Mercedes Benz GLE Class Niezawodność

Będąc niemieckim producentem samochodów, Mercedes jest jedną z najbardziej luksusowych, premium i niezawodnych marek na rynku od ponad stu lat. Klasa GLE obejmuje luksusowe SUV-y średniej wielkości, które są odpowiednikiem Klasy E. Klasa GLE jest większa od Klasy GLC i mniejsza od Klasy GLS.

Przegląd

Klasa GLE jest produkowana od 1997 roku i obecnie jest to już 4 generacja tej serii. SUV-y wyposażone są w różne układy napędowe i wiele udogodnień, takich jak standardowy system AWD. W serii znajduje się również model hybrydowy.

Niezawodność

Niezawodność jest często omawiana jako jedna z głównych obaw nabywców przed zakupem jakiegokolwiek pojazdu. Mercedes był na rynku i wyrobił sobie markę, ale te niezwykle luksusowe samochody mają również wysokie koszty utrzymania. Samochody Klasy GLE są bardzo solidne i mają ocenę niezawodności 78 na 100 według J.D Power.

Bezpieczeństwo

Czynnik bezpieczeństwa jest częścią niezawodności i dla wielu osób jest to czynnik decydujący o zakupie. Mercedes, podobnie jak inne niemieckie samochody, ma reputację świetnego środka bezpieczeństwa. Klasa GLE została poddana crash-testom przez IIHS i NHTSA i oba te instytuty przyznały tej serii doskonałe oceny.

Amortyzacja

Wskaźnik amortyzacji jest również bardzo ważny dla wielu ludzi, ponieważ jest wiele samochodów, które tracą swoją wartość bardzo szybko. Mercedes ma dobrą reputację w trzymaniu swojej wartości i tracą około 45% swojej pierwotnej wartości po 5 latach. Klasa GLE traci około 60% swojej pierwotnej wartości.

  BMW serii 4 Gran Coupe Niezawodność

Konserwacja i naprawy

Koszty utrzymania są najważniejszym czynnikiem niezawodności samochodów i wiele osób uważa, że samochody Mercedesa kosztują znacznie więcej w ich utrzymaniu niż ich inni rywale w USA. W przypadku samochodów klasy GLE średni koszt obsługi technicznej wynosi około 900 dolarów rocznie.

FAQ

Czy Mercedes-Benz GLE-Class to samochód z napędem na przednią oś, tylną oś czy wszystkie koła?

Mercedes-Benz GLE-Class jest samochodem z napędem na wszystkie koła.

Ile jest miejsc siedzących w Mercedesie-Benz GLE-Class?

Mercedes-Benz GLE-Class to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Mały SUV 4WD

Ile koni mechanicznych ma Mercedes-Benz GLE-Class i czy ma turbo?

Mercedes-Benz GLE-Class ma 255 KM i 273 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Intercooled Turbo Premium Unleaded I-4 o pojemności skokowej 2.0 L Układ paliwowy to: Gasoline Direct Injection.

Jak duży jest bagażnik w Mercedesie-Benz Klasy GLE?

67,8 stóp sześciennych ( 1,92 m3 )

Jak duży prześwit ma Mercedes-Benz Klasy GLE?

7,1 cala ( 18,03 cm )

Jaki typ kół posiada samochód?

Mercedes-Benz GLE-Class ma 19 X 8-calowe aluminiowe koła przednie i 19 X 8-calowe aluminiowe koła tylne.

Z jakimi problemami boryka się Mercedes GLE?

Według naszego najnowszego badania niezawodności, GLE zajął trzecie miejsce w klasie luksusowych SUV-ów. Tylko 18% egzemplarzy GLE miało problemy, przy czym dotyczyły one tylko silnika i układu kierowniczego. Podczas gdy większość z tych samochodów nadal nadawała się do jazdy, dwóch trzecich nie dało się naprawić i wszystkie wymagały minimum tygodnia.

  4MATIC vs 4MATIC+ - różnice, zalety i wady

Jak długo będzie służył Mercedes GLE?

Mercedes Benz GLE, niezawodny SUV średniej wielkości, może wytrzymać od 200 000 do 250 000 mil, jeśli jest odpowiednio konserwowany i prowadzony ostrożnie. Odpowiada to 13-17 latom użytkowania, jeśli przejeżdżasz 15,000 mil rocznie.

Czy warto kupić Mercedesa GLE?

Luksusowy samochód Mercedes klasy GLE z 2022 roku to łatwa rekomendacja. Zapewnia wyjątkową moc i osiągi. Należy do najbardziej komfortowych i luksusowych pojazdów w swojej klasie. Ten pojazd z pewnością przypadnie do gustu, niezależnie od poziomu wykończenia.

Czy 9G-Tronic jest dobry?

Zautomatyzowana skrzynia biegów Mercedes-Benz 9G-TRONIC to jedna z najbardziej atrakcyjnych propozycji. Dzięki automatycznej skrzyni biegów 9GTRONIC jazda staje się płynniejsza i bardziej efektywna. Mercedes-Benz wprowadza nową innowację, która zwiększy osiągi, komfort i wydajność.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z