Mercedes A200 – wszystko, co trzeba wiedzieć

Mercedes A200

Mercedes Benz Klasy A istnieje od 1997 roku, ale dwie początkowe generacje są już stare i niszowe, co oznacza, że mało kto jest zainteresowany ich kupnem. Z drugiej strony, generacje W176 i nowa W177 są o wiele bardziej popularne, ale ta druga jest o wiele lepsza od pierwszej.

Model A200 jest standardowym modelem, którego zakupem interesuje się większość ludzi, ponieważ oferuje ekonomiczny czterocylindrowy silnik, który jest wystarczająco mocny dla większości ludzi. A200 jest również wyposażony w 7-biegową automatyczną skrzynię biegów opracowaną przez Mercedesa, która jest wyrafinowana i płynna.

Pod względem stylistycznym model W176 wygląda ładnie, ale wygląd zewnętrzny w dużej mierze zależy od wybranego pakietu wyposażenia, co oznacza, że modele AMG zwykle wyglądają najlepiej. Model W177 wygląda o wiele bardziej spójnie i zgodnie z aktualną ofertą Mercedesa, ale również o wiele lepiej prezentuje się w wersji AMG.

Pod względem wartości, model W176 można teraz nabyć za stosunkowo przystępną cenę, ale W177 jest o wiele droższy. Jeśli jesteś wysokim człowiekiem, możesz spodziewać się, że W176 będzie trochę ciasny, podczas gdy W177 jest znacznie bardziej przestronny pod każdym względem.

Mercedes A200 – Jednostka napędowa

W176 A200 jest wyposażony w rzędowy, 4-cylindrowy silnik turbo o pojemności 1,6 l i mocy 156 KM oraz momencie obrotowym 184 l/min. Silnik jest połączony z 7-biegową automatyczną skrzynią biegów, która płynnie i bezproblemowo zmienia biegi. Model W176 A200 jest samochodem z napędem na przednie koła, a opcja 4MATIC jest dostępna jako wyposażenie dodatkowe.

Model W177 A200 jest napędzany rzędowym, czterocylindrowym silnikiem turbo o pojemności 1,4 l i mocy 163 KM oraz momencie obrotowym 184 l/min. Silnik współpracuje z 7-biegową, dwusprzęgłową skrzynią automatyczną, która jest szybsza i bardziej płynna niż ta stosowana w modelu W176. Model W177 jest również dostępny w wersji RWD, a jako opcja dostępna jest skrzynia 4MATIC.

  Który Mercedes jest nielegalny w USA?

W176 osiąga łączny wynik 45MPG, podczas gdy W177 osiąga wynik 46MPG. Jest raczej oczywiste, że sposób jazdy odgrywa ważniejszą rolę, jeśli chodzi o wyniki MPG, niż informacje o MPG, które są reklamowane.

Połączenie silnika i skrzyni biegów w obu modelach jest odpowiednie dla tego typu samochodów, ponieważ jest wystarczająco mocne i ciche.

Mercedes A200 – wygląd i podwozie

W176 A200 wygląda ładnie dla większości ludzi, ponieważ jest to pierwszy prawdziwy konkurent VW Golfa z logo Mercedesa. Jednak wiele osób uważa, że W176 nie jest dużo lepszy od Golfa, jeśli chodzi o design, mimo że Golf jest technicznie tańszym samochodem.

Model W177 ma o wiele bardziej wyrafinowany wygląd i wygląda jak prawdziwy Mercedes, bez względu na listę wyposażenia. Wnętrze modelu W176 jest gorszej jakości niż w modelu W177, natomiast sam design jest znacznie lepszy w przypadku modelu W177, ponieważ jest bardziej futurystyczny i lepiej wyposażony.

Podwozie i zawieszenie w obu modelach stanowi pomost między dynamiczną jazdą a komfortowym podróżowaniem. Zawieszenie AMG sprawia, że samochód jest o wiele bardziej dynamiczny, ale ogólnie rzecz biorąc, Klasa A stawia na pierwszym miejscu komfort, tak jak każdy inny Mercedes.

Mercedes A200 – Niezawodność i typowe problemy

Model W176 A200 zazwyczaj plasuje się w dolnej części rankingów i ankiet dotyczących niezawodności, natomiast model W177 jest lepszy od swojego poprzednika i zazwyczaj ląduje gdzieś w pierwszej połowie. Model W177 jest dużo bardziej niezawodny, zarówno dlatego, że tak zaprojektował go Mercedes, jak i dlatego, że jest to nowszy samochód.

  2022 Mercedes G Wagon vs Range Rover

Najczęstszymi problemami, z którymi boryka się A200, są wycieki oleju, problemy z układem kierowniczym, elektryką i ogólny brak jakości, ale tylko w przypadku modelu W176. Koszty utrzymania nie są tak wysokie jak w przypadku większości modeli Mercedesa, ale wciąż wyższe w porównaniu z VW Golfem.

Mercedes A200 – wartość i praktyczność

W176 A200 można kupić za około 20 000 USD, podczas gdy modele z wyższej półki, z lepszym wyposażeniem i mniejszym przebiegiem, kosztują znacznie więcej. Model W177 jest wciąż stosunkowo nowym samochodem, co oznacza, że kosztuje znacznie więcej, z wyjątkiem modeli bardzo skromnych.

W176 A200 nie jest tak przestronny jak W177, zarówno jeśli chodzi o miejsca siedzące, jak i przestrzeń ładunkową. W modelu W177 z łatwością zmieszczą się cztery dorosłe osoby o umiarkowanych rozmiarach, natomiast W176 ma problemy z przestrzenią na tylnych siedzeniach.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Mercedesa A200 W176?

W176 A200 nie jest najlepszym modelem Mercedesa i dlatego ludzie kupują go tylko wtedy, gdy podoba im się jego wygląd i charakter. Jeśli cena jest odpowiednia i jeśli jesteś gotów pójść na pewne kompromisy, jeśli chodzi o przestrzeń, jakość i niezawodność, warto rozważyć model W176 A200.

Powinieneś zwrócić uwagę na późniejsze modele z mniejszą liczbą kilometrów na zegarze, ponieważ pod względem niezawodności są one o wiele lepsze niż pierwsze modele. Podsumowując, W176 A200 może być świetnym samochodem, ale tylko wtedy, gdy od początku będziesz go tak postrzegał.

  Dlaczego Mercedesy to złe samochody

Czy powinienem kupić Mercedesa A200 W177?

W177 A200 jest o wiele lepszy w porównaniu do W176. Do tego stopnia, że porównanie tych dwóch aut nie ma najmniejszego sensu. Jedyną rzeczą, w której W176 wypada lepiej od W177, jest cena. Pod każdym innym względem W177 jest lepszy, ponieważ jest bardziej niezawodny, bardziej zaawansowany, bardziej luksusowy i bardziej przestronny.

W związku z tym zakup modelu W177 ma o wiele więcej sensu, ponieważ jest to jeden z najlepszych kompaktowych samochodów luksusowych, jakie można obecnie kupić.

Czy Mercedes A200 jest bezpieczny?

Zarówno model W176, jak i W177 to bezpieczne samochody, ponieważ są one wyposażone we wszystkie najnowocześniejsze technologie bezpieczeństwa, takie jak asystent martwego pola, automatyczne hamowanie, asystent utrzymania pasa ruchu, systemy zapobiegania kolizjom, adaptacyjny tempomat Distronic itd.

Warto wspomnieć, że większość z nich stanowi wyposażenie dodatkowe, więc ogólny poziom bezpieczeństwa zależy od tego, ile jesteś gotów wydać. Tak czy inaczej, Klasa A zawsze była wyjątkowo bezpiecznym samochodem, ponieważ Mercedes zawsze daje z siebie wszystko, jeśli chodzi o bezpieczeństwo.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z