Maserati Ghibli Niezawodność

Włoski producent samochodów, Maserati, jest marką samochodów luksusowych i produkuje te samochody, które są dość znane na całym świecie. Maserati Ghibli to luksusowy samochód wykonawczy, który jest 4-drzwiowym sedanem i posiada cechy premium i luksusowe. Jednak niezawodność Maserati nie jest najbardziej godną uwagi rzeczą w ich przypadku.

Przegląd

Ghibli został po raz pierwszy wprowadzony w 1967 roku, ale ostatnia generacja została uruchomiona w 2013 roku. Poprzednie generacje samochodu to modele zabytkowe, a najnowsza generacja to również świetny samochód z dwoma wariantami. Model bazowy posiada silnik twin-turbo o pojemności 3,0 L, a model Ghibli S posiada silnik twin-turbo o pojemności 3,8 L.

Niezawodność

Przed zakupem jakiegokolwiek samochodu, posiadanie wiedzy na temat niezawodności samochodu jest bardzo ważne. Szczerze mówiąc, Maserati nie jest najbardziej niezawodną marką samochodową i często jest krytykowane. ReliabilityIndex ocenił je na 40 z 40 marek samochodów. Jednak Ghibli ma dobre recenzje i ma ocenę 7 na 10.

Bezpieczeństwo

Czynnik bezpieczeństwa również wpływa na niezawodność samochodu, ponieważ bezpieczeństwo jest koniecznością w samochodach. Samochody Maserati mają świetne funkcje bezpieczeństwa i pomiary, a także są regularnie testowane pod kątem zderzenia. Ghibli został również przetestowany przez IIHS i NHTSA i uzyskał świetne wyniki. Oprócz tego samochód posiada funkcje bezpieczeństwa, takie jak asystent pasa ruchu, aktywny monitoring martwego pola, poduszki powietrzne itp.

Stopa amortyzacji

Niezawodność zależy również od stopy amortyzacji samochodów. Maserati i wiele innych egzotycznych marek samochodów jak Maserati tracą swoją wartość dość szybko z powodu wysokich kosztów utrzymania i wrażliwej jakości. Maserati Ghibli traci około 54% po 5 latach.

  Mazda CX-30 Niezawodność

Konserwacja i naprawy

Koszty konserwacji zazwyczaj wpływają na niezawodność samochodu. Importowane marki samochodów, takie jak Maserati, są bardzo drogie ze względu na ich luksusową jakość i drogie części. Średnio Maserati kosztuje ponad 1000 dolarów rocznie za wszystkie swoje przeglądy. Jednakże, Maserati Ghibli kosztuje średnio około 700 dolarów rocznie.

FAQ

Czy Maserati Ghibli to samochód z napędem na przednie, tylne czy wszystkie koła?

Maserati Ghibli to samochód z napędem na tylne koła.

Ile miejsc jest w Maserati Ghibli?

Maserati Ghibli to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Midsize Cars

Ile koni mechanicznych ma Maserati Ghibli i czy ma turbo?

Maserati Ghibli ma 424 KM i 428 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Twin Turbo Premium Unleaded V-6 o pojemności skokowej 3.0 L. Układ paliwowy to: Bezpośredni wtrysk benzyny.

Jak duży jest bagażnik w Maserati Ghibli?

17.7 stóp sześciennych ( 0,501 m3 )

Jaki typ kół posiada to auto?

Maserati Ghibli ma 19 X 8.5 calowe aluminiowe koła przednie i 19 X 10 calowe aluminiowe koła tylne.

Czy Maserati Ghibli to dobry samochód?

Insurance Institute of Highway Safety (IIHS) ocenił rok modelowy 2020. Maserati Ghibli zostało ocenione jako „dobre” przez Insurance Institute of Highway Safety (IIHS) w testach zderzenia bocznego, testach wytrzymałości dachu, tylnej ochrony przeciwzderzeniowej i zabezpieczeń kasku, testach czołowych z małym zachodzeniem na siebie oraz testach czołowych z umiarkowanym zachodzeniem na siebie.

  Hyundai Veloster N Niezawodność

Dlaczego używane Ghibli są tak tanie?

Maserati to luksusowy samochód sportowy, który ma bardzo wysoką stopę amortyzacji. Dlatego właśnie są tak atrakcyjne. Maserati nawet starsze niż 100 tys. lat amortyzują się błyskawicznie, więc nierzadko można je znaleźć za 60-80 proc. ich pierwotnej ceny wynoszącej 100 tys. dolarów.

Czy Ghibli ma silnik Ferrari?

3,0-litrowy, podwójnie turbodoładowany silnik V6 w Ghibli został zbudowany przez Ferrari, aby zapewnić inspirujące osiągi w luksusowym, sportowym sedanie. Wyposażono go również w mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu. Dostępne są cztery tryby jazdy: Normal, Sport i Off Road, a także I.C.E. (Increased control & efficiency)

Czy Maserati jest lepsze od BMW?

Ghibli jest zdeklasowane przez serię 5, a Maserati jest znacznie droższe. BMW jest bardziej wyrafinowane, wydajniejsze i lepiej skonstruowane. Ma też o wiele więcej funkcji bezpieczeństwa i gadżetów. Jednak Maserati może handlować tylko na swojej unikalnej nazwie i (co prawda) pięknym wyglądzie.

Czy Maserati mają dużo problemów?

Maserati nie jest znane z niezawodności. Występuje w nich wiele problemów. Najczęstsze problemy są elektryczne lub z zawieszeniem i osią. Pomimo tego, że Maserati staje się coraz bardziej popularne wśród kupujących, jego niezawodność nie poprawia się.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z