Mercedes 280SL problemy

Mercedes 280SL problemy

Mercedes 280SL to klasyczny, dwumiejscowy roadster/ coupe Mercedesa, wprowadzony na rynek w 1963 roku, którego produkcję zakończono w 1971 roku. Pierwotnie na całą planetę trafiło ponad 48 000 egzemplarzy tego modelu. Niektóre szacunki wskazują, że w idealnym stanie technicznym znajduje się zaledwie ułamek z nich. Kilka źródeł online, że jest tylko 8 z nich w całej Wielkiej Brytanii.

W ciągu ostatniej dekady wartość 280SL stale rosła. Najtańsze modele 280SL kosztują co najmniej 30 000 dolarów, nawet jeśli wymagają kompletnego odrestaurowania za pomocą śrub i nakrętek. Najdroższe modele, po kompletnej, gruntownej i wiernej marce MB renowacji, mogą osiągać cenę nawet 300 000 dolarów.

Jeśli chodzi o niezawodność, 280SL jest przyzwoity, ale to w końcu bardzo stary samochód. Najczęstsze problemy z Mercedesem 280SL są związane z rdzą, problemami z silnikiem, elektryką, wyciekami i zwiększonym zużyciem oleju oraz wadliwymi przewodami układu paliwowego.

Niektórych z nich nie da się łatwo naprawić, gdy staną się poważne, jak na przykład rdzy. Innym, takim jak problemy z silnikiem, można i zazwyczaj udaje się zaradzić dzięki konserwacji zapobiegawczej. Wszyscy zdają sobie sprawę, że Mercedes 280SL „Pagoda” jest naprawdę wartościowym klasykiem i dlatego ludzie chętnie utrzymują go w dobrym stanie.

Problemy Mercedesa 280SL z rdzą

Mercedes 280SL jest starym Mercedesem, co oznacza, że cierpi z powodu rdzy, tak jak każdy inny starszy Mercedes. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie najbardziej narażone na rdzę miejsca, takie jak spód samochodu, wnętrze nadkoli, okolice reflektorów, podłoga, klapa bagażnika i maska. Silna rdza jest całkowicie nie do przyjęcia, chyba że planujesz odrestaurować samochód.

  Mercedes 280SL - wszystko, co musisz wiedzieć

Do tej pory powinieneś już wiedzieć, co rdza robi z samochodem i że niezwykle trudno jest naprawić zardzewiały samochód. Sezonowa rdza może nawet zagrozić integralności strukturalnej samochodu, co oznacza, że samochód wymaga rozległych prac.

Problemy z silnikiem Mercedesa 280SL

Mercedes 280SL jest dostępny z trzema różnymi opcjami silnika i wszystkie trzy mają podobne problemy. Znany jest problem z masowym czujnikiem przepływu powietrza, ponieważ przestaje on utrzymywać właściwy stosunek powietrza do paliwa w komorze spalania. Silniki te są również podatne na problemy z układem zapłonowym i wtryskiwaczami paliwa.

Niektórzy właściciele twierdzą, że są one również znane z przegrzewania się, co może prowadzić do poważnych konsekwencji, takich jak pożar wybuchający w silniku. Podsumowując, są to stare i delikatne samochody, co oznacza, że trzeba się nimi opiekować, jeśli chce się zachować jak największą wartość.

Problemy elektryczne Mercedesa 280SL

70-letni wiek samochodu oznacza, że może on cierpieć z powodu praktycznie wszystkich rodzajów problemów. Te samochody są po prostu zbyt stare, aby działać tak dobrze, jak samochody z lat 80-tych. Wydaje się, że w 280SL występują problemy z łącznikami elektrycznymi w silniku, co może utrudniać rozruch.

280SL cierpi również na problemy z oświetleniem zewnętrznym, które są oczywiste w przypadku samochodu wyposażonego w najstarszą i najmniej niezawodną technologię oświetlenia, jaka istnieje. W sumie 280SL jest na tyle prosty, że nie ma zbyt wielu problemów z elektryką, ponieważ nie ma w nim zbyt wielu elementów elektrycznych.

  Które modele Mercedesa mają niskie koszty utrzymania?

Wycieki z Mercedesa 280SL i zwiększone zużycie oleju

Wszyscy już wiedzą, że samochody Mercedesa przeciekają i że stare samochody przeciekają. Jeśli połączymy te dwie rzeczy, otrzymamy klasyczny samochód Mercedesa, który lubi przeciekać jak nikt inny. Model 280SL przecieka olej, ale także płyn chłodzący, a w niektórych przypadkach nawet paliwo. Wspomnieliśmy już o tym, że samochód ten potrafi stanąć w płomieniach.

Aby temu zaradzić, pamiętaj, aby zawsze mieć oko na podłogę, na której parkujesz swój samochód i od czasu do czasu zajrzyj pod maskę samochodu, aby sprawdzić, czy nie ma żadnych wycieków widocznych z górnej części silnika.

Mercedes 280SL uszkodzone węże układu paliwowego

Aby zakończyć naszą listę problemów z Mercedesem 280SL, wspomnimy również o problemach z układem paliwowym. W części tego artykułu poświęconej problemom z silnikiem wspomnieliśmy już o wadliwych wtryskiwaczach paliwa. Problem polega na tym, że silnik przechyla się na zakrętach, co powoduje nacisk na wtryskiwacze i problemy z uszczelkami, które je otaczają.

W takiej sytuacji może dojść do wycieku paliwa, co jest również niebezpieczne, ponieważ w krótkim czasie może dojść do wybuchu płomieni. Przewody paliwowe, które doprowadzają paliwo do wtryskiwaczy, mogą również z czasem ulec uszkodzeniu, co może spowodować jeszcze poważniejsze wycieki paliwa.

Sekcja FAQ

Dlaczego Mercedes 280SL jest tak popularny?

Powodem, dla którego Mercedes 280SL jest tak popularny, jest fakt, że po prostu nie ma ich zbyt wiele w okolicy. Ponadto każdy wie, że 280SL oferuje nieskazitelną jakość materiałów konstrukcyjnych, które sprawiają, że samochód sprawia wrażenie drogiego i niezniszczalnego.

  2022 Mercedes GLE vs GLS - który jest lepszy?

280SL wygląda olśniewająco i po części dlatego ludzie tak bardzo go kochają. Wreszcie, jeśli zapytać entuzjastę klasyków Mercedesa o to, który z nich jeździ najlepiej, istnieje duża szansa, że Mercedes 280SL znajdzie się na jednym z trzech pierwszych miejsc na liście.

Dlaczego Mercedes 280SL jest nazywany Pagodą?

Mercedes 280SL został zaprojektowany przez człowieka o nazwisku Paul Bracq, który wymyślił fajny projekt dachu modelu 280SL. Ludzie zaczęli nazywać model 280SL „Pagoda”, ponieważ jego dach przypomina dach dalekowschodniej świątyni. Po wprowadzeniu tego przydomka nie minęło zbyt wiele czasu, zanim ludzie zaczęli nazywać 280SL Pagoda na całym świecie.

Wklęsły dach jest jedną z charakterystycznych cech modelu 280SL, więc ma sens, że 280SL jest pamiętany nie tylko ze względu na swój dach, ale także z powodu wielu innych rzeczy.

Czy Mercedes 280SL to dobra inwestycja?

Mercedes 280SL Pagoda jest rzeczywiście dobrą inwestycją z wielu powodów. Po pierwsze, po prostu nie ma ich zbyt wiele, co oznacza, że te w świetnym stanie mogą teraz osiągać ogromne sumy pieniędzy.

Jeśli spojrzymy na wykresy wartości 280SL, zobaczymy, że ich wartość konsekwentnie wzrasta. Podsumowując, 280SL powinien być dobrą inwestycją, ale nie da się tego stwierdzić na pewno.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z