Mercedes AMG CLS 63 S Niezawodność

Mercedes jest dość niezawodnym producentem samochodów, a modele AMG są ich modelami zorientowanymi na osiągi. Klasa CLS to 4-drzwiowy sedan klasy S Mercedesa, a model AMG jest jego wysokowydajnym wejściem. AMG CLS 63 S jest również 4-drzwiowym luksusowym sedanem.

Przegląd

Modele AMG są produkowane z jeszcze szybszymi silnikami i kilkoma dodatkowymi funkcjami. AMG CLS 63 S posiada silnik 5,5 L V8 twin-turbo, który produkuje kolosalną ilość 577 koni mechanicznych. Samochód ma wyjątkowe przyspieszenie od 0 do 60 mph w zaledwie 3,2 sekundy. Samochód posiada również standardowy system AWD.

Niezawodność

Niezawodność samochodu jest dość ważnym czynnikiem przed zakupem jakiegokolwiek pojazdu, ponieważ opisuje ona koszty utrzymania, funkcje bezpieczeństwa i stopę amortyzacji samochodu. Mercedes istnieje od lat i produkuje solidne samochody, ale są one drogie w utrzymaniu, tak jak każda inna luksusowa niemiecka marka samochodów. AMG CLS63 S jest świetnym samochodem i ma ocenę 9 na 10.

Bezpieczeństwo

Funkcje bezpieczeństwa również wpływają na niezawodność samochodu, a niemieckie samochody cieszą się dobrą reputacją dzięki swoim funkcjom bezpieczeństwa. Mercedes aktywnie przeprowadza testy zderzeniowe na swoich samochodach i udowodnił, że są one jednymi z najbezpieczniejszych. AMG CLS63 S nie został poddany crash-testom, ale posiada funkcje bezpieczeństwa, takie jak ABS, kontrola stabilności, poduszki powietrzne itp.

Amortyzacja

Kupno niemieckiego samochodu jest zawsze świetną inwestycją na przyszłość, ponieważ nie tracą one swojej wartości w najbliższym czasie. Samochody Mercedesa amortyzują się zazwyczaj o około 45% po 5 latach. AMG CLS 63 S amortyzuje się średnio o 55% po 5 latach, co nie jest takie złe.

  Czy Mercedesy to dobre samochody?

Konserwacja i naprawy

Koszty utrzymania to jedno z największych zmartwień właścicieli samochodów. Samochody Mercedesa są zawsze bardzo solidne i kosztują średnio w porównaniu z innymi niemieckimi modelami. AMG CLS63 S kosztuje około $1,433 rocznie za wszystkie swoje przeglądy i inne naprawy w zależności od rodzaju napraw.

FAQ

Czy Mercedes-AMG CLS63 S to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Mercedes-AMG CLS63 S jest samochodem z napędem na wszystkie koła.

Ile jest miejsc siedzących w Mercedes-AMG CLS63 S?

Mercedes-AMG CLS63 S to samochód z 4 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Samochody kompaktowe

Ile koni mechanicznych ma Mercedes-AMG CLS63 S i czy ma turbo?

Mercedes-AMG CLS63 S ma 550 koni mechanicznych i 531 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Twin Turbo Premium Unleaded V-8 o pojemności skokowej 5,5 L. Układ paliwowy to: Gasoline Direct Injection.

Jak duży jest bagażnik w Mercedesie-AMG CLS63 S?

15,3 stóp sześciennych ( 0,433 m3 )

Jaki typ kół posiada ten samochód?

Mercedes-AMG CLS63 S ma 19 X 9-calowe aluminiowe koła przednie i 19 X 10-calowe aluminiowe koła tylne.

Jaki silnik znajduje się w CLS 63?

5,5-litrowy silnik AMG V8 biturbo to wciąż najwydajniejszy dostępny seryjnie produkowany silnik V8. Ma on znacznie większą pojemność skokową niż jego bezpośredni rywale. CLS 63AMG o mocy 410 kW (557 KM) z napędem na tylne koła zużywa 9,9 litra na 100 km według NEDC (231 g CO2).

Inne słowa, które warto wspomnieć o CLS 63:

Kontrola trakcji, silniki V-8, ceramiczny pakiet hamulcowy, karbonowo-ceramiczne hamulce, oddzielne sterowanie, pneumatyczne zawieszenie, dobry daily driver, siedmiobiegowe auto, Distronic Plus, siedmiobiegowa automatyczna skrzynia biegów, hamulce przeciwblokujące.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z