Mercedes Benz GLB Class Niezawodność

Mercedes jest jednym z niemieckich gigantów i jest znany na całym świecie ze swoich luksusowych samochodów. Klasa GLB Mercedesa zajmuje się 5-drzwiowymi kompaktowymi luksusowymi SUV-ami. Został on niedawno wprowadzony w 2019 roku i ma to samo ekstrawaganckie wnętrze Mercedesa.

Przegląd

Mercedes GLB-Class został właśnie wprowadzony w 2019 roku i ma kilka poziomów wykończenia z modelami AMG, jak również. Dwa poziomy wykończenia obejmują GLB 180, GLB 200 i GLB 250 4MATIC. Układ napędowy obejmuje od silnika turbo o pojemności 1,3 L do największego silnika 2,0 L I4 Turbo.

Niezawodność

Niezawodność jest krytycznym elementem przed zakupem jakiegokolwiek pojazdu przez każdego nabywcę, ponieważ pomaga jednostkom w podjęciu decyzji, czy kupić dany samochód, czy nie. Pojazdy Mercedesa są naprawdę niezawodne, jednak znane są z wysokich kosztów utrzymania. Klasa GLB ma dość przeciętny wynik niezawodności według J.D Power wynoszący 67 na 100.

Bezpieczeństwo

Funkcje bezpieczeństwa zawsze były plusem dla niemieckich pojazdów, ponieważ produkowali oni całkiem bezpieczne samochody ze znaczną liczbą funkcji bezpieczeństwa. Samochody Mercedesa bardzo dobrze wypadają w testach zderzeniowych. Klasa GLB została poddana crash-testom przez NHTSA i uzyskała doskonały wynik 5 na 5 w zakresie bezpieczeństwa. Poza tym, samochody są wyposażone w funkcje bezpieczeństwa, takie jak hamulce przeciwblokujące, poduszki powietrzne, ostrzeżenia przed kolizją itp.

Stopa amortyzacji

Wartość odsprzedaży jest dodatkowo istotnym czynnikiem w określaniu niezawodności pojazdu. Pojazdy marki Mercedes zazwyczaj dobrze się starzeją, co sprawia, że zachowują swoją wartość. Normalne pojazdy Mercedesa tracą na wartości około 45% po 5 latach, a klasa GLB traci na wartości około 62% po 5 latach, co jest dość wysoką wartością w porównaniu z innymi modelami Mercedesa.

  Hyundai Nexo Niezawodność

Konserwacja i naprawy

Koszty utrzymania to najważniejsza cecha, która pozwala ocenić niezawodność każdego samochodu. Samochody Mercedesa są zazwyczaj bardzo skomplikowane, a ich konserwacja jest bardzo kosztowna. Klasa GLB ma wysokie koszty utrzymania i napraw, wynoszące około 900 dolarów rocznie, które są wyższe niż u wielu jej rywali.

FAQ

Czy Mercedes-Benz GLB-Class to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Mercedes-Benz GLB-Class to samochód z napędem na przednie koła.

Ile jest miejsc siedzących w Mercedesie-Benz GLB-Class?

Mercedes-Benz GLB-Class to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Mały SUV 2WD

Ile koni mechanicznych ma Mercedes-Benz GLB-Class i czy ma turbo?

Mercedes-Benz GLB-Class ma 221 KM mocy i 258 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Intercooled Turbo Premium Unleaded I-4 o pojemności skokowej 2.0 L Układ paliwowy to: Gasoline Direct Injection.

Jaki typ kół posiada?

Mercedes-Benz GLB-Class ma przednie koła aluminiowe 18 X 7,5 cala i tylne koła aluminiowe 18 X 7,5 cala.

Czy GLB jest lepszy od GLC?

Mercedes-Benz GLC jest bardziej okrągły niż GLB. GLC jest droższy, ale GLB ma więcej miejsca na ładunek i więcej miejsc siedzących. Jest też najtańszy z tych dwóch modeli.

Ile kilometrów powinien przejechać Mercedes-Benz GLB?

Mercedes GLB może trwać średnio 13-17 lat przy prawidłowej konserwacji. Mercedes może wytrzymać od 200 000 do 250 000 mpg zanim będzie wymagał poważnych napraw. Jest to oparte na średnim rocznym przebiegu 15.000 km.

  Które Mercedesy mają cyfrową deskę rozdzielczą

Czy Mercedes GLB to dobry zakup?

SUV Mercedes-Benz GLB to świetny wybór. GLB to dobry SUV, z doskonałą oszczędnością paliwa i komfortową jazdą. Dobrze się prowadzi, mimo że nie jest tak sportowy i kompaktowy jak inne luksusowe kompaktowe SUV-y. Wnętrze GLB jest dobrze zbudowane i stylowe, z przestronnymi, wygodnymi siedzeniami i dużą ilością miejsca na ładunek.

Czy Mercedes-Benz GLB ma 7 miejsc siedzących?

Tak, Mercedes-Benz GLA jest samochodem 7-miejscowym. Rodzinny SUV Mercedes GLB ma wystarczająco dużo miejsca dla siedmiu osób. Mercedes GLB jest mniejszy niż Land Rover Discovery Sport czy Skoda Kodiaq, a może pomieścić siedem osób.

Czy GLB jest średniej wielkości SUV-em?

Mercedes-Benz GTL z 2021 roku to mały luksusowy SUV, który mieści pięć osób. Trzeci rząd siedzeń można dodać, aby zwiększyć pojemność dla maksymalnie dwóch dodatkowych (bardzo małych) osób. Istnieją trzy poziomy modelu GLB: GLB 250 4Matic, GLB 250 4Matic i AMG GLB35.

Z czym można porównać Mercedesa GLB?

GLB jest porównywalny z BMW X1. Jest mniejszy niż Audi Q3, Volvo V90 Cross Country i Kia Niro.

Czy GLB ma szyberdach?

2021 Mercedes-Benz GLB: ten model Mercedes-Benz, najnowszy dodatek w gamie Mercedes-Benz, oferuje również panoramiczny dach przesuwny jako opcję we wszystkich wersjach wyposażenia.

Czy GLB ma podgrzewane siedzenia?

Tak, GLB ma podgrzewane siedzenia. W standardowej konfiguracji GLB może pomieścić pięć osób. W standardowej konfiguracji GLB może pomieścić pięć osób, ale oferuje również trzeci rząd, który można wykorzystać, aby zwiększyć pojemność do siedmiu. Do wyboru są: tapicerka skórzana, podgrzewane fotele przednie z wentylacją i podgrzewaniem, fotele przednie z masażem oraz podgrzewana kolumna kierownicy.

  Czy Porsche mają dobre silniki?

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z