Mazda Tribute Niezawodność

Japońskie marki samochodów często słyną ze swojej niezawodności i trwałości, a Mazda nie jest tu wyjątkiem. Mazda Tribute to kompaktowy crossover SUV, który został zastąpiony przez nowszy model CX-5 w 2011 roku, kiedy to zaprzestano jego produkcji. Samochód ten jest nadal solidną opcją do kupienia wśród starych samochodów.

Przegląd

Ten SUV był na rynku od 2000 roku i był to całkiem solidny samochód do posiadania. Ostatnią generacją tego samochodu była 2 generacja i miał on kilka opcji silnikowych od 2.3 L I4 do największego 3.0 L silnika.

Niezawodność

Mazda jest jedną z najbardziej niezawodnych marek samochodów, a niezawodność jest często przedmiotem troski ludzi przed zakupem jakiegokolwiek samochodu. Ma ona również świetną reputację w zakresie niezawodności i zajmuje 5 miejsce wśród 32 marek samochodów. Mazda Tribute jest stara, co oznacza, że samochód będzie miał pewne problemy po tych wszystkich latach.

Bezpieczeństwo

Pod względem bezpieczeństwa samochody Mazdy wypadają świetnie i są regularnie poddawane testom zderzeniowym. Mazda Tribute została poddana crash-testom w USA i wypadła dobrze. Ponadto samochód posiada przyzwoite wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa, takie jak poduszki powietrzne, system bezpieczeństwa i napinacze.

Stopa amortyzacji

Pojazdy Mazdy mają wyjątkową wartość odsprzedaży ze względu na ich niezwykłą niezawodność i solidność. Pojazdy Mazdy tracą na wartości około 40% po upływie 5 lat. Jednak Tribute jest już starym samochodem, więc jego amortyzacja jest wystarczająco duża.

Konserwacja i naprawy

Konserwacja i naprawy to ogromny składnik niezawodności pojazdów. Im mniejszy koszt utrzymania, tym większa niezawodność pojazdu. W przypadku samochodów marki Mazda normalny roczny koszt utrzymania wynosi prawie 450 dolarów. Mazda Tribute ma średni roczny koszt utrzymania na poziomie 523 dolarów, a dzięki wysokiej jakości częściom zamiennym rzadziej wymaga poważnych napraw.

  Land Rover Range Rover Velar Niezawodność

FAQ

Czy Mazda Tribute to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Mazda Tribute jest samochodem z napędem na cztery koła.

Ile miejsc jest w samochodzie Mazda Tribute?

Mazda Tribute to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: 4WD Sport Utility Vehicle.

Jaka jest moc Mazdy Tribute i czy ma ona turbo?

Mazda Tribute ma 240 KM mocy i 223 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to V6 na gaz/etanol o pojemności skokowej 3.0L/ Układ paliwowy to MPI.

Jak duży jest bagażnik w Mazdzie Tribute?

66,7 stóp sześciennych ( 1,889 m3 )

Jak duży prześwit ma Mazda Tribute?

8,1 cala ( 20,57 cm )

Jaki typ kół posiada samochód?

Mazda Tribute ma aluminiowe koła przednie 16 x 7,0 cala i aluminiowe koła tylne 16 x 7,0 cala.

Czy Mazda Tribute ma silnik Forda?

Tak, Tribute ma silnik Forda. W 2000 r. wprowadzono modele Escape i Tribute. Oferują one napęd na przednie lub wszystkie koła i mogą wybierać spośród 4-cylindrowego silnika 2,0 L Forda Zetec (montowanego poprzecznie) lub 3,0 L Forda Duratec V6.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z