Mazda Mazdaspeed 3 Niezawodność

Mazda, podobnie jak kilka innych japońskich marek samochodowych, jest jedną z najbardziej niezawodnych marek na świecie. Mazdaspeed 3 to sportowy hatchback stworzony do szybkiej i płynnej jazdy. Samochód był produkowany od 2007 do 2013 roku.

Przegląd

Mazdaspeed 3 to sportowy samochód z silnikiem turbo o pojemności 2,3 l, który produkuje 263 KM i może przejechać od 0 do 60 mil/h w zaledwie 5,2 sekundy. Samochód jest świetny do wielu rodzajów modyfikacji z powodu swojego szybkiego silnika.

Niezawodność

Niezawodność jest często istotną kwestią dla nabywców przed zakupem jakiegokolwiek pojazdu, a Mazda jest uważana za jedną z najbardziej solidnych marek samochodowych. Mazda jest jedną z najsolidniejszych marek samochodów, a dodatkowo ma niesamowitą pozycję w rankingu niezachwianej jakości i zajmuje piąte miejsce wśród 32 marek pojazdów. Mazdaspeed 3 jest w zasadzie samochodem sportowym i czynniki niezawodności nie mają większego znaczenia, ale i tak został oceniony przez J.D Power na 79 punktów na 100.

Bezpieczeństwo

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, Mazda ma na swoim koncie kilka poważnych ocen. Pojazdy są również rutynowo poddawane próbom zderzeniowym. Mazdaspeed 3 został przetestowany przez IIHS i otrzymał nagrodę „Top Safety Plus” przyznawaną przez IIHS. Funkcje bezpieczeństwa samochodu obejmują poduszki powietrzne, monitorowanie ciśnienia w oponach, wspomaganie hamulców itp.

Stopa amortyzacji

Samochody Mazda mają dużą wartość odsprzedaży dzięki swojej niezawodności i trwałości. Średnia stopa amortyzacji samochodów Mazdy wynosi około 40% po 5 latach. Mazdaspeed 3 to stary samochód, więc wartość amortyzacji nie wpływa już na niezawodność samochodu.

  Hyundai Genesis Niezawodność

Konserwacja i naprawy

Koszty utrzymania są jednym z najważniejszych czynników wpływających na niezawodność samochodów. Ludzie nie chcą kupować samochodu, który będzie pochłaniał ich wszystkie pieniądze z powodu jego konserwacji. W przypadku samochodów marki Mazda średni roczny koszt utrzymania wynosi prawie 450 dolarów. Ponieważ jest to stary samochód, zależy to głównie od stanu samochodu. Mazdaspeed 3 nie powinien kosztować więcej niż 600 dolarów rocznie za wszystkie swoje utrzymanie.

FAQ

Czy Mazda Mazdaspeed 3 to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Mazda Mazdaspeed 3 to samochód z napędem na przednie koła.

Ile miejsc jest w samochodzie Mazda Mazdaspeed 3?

Mazda Mazdaspeed 3 to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Kompakt

Jaka jest moc Mazdy Mazdaspeed 3 i czy ma ona turbo?

Mazda Mazdaspeed 3 ma 263 KM mocy i 280 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to gazowe I4 o pojemności skokowej 2.3L/ Układ paliwowy to: Bezpośredni wtrysk paliwa.

Jak duży prześwit ma Mazda Mazdaspeed 3?

4,7 cala ( 11,94 cm )

Jaki typ kół posiada samochód?

Mazda Mazdaspeed 3 ma aluminiowe koła przednie 18 x 7,5 cala i aluminiowe koła tylne 18 x 7,5 cala.

Jak długo wytrzyma silnik Mazdaspeed3?

Silnik Twojej Mazdy3 powinien wytrzymać od 150 000 do 200 000 mil. Przebieg samochodu może się różnić w zależności od sposobu jego użytkowania, konserwacji i dbałości o niego. Może on z łatwością przekroczyć 250 000 do 300 000.

  Czy BMW 328i jest niezawodne?

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z