Mazda 3 Niezawodność

Mazda, podobnie jak kilka innych japońskich marek samochodowych, jest jedną z najbardziej niezawodnych marek na świecie. Mazda 3 to kompaktowy samochód o kształcie nadwozia typu 5-drzwiowy hatchback i 4-drzwiowy sedan. Samochód został zmodernizowany do swojej 4 generacji niedawno w 2019 roku.

Przegląd

Samochód jest obecny w kilku modelach, a starsze generacje są również świetne do kupienia jako używany samochód. Niedawny jest obecny w wielu typach silników i poziomach premium. Model bazowy ma silnik 2,0 L I4 i jest też hybrydowy model Mazdy 3, ale nie w USA.

Niezawodność

Mazda jest jedną z najbardziej niezawodnych marek samochodów, a niezawodność jest często przedmiotem troski ludzi przed zakupem samochodu. Ma również świetną reputację w zakresie niezawodności i zajmuje 5. miejsce wśród 32 marek samochodów. Mazda 3 ma dobry wynik niezawodności 74 z 100 przez J.D Power i 4,0 rating z 5,0 przez RepairPal.

Bezpieczeństwo

Jeśli chodzi o opcje bezpieczeństwa, Mazda miała przyzwoite oceny w przeszłości. Samochody są również regularnie poddawane testom zderzeniowym. Mazda 3 została przetestowana przez IIHS i NHTSA i otrzymała od nich doskonałe oceny za bezpieczeństwo. Samochód jest również wyposażony w wiele funkcji bezpieczeństwa, takich jak monitorowanie martwego pola, inteligentne wspomaganie hamowania, asystent pasa ruchu itp.

Stopa amortyzacji

Samochody Mazda mają dużą wartość odsprzedaży dzięki swojej niezawodności i trwałości. Średnia stopa amortyzacji samochodów Mazdy wynosi około 40% po 5 latach. Mazda 3 amortyzuje się o około 48% po 5 latach, co sprawia, że jest to świetny samochód do kupienia, a następnie sprzedania po korzystnej cenie.

  Ford Expedition Niezawodność

Konserwacja i naprawy

Konserwacja i naprawy są istotnymi czynnikami wpływającymi na niezawodność samochodów. Im mniejszy koszt konserwacji, tym większa niezawodność samochodu. Średni roczny koszt konserwacji samochodów Mazda wynosi prawie 450 dolarów. Mazda 3 ma średni roczny koszt utrzymania na poziomie 433 dolarów, a ponadto ma świetne części i mniejsze szanse na częste naprawy główne.

FAQ

Czy Mazda 3 to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Mazda 3 to samochód z napędem na przednie koła.

Ile miejsc jest w samochodzie Mazda 3?

Mazda 3 to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Samochody kompaktowe

Jaka jest moc Mazdy 3 i czy ma ona turbo?

Mazda 3 ma 186 KM i 186 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Regular Unleaded I-4 o pojemności skokowej 2,5 L. Układ paliwowy to: Bezpośredni wtrysk benzyny.

Jak duży jest bagażnik w Mazdzie 3?

13,2 stopy sześciennej ( 0,374 m3 )

Jak duży prześwit ma Mazda 3?

5,5 cala ( 13,97 cm )

Jaki typ kół posiada samochód?

Mazda 3 ma aluminiowe koła przednie 18 X 7 cali i aluminiowe koła tylne 18 X 7 cali.

Jakie problemy ma Mazda3?

  • Problemy z układem oświetlenia.
  • Nieprawidłowe działanie systemu audio-rozrywkowego.
  • Problemy z hamulcami.
  • Luźne, wygięte lub zardzewiałe łączniki drążka kierowniczego.
  • Nadmierne wibracje.
  • Wadliwy termostat.
  • Podświetlona lampka ostrzegawcza poduszki powietrznej.
  • Problemy z przekładnią.

Który rocznik Mazdy3 jest najlepszy?

W 2009 roku Mazda3 pierwszej generacji została wycofana z produkcji. Druga generacja Mazdy3 otrzymała niewielkie odświeżenie w 2010 roku. Nie polecamy żadnej Mazdy3 z tej generacji. Najlepszy byłby jednak czysty model z 2008 lub 2009 roku z niewielkim przebiegiem i udokumentowaną dokumentacją serwisową.

  Lexus IS F Niezawodność

Czy Mazda 3 ma problemy z przekładnią?

Problemy ze skrzynią biegów nie są częste w najnowszej Mazdzie 3. Najczęstszym problemem ze skrzynią biegów zgłoszonym dla Mazdy 3 z 2010 roku jest awaria sprzęgła w modelu z manualną skrzynią biegów.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z