Maybach vs Mercedes – który jest lepszy?

Mercedes jest znany z produkcji jednych z najbardziej luksusowych i zaawansowanych technologicznie samochodów na rynku i mało kto jest skłonny pomyśleć, że Mercedes z 2022 roku nie jest wystarczająco luksusowy. Jednak ci, którzy tak uważają, mogą wydać dużo więcej pieniędzy na pakiet Mercedes Maybach, który jest dostępny tylko dla wybranych samochodów Mercedesa.

Mercedes Klasy S z 2022 roku to znany na całym świecie luksusowy samochód, który jest produkowany od dziesięcioleci. Za każdym razem, gdy pojawia się nowa Klasa S, zwykle wyznacza ona standard dla wszystkich innych pełnowymiarowych luksusowych samochodów klasy premium do naśladowania. Jeśli ktoś uważa, że Klasa S nie jest wystarczająco luksusowa, może przesiąść się do Klasy S Maybacha.

Mercedes GLS z 2022 roku to, jak Mercedes lubi go nazywać, „Klasa S wśród SUV-ów”. Nie jest to jednak do końca wiarygodne, ponieważ GLS jest bardziej podobny do GLE niż do Klasy S. Wiele osób uważa, że GLS jest po prostu większą wersją GLE i ja się z tym zgadzam – nie jest na tyle wyjątkowy, aby zaliczać go do Klasy S wśród SUV-ów.

Jednak GLS jest również dostępny z pakietem Maybach, a dzięki niemu GLS jest o wiele bardziej luksusowy. Podsumowując, pakiet Maybach to najwyższa półka luksusu Mercedesa, ale kosztuje zbyt dużo pieniędzy i nie jest niczym szczególnym.

Mercedes Klasy S i Mercedes Klasy GLS – luksusowe samochody Mercedesa z najwyższej półki

Ceny Mercedesa Klasy S z 2022 roku zaczynają się od 111 100 dolarów za model S500 4MATIC, który jest wyposażony w 6-cylindrowy silnik o pojemności 3,0 l z technologią mild hybrid i specjalną sprężarką elektryczną. Taki układ zapewnia moc 429 KM i moment obrotowy 384 lb-ft, co jest więcej niż wystarczające jak na tak dużego sedana.

  Dlaczego Mercedesy są tak ciężkie?

Jeśli jednak to dla Ciebie za mało, możesz przejść na model S580 4MATIC o mocy 117 700 dolarów, wyposażony w 4,0 l silnik BiTurbo V8 o mocy 500 KM i momencie obrotowym 516 lb-ft. Obie wersje Klasy S są dostępne z bogatym wyposażeniem opcjonalnym, a ich pełne wyposażenie nie powinno kosztować więcej niż 140 000-150 000 USD.

Ceny GLS z 2022 r. zaczynają się od 77 850 USD za model GLS450, który jest wyposażony w rzędowy, 6-cylindrowy silnik turbo o pojemności 3,0 l, oferujący również funkcję mild-hybrid. Silnik ten osiąga moc 362 KM i moment obrotowy 369 lb-ft. Za 100 400 dolarów GLS580 oferuje 4,0 l BiTurbo V8 o mocy 483 KM i znacznie większym momencie obrotowym.
Jeśli w pełni wyposażysz GLS-a we wszystkie bajery i gwizdki, powinien on kosztować gdzieś w okolicach 130 000-140 000 USD. To więcej niż wystarczająco dla 99% ludzi, ponieważ oba te samochody są niezwykle zaawansowane, zwłaszcza Klasa S.

Mercedes S-Class Maybach i Mercedes GLS-Class Maybach – Najwyższy poziom luksusu Mercedesa

Mercedes S580 Maybach z 2022 roku zaczyna się od 184 900 dolarów i oferuje 4,0 l silnik BiTurbo V8 o mocy 500 KM i 516 lb-ft momentu obrotowego. Jednak prawdziwym królem wśród sedanów Mercedesa jest Mercedes S680 Maybach, który oferuje 6,0 l BiTurbo V12 o mocy 600 KM i absurdalnym momencie obrotowym 664 lb-ft. Nie potwierdzono jeszcze, ile będzie kosztował S680, ale oczekuje się, że jego cena wyniesie ponad 210 000 dolarów.

Oznacza to, że będziesz musiał zapłacić co najmniej 35 000 dolarów więcej niż za w pełni wyposażone S580. Nie ma to większego sensu, zwłaszcza jeśli Maybach S580 oferuje ten sam silnik. Jeśli jednak jesteś na tyle szalony, aby wydać ponad 210 000 USD na model S680 z silnikiem V12, nie musisz się tym zbytnio przejmować.

  Czy Mercedesy rdzewieją?

Cena Mercedesa GLS600 Maybach zaczyna się od 160 000 dolarów. Otrzymuje on nieco zmodyfikowaną wersję 4,0 l BiTurbo V8, która oferuje moc 550 KM i moment obrotowy 538 lb-ft. Oznacza to, że w pełni wyposażony GLS580 jest o co najmniej 30 000 dolarów tańszy od podstawowego modelu GLS600 Maybach.

Modele Maybach Mercedes są rzeczywiście najwyższym poziomem luksusu Mercedesa i oferują więcej wszystkiego, ale nie są na tyle różne, aby kosztowały tyle, ile kosztują. Wtajemniczona osoba nie będzie w stanie odróżnić wersji Maybacha od zwykłej wersji.

Wniosek – modele Maybach są lepsze, ale jakim kosztem?

Dla zwykłego człowieka Klasa S z silnikiem 3,0 l V6 jest prawdziwie luksusowym samochodem, ponieważ to wciąż Klasa S. Mocniejszy silnik nie czyni Klasy S bardziej wyjątkową, nie jeśli nie jest on wyposażony we wszystkie niezbędne opcje, które sprawiają, że Klasa S jest tym, czym naprawdę jest.

W tym sensie Klasa S z silnikiem 3,0 l i wyposażeniem opcjonalnym wartym 30 000 USD zawsze będzie bardziej luksusowa w porównaniu z Klasą S z silnikiem V8 i znacznie mniejszą liczbą opcji luksusowych. Jeśli zdecydujesz się na wersję Maybach, dostaniesz wszystko, co ma w pełni wyposażony Mercedes, a nawet więcej.

Mimo to, kupowanie za ponad 210 000 dolarów Klasy S, która bazuje na tym samym podwoziu i fundamentach, co tańsza o 100 000 dolarów S500, nie ma większego sensu.

Sekcja FAQ

Czy Mercedes Maybach jest tego wart?

To zależy od tego, jak na to spojrzeć. Jeśli ktoś zwraca uwagę na stosunek jakości do ceny, Maybach Klasy S zdecydowanie nie jest warty podwyżki ceny, która jest konieczna, aby otrzymać w pełni wyposażony model Klasy S Maybach. Jeśli jednak nie przejmujesz się ceną i chcesz mieć najlepszego i najbardziej luksusowego Mercedesa, to może być warto.

  Czy Mercedes może przejechać przez myjnię samochodową?

Należy pamiętać, że Klasa S, zarówno wersja Maybach, jak i zwykła, bardzo szybko traci na wartości. Jeśli więc rzeczywiście zdecydują się Państwo na Maybacha Klasy S, stracą Państwo od 50 000 do 100 000 dolarów w ciągu pierwszych 5 lat posiadania samochodu.

Dlaczego ludzie kupują Maybacha?

Ludzie chcą mieć to, co najlepsze, najbardziej luksusowe i najbardziej pożądane. Maybach jest bardziej symbolem statusu niż logicznym sposobem wydawania pieniędzy. Biorąc pod uwagę fakt, że te luksusowe sedany tracą na wartości z każdą sekundą, ich kupno nie ma większego sensu.

Tak czy inaczej, Mercedes Maybach jest o poziom wyżej od zwykłej Klasy S, ponieważ jest tak bogaty, jak tylko Mercedes może być.

Czy Maybach jest lepszy od Rolls Royce’a?

Flagowy model Maybacha Klasy S kosztuje ponad 200 000 USD, podczas gdy flagowy Rolls Royce Phantom kosztuje co najmniej trzy razy tyle. Mimo że Maybach jest niezwykle luksusowy, Rolls Royce to zupełnie inna półka.

W końcu Maybach klasy S to Mercedes pod skórą, a Rolls Royce to Rolls Royce, i dlatego ludzie kupują Rollsy i dlatego Maybach nie jest tak dobry jak Rolls.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z