Mercedes AMG GLE Class Niezawodność

Jako niemiecki producent samochodów, Mercedes jest jedną z najbardziej luksusowych, premium i niezawodnych marek na rynku od ponad stu lat. Klasa GLE obejmuje luksusowe SUV-y średniej wielkości, które są odpowiednikiem Klasy E. Modele AMG to wyczynowe modele tej klasy.

Przegląd

Klasa GLE jest produkowana od 1997 roku, a seria jest obecnie w 4 generacji. Modele AMG obejmują model AMG GLE 53, który posiada silnik 3.0 L I6 Turbo, a następnie wyższy poziom wykończenia o nazwie AMG GLE 63 i AMG GLE 63 S, oba wyposażone w silnik 4.0 L V8 Biturbo.

Niezawodność

Niezawodność jest często omawiana jako jedna z głównych obaw kupujących przed zakupem jakiegokolwiek pojazdu. Mercedes był na rynku i zrobił swój znak rozpoznawczy, ale te niezwykle luksusowe samochody mają również wysokie koszty utrzymania. Samochody Klasy GLE są bardzo solidne i mają ocenę niezawodności 78 na 100 według J.D Power.

Bezpieczeństwo

Czynnik bezpieczeństwa jest częścią niezawodności i dla wielu osób jest to czynnik decydujący o zakupie. Mercedes, podobnie jak inne niemieckie samochody, ma reputację świetnego środka bezpieczeństwa. Klasa GLE została poddana crash-testom przez IIHS i NHTSA i oba te instytuty przyznały tej serii doskonałe oceny.

Amortyzacja

Wskaźnik amortyzacji jest również bardzo ważny dla wielu ludzi, ponieważ jest wiele samochodów, które tracą swoją wartość bardzo szybko. Mercedes ma dobrą reputację w trzymaniu swojej wartości i tracą około 45% swojej pierwotnej wartości po 5 latach. Klasa AMG GLE traci około 60% swojej pierwotnej wartości.

  Infiniti QX70 Niezawodność

Konserwacja i naprawy

Koszty utrzymania są najważniejszym czynnikiem wpływającym na niezawodność samochodów i wiele osób uważa, że samochody Mercedesa kosztują znacznie więcej w utrzymaniu niż ich inni rywale w USA. W przypadku samochodów klasy GLE średni koszt obsługi technicznej wynosi około 900 dolarów rocznie.

FAQ

Czy Mercedes-AMG GLE-Class to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Mercedes-AMG GLE-Class to samochód z napędem na wszystkie koła.

Ile jest miejsc siedzących w Mercedesie-AMG GLE-Klasa?

Mercedes-AMG GLE-Class to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Standard SUV 4WD

Ile koni mechanicznych ma Mercedes-AMG GLE-Class i czy ma turbo?

Mercedes-AMG GLE-Class ma 429 koni mechanicznych i 384 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Intercooled Turbo Gas/Electric I-6 o pojemności skokowej 3.0 L. Układ paliwowy to: Gasoline Direct Injection.

Jak duży jest bagażnik w Mercedesie-AMG GLE-Class?

67,8 stóp sześciennych ( 1,92 m3 )

Jak duży prześwit ma Mercedes-AMG GLE-Klasa?

7,5 cala ( 19,05 cm )

Jaki typ kół posiada?

Mercedes-AMG GLE-Class ma aluminiowe koła przednie 20 X 9 cali i aluminiowe koła tylne 20 X 9 cali.

Jakie problemy ma Mercedes GLE?

Model 2020 GLE był nękany przez problemy z układem elektrycznym, elektroniką w samochodzie, drobnymi problemami z silnikiem i wyposażeniem elektrycznym. Model 2018 miał problemy z systemem klimatycznym i silnikiem. Model 2016 GLE miał problemy z zawieszeniem, które sprawiały problemy kierowcom.

Czy GLE 43 AMG to dobry samochód?

Tak, jeśli chcesz kupić luksusowy samochód w rozsądnej cenie. Nie jest tani, ale jest wart każdej złotówki. To ogólnie rzecz biorąc doskonały samochód. Podział ocen (na 5): Komfort 5,0 Wykończenie wnętrza 5,0.

  Mercedes EQC VS Tesla

Czy GLE jest lepszy od GLC?

GLC i GLE od Mercedes-Benz to potężne SUV-y, którymi można jeździć przy niskim zużyciu paliwa. GLE ma większe możliwości holowania niż GLC – GLE może uciągnąć do 7700 funtów (w porównaniu do 3500 w przypadku GLC).

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z