Mercedes B-Class lata, których należy unikać

Mercedes Benz B-Class to luksusowy MPV przeznaczony przede wszystkim do użytku rodzinnego. Niektórzy twierdzą, że Mercedes Benz B-Class jest najgorszym modelem Mercedesa wszech czasów, ponieważ jest nudny i tak naprawdę nie robi nic ekscytującego. Jednak nikt nie może zaprzeczyć, że Klasa B jest jednym z najlepszych samochodów rodzinnych no-nonsense z całego katalogu Mercedes Benz.

Klasa B została po raz pierwszy wprowadzona na rynek w 2005 roku i została zastąpiona przez nowy model w 2011 roku. Trzeci i najnowszy model nastąpił w 2019 roku i prawdopodobnie pozostanie tak przez kilka najbliższych lat. Niektóre lata modelowe klasy B są najgorsze od innych, ale Mercedes Benz B-Class z 2005 roku jest prawdopodobnie najgorszy ze wszystkich.

Musimy również wspomnieć o modelu 2011, ponieważ jest to również mocno krytykowany samochód z wielu powodów. Model 2013 nie jest o wiele lepszy, ponieważ jest naprawdę podobny do modelu 2011. To właśnie te modele mają najniższe wyniki zadowolenia klientów i te, które większość ludzi uważa za najmniej niezawodne modele Klasy B.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz jeden, czy nie, powinieneś przeprowadzić kontrolę przed zakupem, aby mieć całkowitą pewność, że model, na który patrzysz, jest wystarczająco dobry. Nawet model z tych trzech lat modelowych może być dobrym zakupem, ponieważ o wiele ważniejsze jest to, jak dany samochód był utrzymywany niż rok modelowy, z którego pochodzi.

1. 2005 Mercedes Benz B-Class

W245 Mercedes Benz B-Class był w produkcji przez 6 lat zanim został zastąpiony. Powodem, dla którego umieściliśmy rocznik 2005 na szczycie naszej listy jest to, że to właśnie on ma największą liczbę skarg. Większość właścicieli uważa, że 2005 B-Class to samochód pozbawiony blasku, który cierpi na liczne problemy, niektóre z nich są poważne, inne są po prostu uciążliwe.

  2022 Mercedes GLE vs Audi Q7

Należy również pamiętać, że W245 B-Class nie budzi żadnego szacunku, ponieważ tak naprawdę nie wygląda jak prawdziwy model Mercedesa. Zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz są one naszpikowane plastikowymi elementami wykończeniowymi, które zdają się odbarwiać w momencie, gdy są wystawione na działanie słońca przez dłuższy czas.

W245 był również częścią kilku wycofań, z których niektóre były związane z problemami paliwowymi i poduszkami powietrznymi. Wreszcie, W245 nie czuł się jak prawdziwy Mercedes, ponieważ jeździł jak autobus. Po prostu nie byłeś w stanie cieszyć się samochodem poza faktem, że może on przewozić wszystkie twoje rzeczy i do pięciu dorosłych osób, co z pewnością jest dobrą rzeczą.

2. 2011 Mercedes Benz B-Class

Mercedes Benz B-Class 2011 reprezentuje pierwszy model drugiej generacji, który miał naprawdę ciężki start. 2011 B-Class doświadczył garść problemów mechanicznych w momencie, gdy został wydany, a wiele z nich było szkodliwe dla zdolności samochodu do pracy w ogóle.

Transmisja jest znany gripe z 2011 B-Class jak to wydaje się być cierpiący na tonę różnych problemów. Elektryczne są również ból, ponieważ wydają się być awarii w lewo i prawo. Wydaje się, że większość właścicieli oceniła Klasę B 2011 na 3 z 5 lub nawet mniej, co z pewnością maluje szerszy obraz tego, co myślą klienci.

Opinia klientów jest jedyną rzeczą, na którą musisz spojrzeć, jeśli jesteś zainteresowany zakupem modelu 2011, ponieważ właściciele tych samochodów wiedzą, jak trudne mogą być one do posiadania. Jeśli jednak zdecydujesz się to zignorować i uda Ci się znaleźć zadbany model, który ma wszystkie niezbędne dokumenty dotyczące konserwacji, może to być dobry zakup za odpowiednią cenę.

  Mercedes W169 - wszystko, co musisz wiedzieć

3. 2013 Mercedes Benz B-Class

Na szczycie tej listy musimy również wspomnieć o 2013 Mercedes Benz B-Class, który również wydaje się być jednym z najgorszych modeli klasy B, jakie istnieją. 2013 B-Class był częścią grupy wycofania z powodu problemów z poduszkami powietrznymi, problemy elektryczne i problemy ze skrzynią biegów.

Było dość dużo wycofań dla 2013 Klasy B, ponieważ był to również czas, kiedy Mercedes doświadczał problemów związanych z poduszkami powietrznymi w wielu swoich modelach. Mercedes Benz B-Class 2013 nie jest również najbardziej niezawodnym modelem Klasy B, nawet bez wszystkich wspomnianych przez nas wycofań.

Wyniki zadowolenia klientów wydają się być dość słabe, podobnie jak w przypadku modelu 2011. W sumie model 2013 nie jest tak zły jak model 2011, ale z pewnością zasługuje na swoje miejsce na tej liście.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Mercedesa-Benz Klasy B?

Jeśli masz dużą rodzinę lub po prostu chcesz mieć samochód, który ma dużo miejsca, Mercedes Benz B-Class może być dobrym zakupem. Jest to stosunkowo popularny samochód na rynku wtórnym, zwłaszcza w Europie, gdzie sprzedaje się ich najwięcej. Klasa B jest świetnym nośnikiem ludzi i nikt nie może temu zaprzeczyć.

Jednak jest to również dość nudny samochód, co oznacza, że nie robi niczego szczególnie dobrze. Nie jest to najbardziej ekscytujący samochód do prowadzenia, ani najbardziej komfortowy. Biorąc pod uwagę fakt, że żyjemy w erze zdominowanej przez SUV-y i crossovery, większość ludzi wolałaby wydać swoje pieniądze na SUV-a lub crossovera.

  Który SUV Mercedesa jest najbardziej niezawodny?

Który model Mercedes Benz B-Class jest najlepszy?

Ogólna atrakcyjność Klasy B jest w dużym stopniu zależna od opcji, na które się zdecydujesz, co oznacza, że tylko samochody z linii AMG można uznać za fajne. Jeśli chodzi o wybór silnika, Klasa B nie jest dostępna z wysokiej klasy modelami AMG, ponieważ nie ma to żadnego sensu.

Powinieneś wybrać jedną z opcji diesla, jeśli cenisz sobie wydajność. Jeśli chcesz mieć dobry samochód miejski, 4-cylindrowy model benzynowy o pojemności 1,5L jest drogą do celu.

Czy Mercedes Benz B-Class to prawdziwy Mercedes?

Z pewnością jest coś w Klasie B, co sprawia, że nie czuje się ona tak dobrze, jak większość modeli Mercedesa. To fakt, że tak naprawdę nie czuje się prawdziwego Mercedesa ani do jazdy, ani do patrzenia. Najnowszy model Klasy B jest rzeczywiście bardziej imponujący niż wszystkie inne modele, które go poprzedzały. Jednak jest po prostu nudny i bezduszny.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z