży prześwit jest potrzebny do pokonywania nierówności terenu?

Luksusowe samochody elektryczne o niskich kosztach utrzymania

Jeśli chcesz znacznie obniżyć koszty utrzymania, EV może być świetną opcją. Oprócz ratowania naszej pięknej planety, EV nie zużywa żadnego paliwa, nie ma więc potrzeby używania ropy naftowej. Ponadto, EV zazwyczaj pozwalają skorzystać z wielu dotacji rządowych i zwrotów podatkowych, które dodatkowo obniżają cenę.

W tym przypadku, Porsche Taycan jest prawdopodobnie najlepszą opcją do zakupu. Taycan oferuje niskie koszty utrzymania, sportowy, a także równie luksusowe i komfortowe doświadczenie. To samo można powiedzieć o Audi E-Tron GT, ale Taycan jest bardziej luksusowy i bardziej przyjemny w prowadzeniu.

Mercedes EQS nie jest jeszcze dostępny w sprzedaży, ale EQS jest również prawdopodobne, aby być stosunkowo tanie w eksploatacji. Można również zdecydować się na Tesla wszelkiego rodzaju, a jeśli chcesz zaoszczędzić kilka dolarów, zdecydowanie powinieneś zdecydować się na Tesla.

A najlepszą Teslą do kupienia jest prawdopodobnie Model 3 lub Model Y, ponieważ te dwa modele oferują lepiej wyglądające wnętrza i są znaczącym krokiem w górę pod względem jakości wykonania i luksusu w porównaniu z Modelem S i Modelem X.

Sekcja FAQ

Czy warto kupić EV w 2021 roku?

Odpowiedź na to pytanie zależy w dużej mierze od Twojego scenariusza użytkowania. Jeśli używasz swojego samochodu głównie w mieście, bez dłuższych podróży, lub masz więcej niż jeden samochód, EV jest warte rozważenia w 2021 roku.

Ale jeśli często podróżujesz na długich dystansach, a Twój obszar nie jest tak dobrze wyposażony w infrastrukturę ładowania, to powinieneś pominąć zakup EV, i poczekać kilka lat przed ponownym rozważeniem tego. Warto wspomnieć, że większość świata nie jest jeszcze gotowa na przejście na pojazdy elektryczne, i to jest fakt.

  Skąd mam wiedzieć, że mój akumulator hybrydowy umiera?

Która marka samochodów oferuje najlepszy stosunek luksusu do kosztów utrzymania?

Jeśli chcesz wskazać jedną markę, która oferuje luksusowe pojazdy, ale oferuje również niskie koszty utrzymania, Lexus jest prawdopodobnie jedyną marką, która robi to z powodzeniem.

Dzieje się tak dlatego, że Lexus jest częścią Toyota Group, a Toyota jest dobrze znana z tworzenia niezwykle niezawodnych samochodów, a Lexus nie jest inny. Istnieje kilka części wspólnych między nimi, ale tylko prawdziwy maniak motoryzacji jest w stanie to rozpoznać.

Dlaczego samochody luksusowe są drogie w utrzymaniu?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, wystarczy spojrzeć na samo pytanie. Luksusowe samochody to rzeczywiście luksus. A luksus jest drogi w rozwoju, naprawie lub utrzymaniu. Luksusowe samochody są o wiele bardziej skomplikowane w porównaniu do zwykłych, bardziej przystępnych cenowo samochodów, co oznacza, że jest o wiele więcej rzeczy, które mogą pójść źle.

Innym powodem, dla którego samochody luksusowe są droższe w utrzymaniu jest fakt, że nie są one budowane w tak dużych partiach w porównaniu do Toyoty Prius. Oznacza to, że dostępność części jest gorsza, a opłacalność produkcji tych części jest również gorsza w porównaniu do części Toyoty Prius.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z