Mercedes-Benz G63 / G65 AMG Klasa niezawodności

Niemiecki producent samochodów, Mercedes, jest jednym z najbardziej ekskluzywnych samochodów z niezwykle stylowo wyglądającymi nadwoziami. Klasa G Mercedesa jest przeznaczona dla samochodów terenowych lub SUV-ów. Te SUV-y są niezwykle gładkie w prowadzeniu i premium do siedzenia w nich. Modele G63 i G65 są napędzane potężnymi silnikami AMG i cechują się wysoką wydajnością.

Przegląd

SUV-y Mercedes Klasy G cieszą się sporą sławą dzięki swoim kształtom i klasie premium. Klasa G doczekała się drugiej generacji, ale SUV-y są produkowane przez koncern Daimler-Benz od 1979 roku. G63 i G65 to modele AMG o wysokich osiągach, wyposażone odpowiednio w silnik 5,5 L Biturbo V8 i 6,0 L V12 Biturbo.

Niezawodność

Niezawodność jest kluczowym czynnikiem przed zakupem jakiegokolwiek samochodu przez każdego kupującego, ponieważ pomaga ludziom określić jakość i cechy samochodu. Samochody Mercedesa są dość niezawodne, ale znane są z wysokich kosztów utrzymania. SUV-y Klasy G są całkiem solidne i mają ocenę niezawodności 3 na 5 gwiazdek według Consumer Reports.

Bezpieczeństwo

Funkcje bezpieczeństwa zawsze były plusem niemieckich pojazdów, ponieważ produkują one całkiem bezpieczne samochody ze znaczną liczbą funkcji bezpieczeństwa. Samochody Mercedesa bardzo dobrze wypadają w testach zderzeniowych. SUV-y G63 i G65 nie były testowane w USA, ale otrzymały doskonałą ocenę w EuroNCAP. SUV-y są również wyposażone w elementy bezpieczeństwa, takie jak poduszki powietrzne, hamulce przeciwblokujące, kurtyny boczne itp.

Stopa amortyzacji

Wartość odsprzedaży jest dodatkowo istotnym czynnikiem w określaniu niezawodności pojazdu. Pojazdy marki Mercedes zazwyczaj starzeją się całkiem dobrze, co sprawia, że zachowują swoją wartość. Normalne pojazdy Mercedesa po 5 latach tracą na wartości około 45%, a klasa G po 5 latach traci na wartości około 45%.

  Który SUV Mercedesa jest 7-miejscowy?

Konserwacja i naprawy

Koszty utrzymania to najważniejsza cecha, która pozwala ocenić niezawodność każdego samochodu. Samochody Mercedesa są zazwyczaj dość skomplikowane, a ich utrzymanie wiąże się z dużymi kosztami. W przypadku G63 i G65 koszty utrzymania i napraw są wysokie i wynoszą około 1500 dolarów rocznie, co jest kwotą wyższą niż w przypadku wielu rywali.

FAQ

Ile miejsc jest w Mercedesie-Benz G63 / G65 AMG?

Mercedes-Benz G63 / G65 AMG to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Wszystkie koła

Jaka jest moc Mercedesa-Benz G63 / G65 AMG i czy ma on turbo?

Mercedes-Benz G63 / G65 AMG ma 536 KM i 560 lb-ft momentu obrotowego. Silnik jest Twin Turbo Premium Unleaded V-8 o pojemności skokowej 5,5 L Układ paliwowy jest: Bezpośredni wtrysk benzyny.

Jak duży prześwit ma Mercedes-Benz G63 / G65 AMG?

7,7 cala ( 19,56 cm )

Jaki typ kół posiada?

Mercedes-Benz G63 / G65 AMG ma aluminiowe przednie koła 20 X 9,5 cala i aluminiowe tylne koła 20 X 9,5 cala.

Czy G63 AMG to dobry samochód?

Mercedes-AMG G 63: Ten samochód jest jednym z tych samochodów, które można kupić tylko dlatego, że chcesz go mieć. Jest to nowoczesny samochód z oldschoolowym ciałem, który może wykonać wszystkie rzeczy, których można oczekiwać od samochodu sportowego. Oferuje poziom obecności na drodze, który jest nieporównywalny z innymi samochodami.

Który jest lepszy G63 czy G65?

Silnik V8 twin-turbo o pojemności 5,5 l ma moc 563 KM. Ten AMG G63 o wysokich osiągach jest nienaturalnie szybki. Silnik 6.0L twin-turbo V12 w G65 AMG produkuje 621 koni mechanicznych i 738 funtów momentu obrotowego. Wszystkie trzy silniki mogą być połączone z automatyczną, 7-biegową skrzynią biegów.

  Mazda Tribute Niezawodność

Ile mil wytrzyma G63?

Wozy G są budowane tak, aby wytrzymać milion mil, podczas gdy samochody krajowe mogą przejechać tylko 200-250 tys. mil. Japońskie/niemieckie samochody mogą osiągnąć 300 tys. Raporty o jeszcze większych przebiegach nie są rzadkością.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z