Mercedes-AMG CLA Niezawodność

Mercedes jest dość niezawodnym producentem samochodów, a modele AMG to ich modele zorientowane na osiągi. Klasa CLA jest często oceniana wyżej niż Klasa A, ponieważ posiada więcej funkcji niż Klasa A. AMG CLA jest modelem klasy CLA o wysokich osiągach.

Przegląd

Modele AMG są produkowane z jeszcze lepszymi silnikami i dodatkowymi funkcjami. AMG CLA ma silnik 2,0 L I4 turbo, który jest wystarczająco szybki, aby produkować 382 KM. Samochód ma szacowane o do 60 mph przyspieszenie w zaledwie 4,0 sekundy. Poza tym, posiada wiele przydatnych funkcji.

Niezawodność

Niezawodność samochodu jest dość ważnym czynnikiem przed zakupem jakiegokolwiek pojazdu, ponieważ opisuje ona koszty utrzymania, funkcje bezpieczeństwa i stopę amortyzacji samochodu. Mercedes istnieje od lat i produkuje solidne samochody, ale są one drogie w utrzymaniu, tak jak inne luksusowe niemieckie marki samochodów. AMG CLA jest bardzo niezawodnym samochodem z oceną niezawodności 73 na 100 według J.D Power.

Bezpieczeństwo

Funkcje bezpieczeństwa również wpływają na niezawodność samochodu, a niemieckie samochody mają dobrą reputację w zakresie funkcji bezpieczeństwa. Mercedes aktywnie przeprowadza crash-testy na swoich samochodach i udowodnił, że jest jednym z najbezpieczniejszych samochodów. AMG CLA został poddany testom zderzeniowym przez IIHS i uzyskał świetne wyniki. Funkcje bezpieczeństwa obejmują wspomaganie hamowania, ABS, 8 poduszek powietrznych, itp.

Stopa amortyzacji

Kupno niemieckiego samochodu jest zawsze świetną inwestycją na przyszłość, ponieważ nie tracą one szybko na wartości. Samochody Mercedesa po 5 latach amortyzują się zazwyczaj o około 45%. CLA AMG amortyzuje się średnio o 49% po 5 latach, co jest świetnym wynikiem.

  BMW serii 8 Gran Coupe Niezawodność

Konserwacja i naprawy

Koszty utrzymania są jednym z największych zmartwień wśród właścicieli samochodów. Samochody Mercedesa są zawsze dość solidne i kosztują średnio w porównaniu do innych niemieckich pozycji. AMG CLA kosztował około 500 dolarów rocznie za wszystkie swoje przeglądy i inne naprawy w zależności od rodzaju naprawy.

FAQ

Czy Mercedes-AMG CLA-Class to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Mercedes-AMG CLA-Class jest samochodem z napędem na wszystkie koła.

Ile jest miejsc siedzących w Mercedesie-AMG CLA-Class?

Mercedes-AMG CLA-Class to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Samochody kompaktowe

Ile koni mechanicznych ma Mercedes-AMG CLA-Class i czy ma turbo?

Mercedes-AMG CLA-Class ma 302 KM i 295 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Intercooled Turbo Premium Unleaded I-4 o pojemności skokowej 2.0 L. Układ paliwowy to: Gasoline Direct Injection.

Jak duży jest bagażnik w Mercedes-AMG CLA-Class?

11,6 stóp sześciennych ( 0,328 m3 )

Jaki typ kół posiada samochód?

Mercedes-AMG CLA-Class ma 18 X 8-calowe aluminiowe koła przednie i 18 X 8-calowe aluminiowe koła tylne.

Czy Mercedes CLA 250 jest niezawodny?

Ocena niezawodności Mercedes-Benz CLA250 wynosi 3,5 na 5,0. To plasuje go na 7 miejscu wśród 17 luksusowych samochodów kompaktowych. Jego koszt posiadania jest przeciętny, a roczne naprawy wynoszą 736 dolarów.

Czy warto kupić Mercedesa CLA?

Nowa Klasa CLA ma jedną z najniższych sugerowanych cen detalicznych w gamie Mercedes-Benz, ale nadal zachowuje wygląd i charakter Mercedesa. Jakość wnętrza jest doskonała jak na luksusowego sedana klasy podstawowej. Materiały użyte we wnętrzu są bardzo eleganckie. Układ kierowniczy sprawia wrażenie wysokiej klasy. Z pewnością warto go kupić.

  Audi A8 niezawodność

Co jest lepsze CLA 250 czy C300?

Silnik: CLA 250 i C 300 mają 2,0 l silnik turbo-inline-4. CLA 250 produkuje 208 koni mechanicznych i 258 lbft momentu obrotowego. C 300 generuje 241 KM i 273 lbft więcej momentu obrotowego. CLA 250 ma o cztery mile więcej autostrad niż C 300.

Czy CLA jest prawdziwym Mercedesem?

Tak, to jest prawdziwy Mercedes. Mercedes-Benz produkuje serię kompaktowych samochodów wykonawczych Mercedes-Benz CLA od 2013 roku. Pierwsza generacja była czterodrzwiowym sedanem, który został zbudowany na platformie samochodów kompaktowych W176 Klasy A, W246 Klasy B. Reklamowana była jako czterodrzwiowe coupe.

Czy CLA 250 to AMG?

Tak, Mercedes-Benz CLA to kompaktowy model z napędem na przednie koła, który konkuruje z BMW serii 3 i Audi A4. Został wprowadzony w 2015 roku jako część wysiłków zmierzających do rewitalizacji linii marki. Może pochwalić się niezwykłą mocą 375 koni mechanicznych dzięki turbodoładowanemu silnikowi AMG(r) o pojemności 2,0 l.

Czy CLA ma adaptacyjny tempomat?

DISTRONIC potrafi utrzymać prędkość i w razie potrzeby automatycznie przyspiesza lub zwalnia. Tempomat adaptacyjny DISTRONIC może utrzymywać określoną odległość od pojazdu jadącego z przodu lub wybraną przez kierowcę prędkość.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z