Mazda RX-8 Niezawodność

Mazda, podobnie jak kilka innych japońskich marek samochodowych, jest jedną z najbardziej niezawodnych marek na świecie. RX-8 to samochód sportowy, który był produkowany od 2003 do 2012 roku. Samochód ma mały i sportowy design nadwozia, który jest bardzo atrakcyjny do oglądania.

Przegląd

Samochód posiada silnik 1.3 L, który produkuje maksymalnie 238 koni mechanicznych i może przejść od 0 do 60 mph w 6.8 sekundy. Samochód nie był regularnie sprzedawany w USA, ale nadal jest obecny na niektórych rynkach starych samochodów. Jest to samochód z napędem RWD, co sprawia, że jest bardzo satysfakcjonujący w prowadzeniu.

Niezawodność

Niezawodność jest często istotną kwestią dla nabywców przed zakupem jakiegokolwiek pojazdu, a Mazda jest uważana za jedną z najbardziej solidnych marek samochodowych. Mazda jest jedną z najsolidniejszych marek samochodów, a dodatkowo zajmuje piąte miejsce wśród 32 marek pojazdów o niezachwianej jakości. RX-8 to samochód, który daje wiele radości z jazdy, a jego właściciele wystawiają mu wiele dobrych opinii na temat niezawodności.

Bezpieczeństwo

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, Mazda ma na swoim koncie wiele pozytywnych ocen z przeszłości. Pojazdy są również rutynowo poddawane próbom zderzeniowym. RX-8 nigdy nie był testowany pod kątem zderzeń w Stanach Zjednoczonych.

Stopa amortyzacji

Samochody Mazdy mają dużą wartość odsprzedaży dzięki swojej niezawodności i trwałości. Średnia stopa amortyzacji samochodów Mazdy wynosi około 40% po 5 latach. RX-8 jest starym samochodem i jego wartość odsprzedaży nie ma już wpływu na niezawodność.

  Mazda CX-5 Niezawodność

Konserwacja i naprawy

Koszty utrzymania są jednym z najważniejszych czynników wpływających na niezawodność samochodów. Ludzie nie chcą kupować samochodu, który będzie pochłaniał ich wszystkie pieniądze z powodu jego konserwacji. W przypadku samochodów marki Mazda średni roczny koszt utrzymania wynosi prawie 450 dolarów. Ponieważ jest to stary samochód, zależy to głównie od stanu samochodu. W przypadku MX-5 średni roczny koszt utrzymania wynosi 308 dolarów, co nie jest tak dużo w porównaniu z wieloma innymi samochodami.

FAQ

Czy Mazda RX-8 to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Mazda RX-8 jest samochodem z napędem na tylne koła.

Ile miejsc jest w samochodzie Mazda RX-8?

Mazda RX-8 to samochód z 4 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Subkompaktowy

Jaka jest moc Mazdy RX-8 i czy ma ona turbo?

Mazda RX-8 ma 232 KM mocy i 159 lb-ft momentu obrotowego. Silnik jest gazowy rotacyjny o pojemności skokowej 1.3L/ Układ paliwowy to: MPFI.

Jak duży jest bagażnik w Mazdzie RX-8?

7,6 stóp sześciennych ( 0,215 m3 )

Jak duży prześwit ma Mazda RX-8?

4,7 cala ( 11,94 cm )

Jaki typ kół posiada samochód?

Mazda RX-8 ma aluminiowe przednie koła 19 x 8,0 cali i aluminiowe tylne koła 19 x 8,0 cali.

Czy RX8 ma dużo problemów?

Problemy z gorącym startem są oznaką słabej kompresji. Narastające odgłosy i utrata mocy (zacinająca się melodia lub zawory SSV). Kontrolka zarządzania silnikiem migająca podczas jazdy (wykrywanie niewypału silnika w czasie rzeczywistym). Wczesne silniki rozruchowe były wolniejsze i mniej wydajne niż późniejsze modele.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z