Mazda CX-7 Niezawodność

Mazda, podobnie jak kilka innych japońskich marek samochodowych, jest jedną z najbardziej niezawodnych marek na świecie. CX-7 to średniej wielkości crossover SUV, który był mniejszy od CX-9 i większy od CX-3. Został wycofany z produkcji w 2012 roku i zastąpiony przez model CX-5.

Przegląd

CX-5 jest nadal świetnym samochodem do kupienia nawet po 9 latach od zaprzestania produkcji, a to dzięki świetnej jakości samochodów Mazdy. Samochód był sprzedawany w opcjach wysokoprężnych i benzynowych. Istniała nawet opcja turbo dla tego samochodu. Samochód posiada zarówno automatyczną jak i manualną skrzynię biegów.

Niezawodność

Niezawodność jest często istotną kwestią dla nabywców przed zakupem jakiegokolwiek pojazdu, a Mazda jest uważana za jedną z najbardziej solidnych marek samochodowych. Mazda jest jedną z najsolidniejszych marek samochodów. Dodatkowo posiada niesamowity ranking niezachwianej jakości i jest na piątym miejscu wśród 32 marek samochodów. Mazda CX-7 ma również dobrą ocenę niezawodności – 3 gwiazdki na 5 możliwych według J.D. Power.

Bezpieczeństwo

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, Mazda ma na swoim koncie kilka poważnych ocen z przeszłości. Pojazdy są również rutynowo poddawane próbom zderzeniowym. Mazda CX-7 została przetestowana przez IIHS i NHTSA i otrzymała wiele punktów. Samochód posiada również wiele funkcji bezpieczeństwa, takich jak kontrola stabilności, ABS, kontrola trakcji itp.

Amortyzacja

Samochody Mazdy mają dużą wartość odsprzedaży dzięki ich wielkiej niezawodności i trwałości. Średnia stopa amortyzacji samochodów Mazdy wynosi około 40% po 5 latach. Mazda CX-7, jako stary samochód, ma wystarczającą amortyzację.

  Bentley Arnage Niezawodność

Konserwacja i naprawy

Koszty utrzymania są jednym z najważniejszych czynników wpływających na niezawodność samochodów. Ludzie nie chcą kupować samochodu, który będzie pochłaniał wszystkie ich pieniądze z powodu jego konserwacji. Średni roczny koszt utrzymania samochodu Mazdy wynosi prawie 450 dolarów. Mazda CX-7 ma średni roczny koszt utrzymania na poziomie 470 dolarów, a ponadto ma świetne części i mniejszą szansę na częste naprawy.

FAQ

Czy Mazda CX-7 to samochód z napędem na przednie, tylne czy wszystkie koła?

Mazda CX-7 jest samochodem z napędem na wszystkie koła.

Ile miejsc jest w samochodzie Mazda CX-7?

Mazda CX-7 to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: 4WD Sport Utility Vehicles.

Jaka jest moc Mazdy CX-7 i czy ma ona turbo?

Mazda CX-7 ma 244 KM mocy i 258 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to gazowe I4 o pojemności skokowej 2.3L/ Układ paliwowy to: Bezpośredni wtrysk paliwa.

Jak duży prześwit ma Mazda CX-7?

8,2 cala ( 20,83 cm )

Jaki typ kół posiada samochód?

Mazda CX-7 ma aluminiowe koła przednie 19 x 7,5 cala i aluminiowe koła tylne 19 x 7,5 cala.

Jakie są problemy z Mazdą CX-7?

Silniki Mazdy z serii L mają reputację wadliwych silników VVT. Mogą one prowadzić do wycieku oleju, nadmiernego dymienia z rury wydechowej, poluzowania łańcucha rozrządu, a nawet do katastrofalnej awarii silnika.

Ile kilometrów wytrzyma Mazda CX-7?

Przy regularnych przeglądach i dbałości o samochód, Mazda CX7 może przejechać od 150 000 do 200 000 mil.

  Mazda Tribute Niezawodność

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z