Mercedes Benz CLK Class Niezawodność

Będąc niemieckim producentem samochodów, Mercedes jest jedną z najbardziej luksusowych, premium i niezawodnych marek na rynku od ponad stu lat. Samochody Klasy CLK to luksusowe 2-drzwiowe coupe lub kabriolety, które w dużej mierze bazują na Klasie E.

Przegląd

Samochody Klasy CLK zostały po raz pierwszy zaprezentowane w 1997 roku, a ich produkcja została zakończona w 2010 roku i zastąpiona modelami Klasy E. Samochody Klasy CLK są nadal świetne do kupienia i posiadają silnik 5,5 L V8, który produkuje maksymalnie 381 koni mechanicznych. Samochód posiada również wiele wspaniałych cech, w tym system AWD, który jest standardem we wszystkich modelach.

Niezawodność

Niezawodność jest często omawiana jako jedna z głównych obaw kupujących przed zakupem jakiegokolwiek pojazdu. Mercedes był na rynku i zrobił swój znak rozpoznawczy, ale te niezwykle luksusowe samochody mają również wysokie koszty utrzymania. Samochody klasy CLK są bardzo solidne i mają ocenę niezawodności 4 na 5 gwiazdek według J.D Power.

Bezpieczeństwo

Czynnik bezpieczeństwa jest częścią niezawodności i dla wielu osób jest to również czynnik decydujący o zakupie. Mercedes, podobnie jak inne niemieckie samochody, ma reputację świetnego środka bezpieczeństwa. Samochody klasy CLK nie zostały ocenione w USA, ale mają świetne środki bezpieczeństwa z funkcjami bezpieczeństwa. Poza tym, że ma funkcje bezpieczeństwa, takie jak hamulce przeciwblokujące, poduszki powietrzne z kurtynami bocznymi, itp.

Stopa amortyzacji

Stopa amortyzacji jest również dość ważne dla wielu ludzi, ponieważ istnieje wiele samochodów tam, że tracą swoją wartość bardzo szybko. Mercedes ma dobrą reputację na trzymanie swojej wartości i tracą około 45% swojej pierwotnej wartości po 5 latach. Samochody klasy CLK są już wystarczająco zamortyzowane i nadal są świetnymi samochodami do kupienia, a teraz ich wartość po 5 latach spadnie tylko o około 6%.

  Czy wszystkie Mercedesy są wyposażone w skórzane siedzenia?

Konserwacja i naprawy

Koszty utrzymania są najważniejszym czynnikiem niezawodności samochodów i wiele osób uważa, że samochody Mercedes kosztują znacznie więcej w ich utrzymaniu niż ich inni rywale w USA. W przypadku samochodów klasy CLA średni koszt utrzymania wynosi około 900 dolarów rocznie.

FAQ

Czy Mercedes-Benz CLK-klasa to samochód z napędem na przednie, tylne czy wszystkie koła?

Mercedes-Benz CLK-class to samochód z napędem na tylne koła.

Ile miejsc siedzących mieści się w Mercedesie-Benz CLK-class?

Mercedes-Benz CLK-class to samochód z 4 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Sub-Compact

Ile koni mechanicznych ma Mercedes-Benz CLK-klasa i czy ma turbo?

Mercedes-Benz CLK-klasa ma 382 KM i 391 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to gazowe V8 o pojemności skokowej 5.5L/ Układ paliwowy to: SMPI.

Jak duży jest bagażnik w Mercedesie-Benz CLK-class?

10,4 stóp sześciennych ( 0,294 m3 )

Jaki typ kół posiada samochód?

Mercedes-Benz CLK-class ma przednie aluminiowe koła 18 x 7,5 cala i tylne aluminiowe koła 18 x 8,5 cala.

Ile kilometrów wytrzyma Mercedes CLK?

Mercedes CLK może wytrzymać średnio 13-17 lat przy prawidłowej konserwacji. Mercedes może wytrzymać od 200,000 do 250,000 mpg zanim będzie wymagał poważnych napraw. Jest to oparte na średnim rocznym przebiegu 15,000 km.

Czy Mercedes CLK to dobry samochód?

Mercedes CLK jest wygodnym krążownikiem, który z łatwością pokonuje długie dystanse. CLK jest przestronny dla czterech osób, z dużą ilością miejsca z przodu i dwoma fotelami z tyłu. Osoby z sześcioma stopami mogą uznać, że z tyłu jest trochę ciasno.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z