Mercedes Benz A-Class Niezawodność

Będąc niemieckim producentem samochodów, Mercedes jest jedną z najbardziej luksusowych, premium i niezawodnych marek na rynku od ponad stu lat. Samochody klasy A Mercedesa to subkompaktowe hatchbacki lub sedany. Samochody te są całkiem niedrogie i niezawodne.

Przegląd

Samochody Klasy A są na rynku od kilku lat i obecnie jest to ich 4 generacja. Samochody mają różne układy napędowe od silnika 1.3 L I4 turbo do największego silnika 2.0 L I4 turbo. Mercedes oferuje również hybrydowy model klasy A. Samochody te posiadają wiele funkcji, a ich wnętrze jest niezwykle ekstrawaganckie.

Niezawodność

Niezawodność jest często omawiana jako jedna z głównych obaw kupujących przed zakupem jakiegokolwiek pojazdu. Mercedes był na rynku i wyrobił sobie markę, ale te niezwykle luksusowe samochody mają również wysokie koszty utrzymania. Samochody Klasy A są dość solidne i mają ocenę niezawodności 76 na 100 według J.D Power.

Bezpieczeństwo

Czynnik bezpieczeństwa jest częścią niezawodności i dla wielu osób jest to również czynnik, który odrzuca. Mercedes, tak jak inne niemieckie samochody, ma reputację świetnego środka bezpieczeństwa. Samochody klasy A nie były testowane w USA, ale mają świetne oceny na całym świecie. Istnieje również wiele funkcji bezpieczeństwa w tych samochodach, takich jak ostrzeżenia przed kolizją, automatyczne hamulce awaryjne, poduszki powietrzne itp.

Stopa amortyzacji

Stopa amortyzacji jest również dość ważne dla wielu ludzi, ponieważ istnieje wiele samochodów, które tracą swoją wartość bardzo szybko. Mercedes ma dobrą reputację w utrzymaniu swojej wartości i tracą około 45% swojej pierwotnej wartości po 5 latach. W szczególności samochody klasy A tracą około 52% swojej wartości po 5 latach.

  Infiniti QX56 Niezawodność

Konserwacja i naprawy

Koszty utrzymania są najważniejszym czynnikiem niezawodności samochodów i wiele osób uważa, że samochody Mercedes kosztują znacznie więcej w ich utrzymaniu niż ich inni rywale w USA. W przypadku samochodów klasy A średni koszt utrzymania wynosi około 900 dolarów rocznie.

FAQ

Czy Mercedes-Benz Klasy A to samochód z napędem na przednie, tylne czy wszystkie koła?

Mercedes-Benz Klasy A to samochód z napędem na przednie koła.

Ile miejsc siedzących mieści się w Mercedesie-Benz Klasy A?

Mercedes-Benz Klasy A to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Subcompact Cars

Jaka jest moc Mercedesa-Benz Klasy A i czy ma on turbo?

Mercedes-Benz Klasy A ma 188 KM i 221 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Intercooled Turbo Premium Unleaded I-4 o pojemności skokowej 2.0 L Układ paliwowy to: Gasoline Direct Injection.

Jaki typ kół posiada?

Mercedes-Benz A-Class ma 17 X 6,5-calowe aluminiowe koła przednie i 17 X 6,5-calowe aluminiowe koła tylne.

Czy używane Mercedesy Klasy A są niezawodne?

Tak, używany Mercedes Klasy A może być naprawdę niezawodny, jeśli kupisz go od renomowanego dealera. Zawsze lepiej jest kupić nowy samochód niż używany. Istnieje jednak lepszy wybór, jeśli chodzi o niezawodność. Badanie niezawodności, 26 miejsce wśród 31 producentów. Klasa A nie wypadła dobrze w kategorii samochodów rodzinnych. W 27-osobowej klasie najlepiej radziły sobie modele benzynowe, które zajęły 19. miejsce, natomiast diesle uplasowały się na 25. pozycji.

Czy Mercedes Klasy A ma problemy?

Zarówno w przypadku manualnej, jak i automatycznej skrzyni biegów Mercedesa Klasy A mogą wystąpić problemy. Jednak objawy mogą być różne w zależności od nich. Jak w przypadku wszystkich problemów ze skrzynią biegów, sprawi to, że Mercedes będzie bardzo trudny w prowadzeniu i bardzo trudny w cofaniu.

  Który Mercedes ma trzeci rząd siedzeń?

Czy warto kupić Mercedesa Klasy A?

Jego technologia i wiodące w klasie wnętrze czynią go atrakcyjnym. Płynnie działająca skrzynia biegów i ciche wnętrze sprawiają, że jest to samochód, którym przyjemnie się jeździ, mimo że nie jest to najbardziej luksusowy hatchback klasy premium. Najmniej wydajnemu silnikowi benzynowemu brakuje siły przebicia. Inne silniki oferują większą moc i ekonomiczność.

Dlaczego Mercedesy nie są niezawodne?

Mercedes i inne marki premium mają słabe wyniki niezawodności, ponieważ zawierają dużo nowych technologii. Jest więcej rzeczy, które mogą pójść nie tak.

Jak długo Mercedes klasy A może wytrzymać?

Mercedes może wytrzymać średnio 13-17 lat przy prawidłowej konserwacji. Mercedes może przejechać od 200 000 do 250 000 mil na godzinę, zanim będzie wymagał poważnych napraw. Jest to oparte na średnim rocznym przebiegu 15.000 km.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z