Mercedes B200 – wszystko, co musisz wiedzieć

Mercedes B200

Mercedes B200 to luksusowy minivan Mercedesa i jest jednym z, jeśli nie najlepszym, samochodem rodzinnym Mercedesa, jaki istnieje. Pierwsza generacja modelu B200 została wprowadzona w 2005 roku, druga generacja Klasy B została wprowadzona w 2011 roku, a trzecia generacja B200 została wprowadzona w 2019 roku.

Mercedes B200 jest wyposażony w czterocylindrowy silnik, automatyczną skrzynię biegów i napęd na cztery koła (FWD), ale dostępna jest również wersja 4MATIC. Układ napędowy B200 to jednostka średniej klasy, co oznacza, że najlepiej łączy w sobie wydajność, płynność i przystępność cenową. Jest to prawdopodobnie najlepszy model Klasy B, ponieważ większość ludzi woli B200 od wszystkich słabszych modeli.

Stylistyka B200 nie jest niczym szczególnym, ale oddaje elegancję Mercedesa, nawet jako samochodu rodzinnego. Wnętrze Klasy B jest niemal identyczne jak w przypadku Klasy A, co oznacza, że przez trzy generacje Mercedesowi udało się sprawić, że wnętrze Klasy B jest wiodące w swojej klasie.

Niezawodność jest przyzwoita, ale B200 ma tendencję do występowania problemów z układem paliwowym, układem kierowniczym, elektryką, układem chłodzenia i fotelami. Obsługa techniczna nie jest aż tak droga w porównaniu z innymi modelami Mercedesa, ale i tak jest dużo droższa niż w przypadku większości minivanów.

Mercedes B200 – Układ napędowy

Pierwsza generacja modelu B200 wyposażona jest w czterocylindrowy silnik o pojemności 2,0 l i mocy 136 KM oraz automatyczną skrzynię biegów. Mercedes wyprodukował również wersję A200 z turbosprężarką, która zapewniała moc prawie 200 KM. Ta wersja pierwszej generacji Klasy B była w rzeczywistości najmocniejsza.

  Mercedes Benz GLC Class Niezawodność

W drugiej generacji B200 zastosowano czterocylindrowy silnik o pojemności 1,6 l i mocy 156 KM, który zazwyczaj jest wyposażony w automatyczną skrzynię biegów. Trzecia i najnowsza generacja B200 jest wyposażona w rzędowy, czterocylindrowy silnik turbodoładowany o pojemności 1,4 l i mocy 156 KM. Pierwsza generacja B200 osiąga do 35MPG, druga generacja B200 osiąga do 42MPG, natomiast trzecia generacja osiąga do 45MPG.

Wszystkie modele Klasy B są wyposażone w napęd na przednią oś, ale istnieje możliwość wyboru modelu z napędem AWD 4MATIC dla tych, którzy chcą mieć większą stabilność podczas złej pogody. Podsumowując, układ napędowy B200 zawsze był najjaśniejszą gwiazdą w całej gamie, co oznacza, że najlepiej łączy moc, wydajność i płynność.

Mercedes B200 – Design i podwozie

Mercedes Benz B200 wygląda jak każda inna Klasa B, co oznacza, że wygląda jak minivan Mercedesa. W porównaniu z większością minivanów Klasa B wygląda lepiej, ale w porównaniu z większością modeli Mercedesa, Klasa B wypada blado. Wnętrze Klasy B różni się znacznie w zależności od trzech generacji.

Pierwsza generacja Klasy B jest najstarsza z całej grupy, co jest zrozumiałe. Druga generacja Klasy B wygląda nowocześnie od wewnątrz, co oznacza, że nadal jest popularnym samochodem używanym. Trzecia generacja B200 jest zdecydowanie najlepiej wyglądającym samochodem wewnątrz, do tego stopnia, że można powiedzieć, iż trzecia generacja Klasy B jest najlepiej wyglądającym samochodem w ogóle.

Podwozie i zawieszenie B200 koncentruje się wyłącznie na komforcie, łatwości obsługi i sterowalności. Mimo że Klasa B ma dość wysoko położony środek ciężkości, samochód nadal prowadzi się tak, jakby był mniejszy niż jest w rzeczywistości.

  Który z nich jest bardziej prestiżowy: Mercedes czy BMW?

Mercedes B200 – Niezawodność i typowe problemy

Mercedes Benz B200 jest samochodem dość niezawodnym, co oznacza, że pierwsze dwie generacje nie są, ale trzecia generacja B200 jest o wiele lepsza. Najczęstsze problemy związane z B200 dotyczą układu paliwowego, układu kierowniczego, foteli, instalacji elektrycznej i układu chłodzenia silnika/pompy wody.

Mercedes wydał trzy przypomnienia o problemach z układem paliwowym, układem kierowniczym i fotelami. Obsługa techniczna jest tańsza w porównaniu z większością modeli Mercedesa, ale droższa w porównaniu z innymi minivanami.

Mercedes B200 – wartość i praktyczność

Mercedes Benz B200 ma tendencję do gwałtownego spadku wartości, co jest korzystne, jeśli jesteś zainteresowany zakupem używanego samochodu. Pierwsza generacja B200 może być teraz dostępna za naprawdę przystępną cenę, ale większość ludzi powinna skupić się na drugiej lub trzeciej generacji, ponieważ są one o wiele lepsze.

Pod względem praktyczności B200 jest niesamowity, ponieważ oferuje ogromną ilość miejsca we wszystkich działach. Klasa B zawsze wyróżniała się, jeśli chodzi o przewóz osób, ale trzecia generacja B200 przenosi tę cechę na zupełnie inny poziom. Przestrzeń ładunkowa jest również wspaniała, a ogólna widoczność i łatwość wsiadania nie mają sobie równych.

Sekcja FAQ

Jak bezpieczny jest Mercedes B200?

Wszystkie trzy generacje Klasy B mają 5-gwiazdkowe oceny bezpieczeństwa, co oznacza, że bezpieczeństwo na pewno nie jest problemem w przypadku żadnej z nich. Dobra wiadomość jest taka, że Klasa B jest jednym z najbezpieczniejszych minivanów na rynku, ale zła jest taka, że większość systemów oprogramowania bezpieczeństwa należy do pakietów opcjonalnych.

  Najczęstsze problemy z Mercedes A160

W związku z tym, większość osób decyduje się na takie pakiety, ponieważ większość modeli Klasy B jest użytkowana przez rodziny. Tak czy inaczej, jeśli chcesz mieć najbezpieczniejszą Klasę B, powinieneś unikać modelu pierwszej generacji. Nie dlatego, że jest on niebezpieczny, ale raczej dlatego, że nie jest tak bezpieczny, jak druga i trzecia generacja.

Czy warto kupić Mercedesa B200?

Jeśli interesuje Cię luksusowy samochód rodzinny, a jednocześnie chcesz mieć jak najbardziej praktyczne wrażenia, powinieneś wybrać SUV-a lub luksusowego minivana. Jeśli wolisz minivany, B200 jest zdecydowanie najlepszym luksusowym samochodem do przewozu osób.

Jeśli jednak podoba Ci się wygląd Mercedesa B200, powinieneś go rozważyć, ponieważ oferuje on dużo miejsca bez rezygnacji z luksusu i atrakcyjności Mercedesa.

Jak długo może wytrzymać Mercedes B200?

Mercedes B200 powinien być w stanie przejechać 200 000 mil bez konieczności przeprowadzania remontu kapitalnego, jeśli będzie odpowiednio konserwowany. Samochody marki Mercedes są jednymi z najtrwalszych samochodów na świecie, co oznacza, że Klasa B jest również jednym z nich.

Niektórzy twierdzą, że Klasa B może wytrzymać nawet dwa razy więcej, ale jedno jest pewne – właściwa konserwacja jest kluczowa, jeśli chcemy, aby samochód służył jak najdłużej.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z