Mercedes Benz GLC Class Niezawodność

Mercedes jest jednym z niemieckich gigantów motoryzacyjnych i jest dobrze znany na całym świecie ze swoich ekstrawaganckich pojazdów. Klasa GLC Mercedesa zajmuje się luksusowymi subkompaktowymi SUV-ami i modelami SUV Coupe. Klasa ta jest odpowiednikiem Klasy C Mercedesa.

Przegląd

Mercedes GLC-Class został po raz pierwszy zaprezentowany w 2015 roku i cieszy się sporą sławą. Samochód występuje w wielu poziomach wykończenia, dwóch kształtach nadwozia i jest też wiele różnych układów napędowych do wyboru dla każdego. Jest również model hybrydowy obecny. Wariant z silnikiem benzynowym jest wyposażony w silnik 2.0 L turbo, ale są różne warianty posiadające więcej funkcji.

Niezawodność

Niezawodność jest krytycznym elementem przed zakupem jakiegokolwiek pojazdu przez każdego nabywcę, ponieważ pomaga jednostkom w podjęciu decyzji, czy kupić dany samochód, czy nie. Pojazdy Mercedesa są niezawodne, jednak znane są z wysokich kosztów utrzymania. Klasa GLC ma całkiem dobry wynik niezawodności 78 na 100 według J.D Power.

Bezpieczeństwo

Funkcje bezpieczeństwa zawsze były plusem niemieckich pojazdów, ponieważ produkują one całkiem bezpieczne samochody ze znaczną liczbą funkcji bezpieczeństwa. Samochody Mercedesa bardzo dobrze wypadają w testach zderzeniowych. Klasa GLC została przetestowana przez IIHS i NHTSA i otrzymała świetną ocenę bezpieczeństwa. Samochód jest również wyposażony w wiele funkcji bezpieczeństwa, takich jak monitorowanie martwego pola, ostrzeganie przed kolizją, hamulce awaryjne itp.

Stopa amortyzacji

Wartość odsprzedaży jest dodatkowo istotnym czynnikiem w określaniu niezawodności pojazdu. Pojazdy marki Mercedes zazwyczaj starzeją się całkiem dobrze, co sprawia, że zachowują swoją wartość. Normalne pojazdy Mercedesa tracą na wartości około 45% po 5 latach, a Klasa GLC traci na wartości około 52% po 5 latach, co jest niemal standardem dla wielu pojazdów Mercedesa.

  Które Mercedesy mają zdalny start?

Konserwacja i naprawy

Koszty utrzymania to najważniejsza cecha, która pozwala ocenić niezawodność każdego samochodu. Samochody Mercedesa są zazwyczaj dość skomplikowane, a ich utrzymanie kosztuje bardzo dużo. Klasa GLC ma wysokie koszty utrzymania i napraw, wynoszące prawie 1000 dolarów rocznie, co jest dość wysoką wartością w porównaniu z wieloma rywalami.

FAQ

Czy Mercedes-Benz GLC-Class to samochód z napędem na przednie, tylne czy wszystkie koła?

Mercedes-Benz GLC-Class to samochód z napędem na tylne koła.

Ile jest miejsc siedzących w Mercedesie-Benz GLC-Class?

Mercedes-Benz GLC-Class to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Mały SUV 2WD

Ile koni mechanicznych ma Mercedes-Benz GLC-Class i czy ma turbo?

Mercedes-Benz GLC-Class ma 255 KM i 273 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Intercooled Turbo Premium Unleaded I-4 o pojemności skokowej 2.0 L Układ paliwowy to: Gasoline Direct Injection.

Jak duży jest bagażnik w Mercedesie-Benz GLC-Class?

61,3 stóp sześciennych ( 1,736 m3 )

Jak duży prześwit ma Mercedes-Benz Klasy GLC?

5,9 cala ( 14,99 cm )

Jaki typ kół posiada samochód?

Mercedes-Benz GLC-Class ma aluminiowe koła przednie 18 X 8 cali i aluminiowe koła tylne 18 X 8 cali.

Który rocznik Mercedesa GLC jest najlepszy?

  • 2019 Mercedes-Benz AMG GLC 63.
  • 2018 Mercedes-Benz AMG GLC 63.
  • 2019 Mercedes-Benz GLC 350e.
  • 2018 Mercedes-Benz GLC 350e.
  • 2017 Mercedes GLC klasa coupe.
  • 2018 Mercedes Benz AMG GLC 63.
  • 2018 Mercedes-Benz AMG GLC 43.
  • 2016 Mercedes-Benz GLC Class.
  Hyundai Veracruz Niezawodność

Jak długo wytrzymują opony do Mercedesa GLC?

Przeciętna żywotność opony wynosi 3 lata, jeśli jeździsz stałym stylem jazdy i przejeżdżasz około 12 000-15 000 mil rocznie. Jeśli przejeżdżają Państwo mniej niż 12 000 m/rok, może to potrwać dłużej. Jeśli Państwa styl jazdy jest bardziej agresywny, będzie on krótszy.

Jaki jest najbardziej niezawodny model Mercedes-Benz?

Klasa GLC, znana wcześniej jako GLK, to ostatni Merc na tej liście. Klasa GLC jest dostępna w wersji tradycyjnej i „coupe”, z różnymi silnikami, od wydajnego czterocylindrowca, po głośne, podwójnie turbodoładowane, V6. Każdy znajdzie tu wariant dla siebie.

Czy warto kupić Mercedesa GLC?

Luksusowy kompaktowy SUV Mercedes-Benz GLC 300 jest warty obejrzenia, jeśli szukasz czegoś małego i luksusowego. Ceny GLC 300 zaczynają się od 43 200 dolarów Choć może się to wydawać wysokie jak na małego SUV-a, Mercedes oferuje więcej niż wystarczająco dużo wartości, by cena była tego warta.

Który jest lepszy Mercedes GLC czy Audi Q5?

GLC 300 vs Q5 różni się w najważniejszy sposób. Wynika to z różnorodności opcji jednostek napędowych dostępnych w nowym Mercedesie-Benz GLC-Class. Podstawowy SUV GLC 300 wyposażony jest w 2,0-litrowy silnik turbo-cztery o mocy 255 KM i 273 lb.ft. Nabywcy SUV-ów GLC mogą wybierać pomiędzy układem napędowym RWD lub 4MATIC AWD. Dostępna jest również dziewięciobiegowa automatyczna skrzynia biegów.

Który jest lepszy GLC czy GLE?

Nowy Mercedes-Benz GLC i GLE to niezwykle mocne i wydajne pojazdy klasy średniej SUV. Oba modele mają wspólną jednostkę napędową Intercooled Turbo Premium unleaded I-4 2.0 L/121. GLE ma większą siłę uciągu niż GLC. GLE może holować do 7,700 lbs, podczas gdy GLC jest ograniczony do 3,500.

  Volvo vs. Mercedes: Niezawodność

Który jest lepszy BMW X3 czy Mercedes GLC?

Testy MotorTrend wykazały, że GLC przewyższa X3 pod względem przyspieszenia i hamowania. X3 xDrive30i przyspieszał od 0-60 mph w 6,3 sekundy. GLC300 z 2017 roku, które mieliśmy przez rok, było w stanie zrobić to samo w 6,9 sekundy. Modelowi z 2020 roku zajęło to jednak tylko 5,4 sekundy.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z