Mercedes AMG GLB Class Niezawodność

Mercedes jest jednym z niemieckich gigantów i jest znany na całym świecie ze swoich luksusowych samochodów. Klasa GLB Mercedesa obejmuje pięć kompaktowych, luksusowych SUV-ów, a modele AMG mają jeszcze szerszy zakres funkcji i szybsze silniki, co czyni je modelami o wysokiej wydajności.

Przegląd

Mercedes GLB-Class został właśnie wprowadzony w 2019 roku i ma kilka poziomów wykończenia, a model AMG ma silnik 2,0 L I4 turbo, który produkuje maksymalnie 302 KM i jest dość szybki, aby przyspieszyć od 0 do 60 mph w zaledwie 5,2 sekundy. Co więcej, jest on wyposażony w standardową 8-biegową automatyczną skrzynię biegów i system AWD.

Niezawodność

Niezawodność jest krytycznym elementem przed zakupem jakiegokolwiek pojazdu przez każdego nabywcę, ponieważ pomaga jednostkom w podjęciu decyzji, czy kupić dany samochód, czy nie. Pojazdy Mercedesa są naprawdę niezawodne, jednak znane są z wysokich kosztów utrzymania. Klasa GLB ma dość przeciętny wynik niezawodności według J.D Power wynoszący 67 na 100.

Bezpieczeństwo

Funkcje bezpieczeństwa zawsze były plusem dla niemieckich pojazdów, ponieważ produkowali oni całkiem bezpieczne samochody ze znaczną liczbą funkcji bezpieczeństwa. Samochody Mercedesa bardzo dobrze wypadają w testach zderzeniowych. Klasa AMG GLB została poddana crash-testom przez NHTSA i uzyskała doskonały wynik 5 na 5 w zakresie bezpieczeństwa. Poza tym, samochody są wyposażone w funkcje bezpieczeństwa, takie jak hamulce przeciwblokujące, poduszki powietrzne, ostrzeżenia przed kolizją itp.

Stopa amortyzacji

Wartość odsprzedaży jest dodatkowo istotnym czynnikiem w określaniu niezawodności pojazdu. Pojazdy marki Mercedes zazwyczaj dobrze się starzeją, co sprawia, że zachowują swoją wartość. Normalne pojazdy Mercedesa tracą na wartości około 45% po 5 latach, a klasa GLB traci na wartości około 62% po 5 latach, co jest dość wysoką wartością w porównaniu z innymi modelami Mercedesa.

  Czy Mercedes odkupi mój samochód?

Konserwacja i naprawy

Koszty utrzymania to najważniejsza cecha, która pozwala ocenić niezawodność każdego samochodu. Samochody Mercedesa są zazwyczaj bardzo skomplikowane, a ich konserwacja jest bardzo kosztowna. Klasa GLB ma wysokie koszty utrzymania i napraw, które wynoszą około 900 dolarów rocznie i są wyższe niż u wielu jej rywali.

FAQ

Czy Mercedes-AMG GLB-Class to samochód z napędem na przednie, tylne czy wszystkie koła?

Mercedes-AMG GLB-Class to samochód z napędem na wszystkie koła.

Ile jest miejsc siedzących w Mercedesie-AMG GLB-klasa?

Mercedes-AMG GLB-Class to samochód posiadający 5 miejsc siedzących. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Mały SUV 2WD

Ile koni mechanicznych ma Mercedes-AMG GLB-Class i czy ma turbo?

Mercedes-AMG GLB-Class ma 302 KM i 295 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Intercooled Turbo Premium Unleaded I-4 o pojemności skokowej 2.0 L Układ paliwowy to: Gasoline Direct Injection.

Jaki typ kół posiada?

Mercedes-AMG GLB-Class ma 19 X 8-calowe aluminiowe koła przednie i 19 X 8-calowe aluminiowe koła tylne.

Który jest lepszy GLC czy GLB?

To, który z nich wybrać, zależy od Twoich potrzeb. Kształt Mercedesa-Benz GLC jest bardziej zaokrąglony niż GLB. GLC oferuje wprawdzie więcej miejsca i siedzeń dla pasażerów, ale ma kabinę z niższej półki. Jest też tańszy od GLB.

Czy Mercedes GLB ma oponę zapasową?

Nie, w Mercedesie GLB nie ma opony zapasowej. Dzielone siedzenie w drugim rzędzie jest wystarczająco przestronne, aby pomieścić ładunek. Pod tylnym pokładem również jest sporo miejsca, choć nie jest on wykończony. GLB 250 wyposażony jest w opony typu run-flat.

  Które Mercedesy posiadają asystenta martwego pola

Z czym można porównać Mercedesa GLB?

2022 BMW X1 i 2022 Mercedes-Benz GLB to samochody, które możesz chcieć porównać, jeśli szukasz świetnego niemieckiego luksusowego SUV-a. Oba te samochody oferują wysokiej klasy wnętrze i wygląd zewnętrzny. Oba posiadają napęd na wszystkie koła i są napędzane wydajnymi silnikami.

Czy GLB ma szyberdach?

Tak, Mercedes-GLB jest wyposażony w szyberdach. Można go otworzyć ręcznie z wnętrza samochodu lub zdalnie za pomocą aplikacji. Panoramiczny, przesuwny szyberdach jest oferowany jako opcja we wszystkich wersjach wyposażenia.

Czy GLB jest cichy?

Tak, GLB jest bardzo cichy. Podczas jazdy nie usłyszysz zbyt wiele hałasu z zewnątrz. Nie ma też zbyt wiele szumu wiatru. Zastosowane materiały są wysokiej jakości, a elementy sterujące są solidne. Kabina jest cicha jak na tak małego SUV-a. Fotele w drugim rzędzie w GLB można przesuwać i odchylać, co sprawia, że są idealne do optymalizacji przestrzeni ładunkowej i komfortu pleców.

Czy GLB ma podgrzewane fotele?

Tak, przednie fotele w Mercedesie GLB są wyposażone w elementy grzewcze. Pomaga to utrzymać ciepło kierowcy i pasażera w chłodne dni. W standardowej konfiguracji GLB może pomieścić pięć osób. Oferuje jednak również trzeci rząd, w którym zmieści się jeszcze siedem osób. Standardowe wyposażenie obejmuje tapicerkę ze skóry syntetycznej i elektrycznie regulowane tylne siedzenia. Istnieje możliwość dokupienia tapicerki z prawdziwej skóry, podgrzewanych i wentylowanych foteli, foteli przednich z funkcją masażu oraz podgrzewanych kierownic.

Czy Mercedes GLB ma 7 miejsc siedzących?

Tak, Mercedes GLB z 2022 roku jest 7-miejscowy. Posiada trzy rzędy siedzeń. GLB przedkłada praktyczność nad jakość premium. Wyposażony jest w siedem miejsc siedzących. Ta formuła GLB jest bardziej przyjazna rodzinie niż GLC i jest dla niej tym lepsza.
W pierwszym rzędzie znajdują się dwa fotele kubełkowe, a w drugim cztery pojedyncze siedzenia. Trzeci rząd to ławka, która składa się na płasko do podłogi pojazdu. Jest to idealne rozwiązanie do przewożenia dużych przedmiotów, takich jak narty czy deski snowboardowe.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z