Mazda Mazdaspeed 3 Niezawodność

Mazda, podobnie jak kilka innych japońskich marek samochodowych, jest jedną z najbardziej niezawodnych marek na świecie. Mazdaspeed 3 to sportowy hatchback stworzony do szybkiej i płynnej jazdy. Samochód był produkowany od 2007 do 2013 roku.

Przegląd

Mazdaspeed 3 to sportowy samochód z silnikiem turbo o pojemności 2,3 l, który produkuje 263 KM i może przejechać od 0 do 60 mil/h w zaledwie 5,2 sekundy. Samochód jest świetny do wielu rodzajów modyfikacji z powodu swojego szybkiego silnika.

Niezawodność

Niezawodność jest często istotną kwestią dla nabywców przed zakupem jakiegokolwiek pojazdu, a Mazda jest uważana za jedną z najbardziej solidnych marek samochodowych. Mazda jest jedną z najsolidniejszych marek samochodów, a dodatkowo ma niesamowitą pozycję w rankingu niezachwianej jakości i zajmuje piąte miejsce wśród 32 marek pojazdów. Mazdaspeed 3 jest w zasadzie samochodem sportowym i czynniki niezawodności nie mają większego znaczenia, ale i tak został oceniony przez J.D Power na 79 punktów na 100.

Bezpieczeństwo

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, Mazda ma na swoim koncie kilka poważnych ocen. Pojazdy są również rutynowo poddawane próbom zderzeniowym. Mazdaspeed 3 został przetestowany przez IIHS i otrzymał nagrodę „Top Safety Plus” przyznawaną przez IIHS. Funkcje bezpieczeństwa samochodu obejmują poduszki powietrzne, monitorowanie ciśnienia w oponach, wspomaganie hamulców itp.

Stopa amortyzacji

Samochody Mazda mają dużą wartość odsprzedaży dzięki swojej niezawodności i trwałości. Średnia stopa amortyzacji samochodów Mazdy wynosi około 40% po 5 latach. Mazdaspeed 3 to stary samochód, więc wartość amortyzacji nie wpływa już na niezawodność samochodu.

  Hyundai Genesis Niezawodność

Konserwacja i naprawy

Koszty utrzymania są jednym z najważniejszych czynników wpływających na niezawodność samochodów. Ludzie nie chcą kupować samochodu, który będzie pochłaniał ich wszystkie pieniądze z powodu jego konserwacji. W przypadku samochodów marki Mazda średni roczny koszt utrzymania wynosi prawie 450 dolarów. Ponieważ jest to stary samochód, zależy to głównie od stanu samochodu. Mazdaspeed 3 nie powinien kosztować więcej niż 600 dolarów rocznie za wszystkie swoje utrzymanie.

FAQ

Czy Mazda Mazdaspeed 3 to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Mazda Mazdaspeed 3 to samochód z napędem na przednie koła.

Ile miejsc jest w samochodzie Mazda Mazdaspeed 3?

Mazda Mazdaspeed 3 to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Kompakt

Jaka jest moc Mazdy Mazdaspeed 3 i czy ma ona turbo?

Mazda Mazdaspeed 3 ma 263 KM mocy i 280 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to gazowe I4 o pojemności skokowej 2.3L/ Układ paliwowy to: Bezpośredni wtrysk paliwa.

Jak duży prześwit ma Mazda Mazdaspeed 3?

4,7 cala ( 11,94 cm )

Jaki typ kół posiada samochód?

Mazda Mazdaspeed 3 ma aluminiowe koła przednie 18 x 7,5 cala i aluminiowe koła tylne 18 x 7,5 cala.

Jak długo wytrzyma silnik Mazdaspeed3?

Silnik Twojej Mazdy3 powinien wytrzymać od 150 000 do 200 000 mil. Przebieg samochodu może się różnić w zależności od sposobu jego użytkowania, konserwacji i dbałości o niego. Może on z łatwością przekroczyć 250 000 do 300 000.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z