Mercedes Benz CLA Class Niezawodność

Będąc niemieckim producentem samochodów, Mercedes jest jedną z najbardziej luksusowych, premium i niezawodnych marek na rynku od ponad stu lat. Samochody Klasy CLA to luksusowe 4-drzwiowe coupe i 5-drzwiowe kombi. Jest on wyposażony w wiele funkcji i wystarczająco niezawodny, aby go kupić.

Przegląd

Samochody Klasy CLA zostały po raz pierwszy zaprezentowane w 2013 roku, a obecnie jest to ich druga generacja, która została odsłonięta w 2019 roku. Samochody drugiej generacji mają modele z różnymi układami napędowymi, począwszy od silnika 1,3 L do największego 2,0 L. W Klasie CLA dostępny jest również model hybrydowy typu plug-in.

Niezawodność

Niezawodność jest często omawiana jako jedna z głównych obaw nabywców przed zakupem jakiegokolwiek pojazdu. Mercedes był na rynku i wyrobił sobie markę, ale te niezwykle luksusowe samochody mają również wysokie koszty utrzymania. Samochody Klasy CLA są dość solidne i mają ocenę niezawodności 73 na 100 według J.D Power.

Bezpieczeństwo

Czynnik bezpieczeństwa jest częścią niezawodności i dla wielu osób jest to również czynnik, który odrzuca. Mercedes, podobnie jak inne niemieckie samochody, ma reputację świetnego środka bezpieczeństwa. Samochody klasy CLA nie zostały ocenione w USA, ale mają świetne środki bezpieczeństwa z funkcjami bezpieczeństwa. Poza tym, ma funkcje bezpieczeństwa, takie jak ABS z EBS, system monitorowania martwego pola, poduszki powietrzne, itp.

Stopa amortyzacji

Stopa amortyzacji jest również dość ważne dla wielu ludzi, ponieważ istnieje wiele samochodów tam, że tracą swoją wartość bardzo szybko. Mercedes ma dobrą reputację na trzymanie swojej wartości i tracą około 45% swojej pierwotnej wartości po 5 latach. W szczególności samochody klasy CLA tracą około 49% swojej wartości po 5 latach.

  Dlaczego Mercedesy to złe samochody

Konserwacja i naprawy

Koszty utrzymania są najważniejszym czynnikiem niezawodności samochodów i wiele osób uważa, że samochody Mercedes kosztują znacznie więcej w ich utrzymaniu niż ich inni rywale w USA. Średni roczny koszt utrzymania samochodów klasy CLA wynosi około 900 dolarów.

FAQ

Czy Mercedes-Benz CLA-Class to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Mercedes-Benz CLA-Class jest samochodem z napędem na wszystkie koła.

Ile jest miejsc siedzących w Mercedesie-Benz CLA-Class?

Mercedes-Benz CLA-Class to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Samochody kompaktowe

Jaka jest moc Mercedesa-Benz Klasy CLA i czy ma on turbo?

Mercedes-Benz CLA-Class ma 221 KM mocy i 258 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Intercooled Turbo Premium Unleaded I-4 o pojemności skokowej 2.0 L Układ paliwowy to: Gasoline Direct Injection.

Jak duży jest bagażnik w Mercedesie-Benz Klasy CLA?

11,6 stóp sześciennych ( 0,328 m3 )

Jaki typ kół posiada samochód?

Mercedes-Benz CLA-Class ma aluminiowe koła przednie 18 X 7,5 cala i aluminiowe koła tylne 18 X 7,5 cala.

Dlaczego Mercedes CLA jest taki tani?

Ponieważ został zaprojektowany tak, aby był przystępny cenowo. Mercedes A, B i CLA mają tak zwaną platformę MFA z napędem na przednie koła. Mercedes nigdy wcześniej nie produkował takich samochodów, ale musiał być w stanie konkurować z samochodami niskiej klasy produkowanymi przez innych producentów. Klasa C jest podstawowym poziomem prawdziwego Mercedesa.

Jak długo jeździ Mercedes CLA 250?

Na wydajność Twojego Mercedesa-Benz CLA250 bezpośredni wpływ ma to, jak go traktujesz. Właściwa konserwacja samochodu może pomóc w osiągnięciu przebiegu 200 000 mil lub więcej. W Twoim CLA250.

  Jaka jest różnica między klasami Mercedesa?

Czy CLA jest lepszy od C300?

Silnik: Pod maskami CLA 250/C 300 znajduje się silnik 2,0 l turboinline-4. CLA 250 ma 208 KM i 258 lbft momentu obrotowego, a C 300 ma 241 KM. CLA 250 jest o cztery mile bardziej wydajny na autostradzie niż jego odpowiednik, C 300.

Czy CLA to prawdziwy Mercedes?

Tak, CLA jest prawdziwym Mercedesem. Został zbudowany w oparciu o tę samą technologię, co modele Mercedesa klasy S, SLK, CLS, GLA, GLC, AMG i GLE. Mercedes-Benz produkuje serię kompaktowych samochodów wykonawczych Mercedes-Benz CLA od 2013 roku. Pierwsza generacja była czterodrzwiowym sedanem, który został zbudowany na platformie samochodów kompaktowych W176 Klasy A, W246 Klasy B. Reklamowany był jako czterodrzwiowe coupe.

Czy powinienem kupić Klasę CLA czy Klasę C?

Cechy konstrukcyjne CLA to m.in. niższa linia dachu, która pozwala uzyskać więcej miejsca we wnętrzu i dodatkową przestrzeń bagażnika. Rozstaw osi CLA jest również krótszy niż w przypadku Klasy C. Ponieważ aerodynamika jest zintegrowana z konstrukcją, CLA ma wyższy współczynnik oporu powietrza, dzięki czemu jest bardziej zwrotny niż Klasa C.

Czy CLA to Klasa A czy Klasa C?

Ani jedno, ani drugie. CLA w drugiej generacji bazuje na platformie Mercedesa MFA2 dla małych samochodów. Na tej platformie bazuje również gama małych samochodów Klasy A, Klasa B, hatchback i crossover GLA. Ale CLA jest w rzeczywistości dłuższy niż o jeden rozmiar wyższa Klasa C.

  Kia Niro Niezawodność

Która Klasa A czy CLA jest lepsza?

Jak można się spodziewać, CLA jest większy od każdego z nich. Ale nie o wiele. Klasa A Saloon ma 4.550 mm długości, a CLA 4.688 mm. Klasa A Saloon ma twarz przypominającą hatchbacka i zapożycza ją z przodu. Decydując się na CLA otrzymamy również bardziej smukłe, pozbawione słupków drzwi – coś, czego nie oferuje Klasa A.

Czy CLA ma AMG?

Cena Mercedesa-AMG CLA 45 wynosi 53 100 dolarów*. Charakteryzuje się mocą 375 KM z silnika ręcznie wykonanego przez AMG(r), 2.0L inline-4 turbocharged. Wyposażony jest w napęd na wszystkie koła i ośmiobiegową automatyczną skrzynię biegów. Jego standardowe wyposażenie obejmuje 19-calowe felgi z lekkich stopów, reflektory LED, światła przeciwmgielne, kamerę cofania, skórzane fotele, podgrzewaną kierownicę, elektryczną klapę bagażnika, dwustrefową klimatyzację.

Czy CLA 45 to prawdziwe AMG?

Potężny Mercedes-AMG klasy CLA z 2022 roku jest mały i kompaktowy, a mimo to oferuje imponującą moc i osiągi w segmencie pojazdów klasy podstawowej. Do wyboru jest sedan CLA35 o mocy 302 KM lub model CLA45 o mocy 382 KM. Obie wersje oferują ostre prowadzenie i linię dachu typu fastback.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z