Mercedes AMG GLS Klasy Niezawodność

Mercedes jest jednym z niemieckich gigantów i jest znany na całym świecie ze swoich luksusowych samochodów. Klasa GLS zajmuje się pełnowymiarowymi luksusowymi SUV-ami, które są odpowiednikiem Klasy S Mercedesa. Te SUV-y są w pełni premium, aby siedzieć w i pakowane z funkcjami.

Przegląd

Mercedes GLS-Klasa istnieje od 2006 roku i jest obecnie w swojej trzeciej generacji. Modele AMG obejmują model AMG GLS63, który posiada silnik 4.0 L o mocy 603 KM. Ten SUV może rozpędzić się od 0 do 6 mil na godzinę w zaledwie 4,2 sekundy i jest wyposażony w standardową 9-biegową automatyczną skrzynię biegów z systemem AMG Speedshift oraz napędem AWD.

Niezawodność

Niezawodność jest krytycznym elementem przed zakupem jakiegokolwiek pojazdu przez każdego nabywcę, ponieważ pomaga jednostkom w podjęciu decyzji, czy kupić dany samochód, czy nie. Pojazdy Mercedesa są naprawdę niezawodne, jednak znane są z wysokich kosztów utrzymania. Klasa GLS ma całkiem niezłą ocenę niezawodności według J.D Power, która wynosi 71 na 100.

Bezpieczeństwo

Funkcje bezpieczeństwa zawsze były plusem niemieckich pojazdów, ponieważ produkowali oni całkiem bezpieczne samochody ze znaczną liczbą funkcji bezpieczeństwa. Samochody Mercedesa bardzo dobrze wypadają w testach zderzeniowych. Klasa AMG GLS nie została jeszcze poddana testom zderzeniowym przez NHTSA lub IIHS. Samochód posiada jednak wiele funkcji bezpieczeństwa, takich jak ostrzeganie przed kolizją, monitorowanie martwego pola, poduszki powietrzne itp.

Stopa amortyzacji

Wartość odsprzedaży jest dodatkowo istotnym czynnikiem w określaniu niezawodności pojazdu. Pojazdy marki Mercedes zazwyczaj dobrze się starzeją, co sprawia, że zachowują swoją wartość. Normalne pojazdy Mercedesa tracą na wartości około 45% po 5 latach, a Klasa GLS traci na wartości około 59% po 5 latach, co jest dość wysoką wartością w porównaniu z innymi modelami Mercedesa.

Konserwacja i naprawy

Koszty utrzymania to najważniejsza cecha, która pozwala ocenić niezawodność każdego samochodu. Samochody Mercedesa są zazwyczaj bardzo skomplikowane, a ich konserwacja jest bardzo kosztowna. Klasa GLS ma wysokie koszty utrzymania i napraw, które wynoszą około 900 dolarów rocznie i są wyższe niż u wielu jej rywali.

  Jakie Mercedesy mają doładowanie?

FAQ

Ile miejsc jest w Mercedesie-AMG Klasie GLS?

Mercedes-AMG GLS-Class to samochód z 7 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Napęd na wszystkie koła

Ile koni mechanicznych ma Mercedes-Benz Klasy GLS i czy ma turbo?

Mercedes-AMG GLS-Class ma 603 KM i 627 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Twin Turbo Gas/Electric V-8 o pojemności skokowej 4.0 L Układ paliwowy to: Gasoline Direct Injection.

Jak duży jest bagażnik w Mercedesie-AMG GLS-Class?

79,7 stóp sześciennych ( 2,257 m3 )

Jaki typ kół posiada samochód?

Mercedes-AMG GLS-Class ma 21 X 9-calowe aluminiowe koła przednie i 21 X 11,5-calowe aluminiowe koła tylne.

Czy Mercedes GLS 2020 jest niezawodny?

Tak, 2022 Mercedes GLS-Class jest dość niezawodny i posiada przewidywaną ocenę niezawodności na poziomie trzech z pięciu w JD Power’s Reliability Ratings.

Czy Mercedes GLS 450 jest niezawodny?

Ocena niezawodności Mercedesa GL450 wynosi 1,5 na 5,0. Plasuje go to na 17 miejscu wśród 19 luksusowych pełnowymiarowych SUV-ów. Koszty eksploatacji są niskie, a średni roczny koszt napraw wynosi 1 293 USD.

Czy Mercedes GLS 550 jest niezawodny?

Ocena niezawodności Mercedesa GL550 wynosi 1,0 na 5,0. Plasuje go to na 19 miejscu wśród luksusowych pełnowymiarowych SUV-ów. Koszty eksploatacji są niskie, a średni roczny koszt napraw wynosi 1 295 USD.

Jak długo będzie służył Mercedes GLS?

Mercedes może wytrzymać od 13 do 17 lat, jeśli jest odpowiednio konserwowany. Mercedes może wytrzymać od 200,000 do 250,000 mil bez większych napraw, jeśli jest odpowiednio utrzymany.

  Mercedes AMG E53 Niezawodność

Który jest lepszy Range Rover czy Mercedes GLS?

Moment obrotowy w Land Roverze Range Roverze jest niższy niż w Mercedesie GLS 450. Oznacza to, że nie będzie on tak mocny i szybki. Jeśli mają Państwo do przewiezienia wielu pasażerów, Land Rover Range Rover jest mniej komfortowy niż Mercedes Benz GLS 450.

Który jest lepszy Mercedes GLE czy GLS?

Mercedes-Benz GLS jest mocniejszy niż GLE. GLE 350 4Matic, który ma silnik 2,0 l inline 4-turbo o mocy 255 KM i momencie obrotowym 273 lb-ft, jest mocniejszy niż GLS. Można również doposażyć się w modele 450 i 580, aby uzyskać taką samą moc i prowadzenie jak w GLS.

Jakie są najczęstsze problemy z Mercedes-Benz GL450?

  • Nierówna zmiana biegów może być spowodowana awarią wewnętrznych komponentów.
  • Miękkie elementy układu hamulcowego mogą ulec zużyciu po przejechaniu 20 000 mil.
  • Olej może wyciekać z obudów odpowietrzników PCV lub płyt kontrolnych.
  • Pęknięte tarcze elastyczne wału napędowego mogą powodować ruchy/wibracje wału napędowego.

Który jest lepszy GLS czy BMW X7?

X7 jest nieco bardziej responsywne, gdy nie jest w trybie Comfort. Jest cichszy i ma bardziej wyrafinowaną rzędową szóstkę, co przekłada się na znacznie lepszą ekonomię zużycia paliwa. GLS to najlepszy wybór, jeśli potrzebujesz więcej miejsca. Ma większy drugi i trzeci rząd oraz znacznie więcej przestrzeni bagażowej.

Czy Mercedes-Benz jest niezawodny po przejechaniu 100 tys. mil?

Istnieje wiele modeli Mercedes-Benz, więc trudno jest określić, które samochody Mercedesa mają problemy. Niektóre samochody Mercedes-Benz mają problemy od razu po przejechaniu 50 000 mil. Inne czekają, aż osiągną 100 000 mil, zanim pojawią się drobne problemy. Model Mercedes-Benz jest również najbardziej niezawodny.

  Jakie są najlepsze modele Mercedesa wszech czasów?

Czy siedzenia Mercedesa-Benz GLS są wygodne?

Tak, skórzane fotele w Mercedesie-Benz GLE i GLS są bardzo wygodne. Oferują dobre podparcie boczne i miejsce na głowę. Oparcia przednich foteli można odchylać nawet o 40 stopni, co zapewnia dodatkowy komfort. Ten Benz ma przyjazne dla dorosłych, wygodne i miękkie fotele w każdym rzędzie. Jest to godne uwagi, biorąc pod uwagę, że większość SUV-ów z trzema rzędami ma tylko jeden trzeci rząd.

Który rocznik Mercedesa-Benz GLS jest najlepszy?

Modele 2008 i 2011 Mercedesa-Benz Klasy GL były najlepsze, odpowiednio, dla pierwszej i drugiej generacji. Te lata są znane z najniższych ocen niezawodności i mniejszej liczby problemów. Nie jest to jednak niezawodny SUV. Należy zauważyć, że Mercedes-Benz zmienił nazwę tego SUV-a z GL na GLS w 2016 roku, aby podkreślić jego luksusowy status.

Czy Mercedes GLS ma adaptacyjny tempomat?

Pełnowymiarowy SUV Mercedes-Benz GLS posiada adaptacyjny tempomat. Świadczy to o tym, że samochody mają większą świadomość sytuacji i potrafią reagować tak, jakby byli ludzkimi kierowcami na pewne ograniczone okoliczności.

Czy Mercedes GLS jest luksusowy?

Tak, Mercedes-Benz GLC jest luksusowym SUV-em. Oferuje takie elementy jak skórzane siedzenia, system nawigacji, podgrzewane fotele i szyberdach. W standardzie znajduje się również kamera cofania, łączność Bluetooth, radio satelitarne i elektryczne szyby. Krótko mówiąc, Klasa GLS to SUV klasy premium. A najlepsze jest to, że możesz dzielić to niesamowite doświadczenie luksusu z sześcioma innymi osobami.

Czy GLS ma 7 miejsc siedzących?

Tak, GLS jest SUV-em siedmiomiejscowym. Posiada dwie ławki w drugim rzędzie i pięć pojedynczych foteli kubełkowych w trzecim rzędzie. Jest tu mnóstwo miejsca dla pasażerów i ich bagażu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z