MB-Tex a fotele skórzane

MB-Tex a fotele skórzane

Mercedes jest jedną z tych marek, które dążą do oferowania najwyższego poziomu luksusu w segmencie executive premium. Jednak wszyscy wiemy, że niemieckie marki są bardziej niż skłonne do pobierania ogromnych sum pieniędzy za opcje i że bez nich te samochody nie są tym, czym powinny być.

Marki takie jak Audi i BMW nadal oferują w swoich samochodach fotele z tkaniny w najniższych poziomach wyposażenia. Nie jest to coś, czego oczekujemy od luksusowego samochodu, ponieważ tkanina jest czymś, co zazwyczaj kojarzy się z tanimi samochodami klasy ekonomicznej. Dobrą rzeczą jest to, że Mercedes nie oferuje w ogóle siedzeń z tkaniny, ale oferuje MB-Tex jako opcję podstawową.

MB-Tex ma swoje zalety i wady, takie jak niższe koszty, lepszy wygląd i łatwiejsze czyszczenie. Nie jest to jednak prawdziwa skóra, więc każdy, kto wie, jak wygląda prawdziwe wnętrze Mercedesa Designo, z pewnością zauważy, że MB-Tex nie jest na tym samym poziomie. Co więcej, MB-Tex niekoniecznie jest tak trwały.

Skóra jest standardową tapicerką w samochodach luksusowych, co oznacza, że skóra Mercedesa, zwłaszcza skóra Designo, wygląda i jest lepsza w dotyku niż MB-Tex. Oczywiście jest ona dość kosztowna, więc trzeba zdecydować, co jest dla nas ważniejsze.

Mercedes MB-Tex – zalety i wady

Jak wspomniano na początku, Mercedes nie oferuje obecnie tkanin w żadnym ze swoich samochodów, ponieważ stosuje MB-Tex jako zamiennik o wyższej jakości. MB-Tex jest syntetycznym winylem zaprojektowanym tak, aby w dotyku i wyglądzie przypominał prawdziwą skórę, co oznacza, że większość ludzi nie będzie w stanie dostrzec różnicy, jeśli nie zwróci się im na to uwagi.

  Czy koła Mercedes pasują do Toyota?

Oznacza to, że MB-Tex jest tańszy w produkcji i dlatego jest podstawowym rozwiązaniem, które pozwala zaoszczędzić pieniądze. MB-Tex powinien być również trwalszy od skóry, ale wielu klientów skarżyło się, że winyl zużywa się po dziesięciu latach użytkowania. MB-Tex nie ma również soczystego skórzanego zapachu, ani nie jest tak miękki w dotyku jak prawdziwa skóra.

Wreszcie, MB-Tex po prostu nie wygląda tak ładnie, jak niektóre pakiety skórzane Mercedesa, zwłaszcza pakiet Mercedes Designo. Dobre strony MB-Tex są takie, że kosztuje mniej, wygląda przyzwoicie, teoretycznie powinien być trwalszy niż skóra nieimpregnowana i jest łatwiejszy do czyszczenia.

Skóra Mercedesa – zalety i wady

Każdy wie, czym jest skóra, jakie jest jej odczucie i dlaczego ludzie tak bardzo ją kochają. W samochodach luksusowych oferowane są różne materiały tapicerskie, takie jak przyjazne dla wegan tkaniny, Alcantara, winyl i tkanina, ale żaden z nich nigdy nie był tak przyjemny w dotyku jak wysokiej jakości skóra.

Skóra Mercedesa jest miękka, pięknie pachnie i może przetrwać naprawdę długi czas, jeśli jest odpowiednio pielęgnowana. Dostępna jest w wielu kolorach i wariantach siedzeń, w tym jako siedzenia sportowe, komfortowe, turystyczne, a nawet wyścigowe. Najwyższy poziom luksusu Mercedesa jest synonimem skóry i żadna podróbka skóry nie może się z nim równać.

Skóra Mercedesa jest jednak droga i nie jest najlepszym rozwiązaniem dla wegan. Pakiet skórzany Mercedes Designo kosztuje kilka tysięcy dolarów, co w żadnym wypadku nie jest niską ceną. Jeśli nie będziesz odpowiednio dbać o skórę, może ona przedwcześnie popękać i naprawdę trudno będzie ją naprawić.

  BMW X6 VS Mercedes GLC - co jest lepsze?

Wniosek – skóra jest lepsza

Mercedes zrobił to bardzo sprytnie, ponieważ dzięki temu marka sprawia wrażenie bardziej ekskluzywnej, a jednocześnie nie wydaje zbyt wiele pieniędzy. MB-Tex jest bez wątpienia lepszy niż materiał, który można znaleźć w różnych markach premium i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Jeśli ktoś woli materiał od jakiejkolwiek skóry, jest w mniejszości.

Jednak nic nigdy nie było w stanie zastąpić luksusowego uczucia, jakie daje wysokiej jakości skóra. Zapach, wrażenie w dotyku, wygląd i urok są nieporównywalne z materiałem winylowym. Jeśli rzeczywiście tak jest, Mercedes nie jest jedyną marką samochodów luksusowych, która stosuje takie rozwiązania na większą skalę.

Co więcej, jeśli ktoś jest przyzwyczajony do jazdy luksusowymi samochodami z wyższej półki, z pewnością dostrzeże różnicę. MB-Tex jest dostępny w podstawowych fotelach Mercedesa, którym po prostu nie poświęca się tyle uwagi, jeśli chodzi o przeszycia, wzornictwo i wykończenie. Skóra jest lepsza i nie da się tego uniknąć, ale MB-Tex jest lepszy niż tkanina i prawdopodobnie wielu ludzi da się nabrać.

Sekcja FAQ

Dlaczego ludzie kochają skórę w samochodach?

Ludzie wolą skórę od większości materiałów, ponieważ ładnie pachnie, ładnie wygląda, jest przyjemna w dotyku i niezwykle wygodna. Skóra jest także trwała i jeśli traktuje się ją wystarczająco dobrze, powinna wytrzymać tak długo, jak samochód. Nic tak nie podkreśla wyjątkowego charakteru wnętrza samochodu jak skóra.

Mimo że istnieje wiele alternatyw dla skóry i wielu producentów samochodów pracowało nad ich godnymi zamiennikami, żadna z nich nie jest tak doskonała jak skóra i prawdopodobnie nigdy nie będzie.

  Mercedes E220 - wszystko, co musisz wiedzieć

Co to jest Alcantara?

Alcantara to syntetyczny materiał pochodzący z Japonii, składający się z poliestru i polistyrenu, który jest preferowany w samochodach sportowych i supersamochodach. Powodem, dla którego niektórzy wolą Alcantarę od skóry, jest to, że skóra jest śliska, a śliskość nie jest czymś, co chciałoby się mieć na torze wyścigowym.

Wiele samochodów wyścigowych, torowych, sportowych i supersamochodów wykorzystuje Alcantarę na kierownicy i siedzeniach, aby zapewnić lepszą przyczepność. Niektórzy ludzie uwielbiają połączenie skóry i Alcantary, ponieważ oferuje ono to, co najlepsze z obu światów – przyczepność i komfort.

Jakie są zalety siedzeń z tkaniny?

Zalety siedzeń z tkaniny są zwykle związane z ich wartością, ponieważ tkanina jest tańszym materiałem. Jeśli więc zdecydują się Państwo na samochód z siedzeniami z tkaniny, prawdopodobnie zapłacą Państwo o wiele mniej pieniędzy. Tapicerowanie całego samochodu w wysokiej jakości skórę kosztuje tysiące dolarów, a nawet dziesiątki tysięcy dolarów w przypadku najbardziej luksusowych samochodów na rynku.

Tkanina jest trwała, łatwa w pielęgnacji, łatwa do naprawy i jest preferowanym wyborem dla samochodów użytkowych i samochodów, które są często używane na co dzień, takich jak na przykład taksówki.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z