Mazda CX-30 Niezawodność

Japońskie marki samochodów często słyną z niezawodności i trwałości, a Mazda również nie jest wyjątkiem. Mazda CX-30 to subkompaktowy crossover SUV i jest następcą poprzedniego SUV-a CX-3. CX-30 to świetny samochód do kupienia, a także jeden z najbardziej niezawodnych.

Przegląd

Wprowadzony w 2019 roku, CX-30 ma wspaniałe cechy i komfort, aby zwabić ludzi do jego zakupu. Samochód ma trzy rodzaje układów napędowych 2,0 L, 2,5 L i 2,5 L silnik turbo. Jest on również obecny w systemie AWD dla wyjątkowo płynnej jazdy i okazjonalnych doświadczeń off-roadingowych.

Niezawodność

Mazda jest jedną z najbardziej niezawodnych marek samochodów, a niezawodność jest często przedmiotem troski ludzi przed zakupem jakiegokolwiek samochodu. Ma również świetną reputację w zakresie niezawodności i zajmuje 5. miejsce wśród 32 marek samochodów. Mazda CX-30 ma świetny wynik niezawodności 75 z 100 przez J.D Power i 4.0 z 5.0 gwiazdek przez RepairPal.

Bezpieczeństwo

Jeśli chodzi o opcje bezpieczeństwa, Mazda ma przyzwoite oceny w przeszłości. Samochody są również regularnie poddawane testom zderzeniowym. Mazda CX-30 została poddana crash-testom zarówno przez NHTSA, jak i IIHS, które wystawiły jej najlepsze noty. NHTSA przyznała samochodowi 5 gwiazdek, a IIHS wyróżnił go nagrodą „Top Safety Pick Plus”. Oprócz tego, samochód posiada funkcje bezpieczeństwa, takie jak ostrzeżenie przed kolizją, hamulce awaryjne, system wspomagania pasa ruchu, itp.

Stopa amortyzacji

Samochody Mazdy mają dużą wartość odsprzedaży dzięki swojej niezawodności i trwałości. Średnia stopa amortyzacji samochodów Mazdy wynosi około 40% po 5 latach. Mazda CX-30 amortyzuje się o około 43% po 5 latach, co sprawia, że jest to świetny samochód do kupienia.

  BMW X6 Niezawodność

Konserwacja i naprawy

Konserwacja jest istotnym czynnikiem wpływającym na niezawodność samochodów. Im niższe koszty utrzymania, tym większa niezawodność samochodu. Średni roczny koszt konserwacji samochodów Mazda wynosi prawie 450 USD. Mazda CX-30 ma średni roczny koszt utrzymania na poziomie 462 dolarów, a dzięki doskonałej jakości części zamiennych rzadziej wymaga poważnych napraw.

FAQ

Czy Mazda CX-30 to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Mazda CX-30 jest samochodem z napędem na wszystkie koła.

Ile miejsc jest w samochodzie Mazda CX-30?

Mazda CX-30 to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Mały SUV 4WD

Jaka jest moc Mazdy CX-30 i czy ma ona turbo?

Mazda CX-30 ma 227 KM mocy i 310 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Intercooled Turbo Regular Unleaded I-4 o pojemności skokowej 2.5 L Układ paliwowy to: Gasoline Direct Injection.

Jaki typ kół posiada?

Mazda CX-30 ma aluminiowe koła przednie 18 X 7 cali i aluminiowe koła tylne 18 X 7 cali.

Z jakimi problemami boryka się Mazda CX-30?

Mazda wycofuje z rynku 13 857 modeli CX-30 z powodu problemu z podnoszoną klapą, który może spowodować obrażenia. Mazda wydała komunikat prasowy, w którym poinformowała, że niektóre modele CX-30 z roczników 2020-2021 mają wadę. Gdy crossover znajduje się w pozycji pochylonej, podnoszona klapa może nieoczekiwanie opuścić się.

Jak niezawodna jest Mazda CX-30 z 2021 roku?

Consumer Reports twierdzi, że nowy CX-30 w tym roku ma ocenę niezawodności pięć na pięć przewidywanych. Układ napędowy SUV-a był jedynym problematycznym obszarem, dzięki czemu otrzymał ocenę niezawodności 5 na 5.

  Audi S4 Niezawodność

Czy Mazda CX-30 to dobry samochód?

W rankingu Consumer Reports model 2020 CX-30 zajął 1. miejsce wśród SUV-ów 2020 pod względem niezawodności. Ogólna ocena niezawodności wyniosła 8 punktów. Mimo, że CX-30 została dotknięta przez wycofanie i wyposażenie elektryczne, pozostaje niezawodnym pojazdem.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z