Mercedes Benz EQS 580 vs Klasa S

Kraina sześciocyfrowych samochodów luksusowych jest zamieszkana przez wiele samochodów Mercedesa, ale na szczycie góry siedzi potężny i kultowy Mercedes Benz S-Class. Nowy 2022 Mercedes EQS jest w pełni elektryczny S-Class świata samochodów elektrycznych, ale czy nowy $ 100k + elektryczne EQS jest w stanie konkurować z S-Class, a może nawet stać się flagowym Mercedes luksusowych samochodów zakresu?

Klasa S W223 została wypuszczona na rynek nieco ponad rok temu i od tego czasu wzbudza ogromne zainteresowanie, ponieważ jest to nowa Klasa S, flagowy model Mercedesa o najwyższym zakresie mocy, który ma tendencję do posuwania branży do przodu i do którego porównywane są wszystkie pełnowymiarowe samochody luksusowe.

Jednak Mercedes zdecydował się również na użycie litery „S” w odniesieniu do gamy EQ, co oznacza, że EQS technicznie rzecz biorąc powinien być Klasą S gamy EQ (Mercedes electric car). EQS wydaje się być bardziej imponujący pod względem technologicznym, zwłaszcza z powodu EQS, a także oferuje doskonale skalibrowany układ napędowy, który jest idealny dla luksusowego krążownika.

EQS nie jest jednak ani tak dostojny, ani tak komfortowy jak Klasa S. Klasa S jest zdecydowanie bardziej przestronna zarówno z przodu, jak i z tyłu, nawet nie wspominając o modelu z przedłużonym rozstawem osi. Klasa S jest wygodniejsza, bardziej miękka i dostępna z bardziej luksusowymi opcjami.

Najlepszy luksusowy samochód Mercedesa: EQS VS The S-Class

Luksus to termin, którego nie da się łatwo zdefiniować. Wszyscy wiemy, że przedmioty luksusowe są drogie, bardzo pożądane, ekskluzywne, a często nawet imponujące pod względem technologicznym i funkcjonalnym, i można śmiało powiedzieć, że zarówno EQS, jak i Klasa S mieszczą się w tej kategorii.

  Czy nowy Mercedes Klasy C jest elektryczny?

Komfort – Klasa S wygrywa

Komfort jest istotną częścią każdego prawdziwego luksusowego sedana, a między tymi dwoma modelami Klasa S wygrywa, ponieważ jest bardziej komfortowym i spokojnym samochodem. Klasa S waży znacznie mniej niż EQS, co sprawia, że samochód jest bardziej miękki i opanowany na zakrętach.

Klasa S oferuje bardziej komfortową jazdę, a EQS po prostu nie jest na tym samym poziomie. Zarówno Klasa S, jak i EQS korzystają z układu kierowniczego czterech kół, ale ten w Klasie S jest znacznie lepiej zintegrowany. Ponadto, izolacja dźwięku jest również lepsza w Klasie S.

Technologia – EQS wygrywa

Wszystkie flagowe samochody z rocznika 2022 są festiwalami technologii i tak samo jest w przypadku EQS i Klasy S. Jednak EQS korzysta z kilku funkcji, które nie są dostępne w Klasie S, a są to niesamowicie wyglądający ekran Hyperscreen i system oczyszczania powietrza.

Ekran Hyperscreen jest dostępny w ramach dodatkowego wyposażenia i sprawia, że EQS czuje się jak przyszłość. Klasa S wygląda pięknie we wnętrzu, ale ekran Hyperscreen po prostu przebija wnętrze Klasy S. Bez Hiperscrenu EQS wygląda niemal identycznie jak Klasa S od wewnątrz.

Układ napędowy – To jest remis

Mercedes Benz EQS 580 oferuje dwusilnikowy silnik o mocy 516 KM napędzający wszystkie cztery koła z zasięgiem jazdy około 350 mil. EQS pochodzi z 108kWh baterii, która może być ładowana przez szybką ładowarkę DC w około 30-40 minut w zależności od ładowarki maksymalnej mocy ładowania.

  Jakie są najlepsze opony dla Mercedesa GLC300?

Klasa S oferuje kilka różnych opcji silników, ale najlepszy jest ten, który można znaleźć w modelu S580. S580 posiada 4.0L BiTurbo V8 o mocy około 500 KM, zasięg prawie 600 mil i czas tankowania wynoszący zaledwie 5 minut.

W związku z tym EQS jest lepszy, ponieważ oferuje bardziej płynne dostarczanie mocy i bardziej ekonomiczny układ napędowy, podczas gdy Klasa S oferuje większy zasięg i jest łatwiejsza do życia.

Przestrzeń i praktyczność – Klasa S wygrywa

Prawdziwy, pełnowymiarowy, luksusowy sedan musi być świetny do jazdy i świetny do bycia prowadzonym, i właśnie w tej dziedzinie Klasa S z łatwością pokonuje EQS. Klasa S oferuje więcej miejsca oraz większe i bardziej poręczne fotele. W EQS baterie umieszczono pod siedzeniami, co spowodowało podniesienie podłogi i skrócenie odległości między podstawą siedzeń a podłogą.

To czyni go znacznie mniej przestronnym, ponadto Klasa S jest dostępna jako model z przedłużonym rozstawem osi, a EQS nie. Klasa S EWB oferuje dwa fotele kapitańskie z tyłu, które mogą być odchylane, masowane, podgrzewane i chłodzone. Pod względem przestrzeni EQS bardziej przypomina Klasę E.

Sekcja FAQ

Czy samochody elektryczne są lepszymi samochodami luksusowymi?

Samochody elektryczne rzeczywiście mogą być lepszymi samochodami luksusowymi, ponieważ platforma EV oferuje łatwiejszy do skalibrowania zakres mocy, który sprawia, że samochód jest bardziej płynny i łatwiejszy w prowadzeniu. Silnik elektryczny oferuje 100% momentu obrotowego w każdym momencie i nie potrzebuje skrzyni biegów, aby dostarczyć moc.

Silnik elektryczny jest również o wiele cichszy, co oznacza, że nawet najcichsze i najbardziej płynne V12 nie może się z nim równać, jeśli chodzi o płynność. Jednak EV wciąż nie oferują wystarczającego zasięgu, aby były tak dobre jak samochody ICE, ale tylko czas pokaże, czy to się zmieni.

  Czy Mercedesy wymagają benzyny premium?

Czy EQS jest bardziej pożądanym samochodem niż Klasa S?

Klasa S zawsze była niesamowicie pożądanym samochodem, ponieważ każdy wie, że Klasa S to sam szczyt segmentu luksusowych sedanów Mercedesa. Jednak nowy EQS wzbudza ogromne zainteresowanie, ponieważ wszyscy uważają go za najbardziej luksusowy model EV na świecie.

Klasa S prawdopodobnie wygląda ładniej, ale EQS oferuje więcej obecności na drodze. W sumie oba są równie pożądane, ale EQS dopiero się pojawił, a Klasa S istnieje od dziesięcioleci.

Czy EQS jest droższy od Klasy S?

Nowa Klasa S z 2022 roku zaczyna się od 111 350 dolarów za model S500 AWD, podczas gdy S580 zaczyna się bliżej 120 000 dolarów. Szczytowa wersja Maybach kosztuje ponad 210 000 dolarów i jest najbardziej luksusowym i najbardziej pożądanym modelem Klasy S.

Z drugiej strony, EQS zaczyna się od 102.000 dolarów za podstawowy model EQS480, podczas gdy mocniejszy i bardziej pożądany EQS580 kosztuje 120.000 dolarów. Szczytowy model EQS AMG kosztuje ponad 150 000 dolarów i jest najbardziej wydajnym i najbardziej pożądanym modelem EQS dostępnym obecnie na rynku.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z