Mercedes-Benz Klasa M – niezawodność

Będąc niemieckim producentem samochodów, Mercedes jest jedną z najbardziej luksusowych, premium i niezawodnych marek na rynku od ponad stu lat. Klasa M obejmuje średniej wielkości luksusowe SUV-y, które są odpowiednikiem Klasy E. Klasa M została zastąpiona przez Klasę GLE w 2015 roku.

Przegląd

Klasa M jest w produkcji od 1997 roku, a ostatni raz nomenklatura M-Class była używana w SUV-ach trzeciej generacji. Posiada wiele poziomów wykończenia i układów napędowych, od silnika 3.5 L do najszybszego wariantu znanego jako ML63, który posiada silnik 5.5 L V8 Biturbo.

Niezawodność

Niezawodność jest często omawiana jako jedna z głównych obaw kupujących przed zakupem jakiegokolwiek pojazdu. Mercedes był na rynku i odcisnął swoje piętno, ale te niezwykle luksusowe samochody mają również wysokie koszty utrzymania. Samochody Klasy M były dość solidne i mają wynik niezawodności 78 na 100 według J.D Power.

Bezpieczeństwo

Czynnik bezpieczeństwa jest częścią niezawodności i dla wielu osób jest to również czynnik decydujący o zakupie. Mercedes, tak jak inne niemieckie samochody, ma reputację świetnego środka bezpieczeństwa. Klasa M została poddana crash-testom przez IIHS i NHTSA i oba te instytuty przyznały tej serii doskonałe oceny.

Stopa amortyzacji

Stopa amortyzacji jest również bardzo ważna dla wielu ludzi, ponieważ jest wiele samochodów, które tracą swoją wartość bardzo szybko. Mercedes ma dobrą reputację w trzymaniu swojej wartości i tracą około 45% swojej pierwotnej wartości po 5 latach. Klasa M traci około 60% swojej oryginalnej wartości.

  Lotus Elise Niezawodność

Konserwacja i naprawy

Koszt utrzymania jest najważniejszym czynnikiem niezawodności samochodów i wiele osób uważa, że samochody Mercedesa kosztują znacznie więcej w ich utrzymaniu niż ich inni rywale w USA. W przypadku samochodów klasy M średni koszt utrzymania wynosi około 900 dolarów rocznie.

FAQ

Ile miejsc jest w Mercedesie-Benz klasy M?

Mercedes-Benz M-klasa to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Napęd na wszystkie koła

Jaka jest moc Mercedesa-Benz klasy M i czy ma on turbo?

Mercedes-Benz klasy M ma 200 koni mechanicznych i 369 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Twin Turbo Diesel I-4 o pojemności skokowej 2.1 L. Układ paliwowy to: Diesel Direct Injection.

Jaki typ kół posiada ten samochód?

Mercedes-Benz M-class ma przednie aluminiowe koła 18 X 8 cali i tylne aluminiowe koła 18 X 8 cali.

Jak długo wytrzyma Mercedes M-klasa?

Mercedes-Benz ML350 SUV to solidny SUV, który może wytrzymać od 200 000 do 250 000 mil, jeśli jest odpowiednio konserwowany i prowadzony ostrożnie. Mercedes ML350 będzie służył od 13 do 17 lat, jeśli będzie odpowiednio konserwowany.

Co oznacza klasa M w Mercedesie?

Mercedes-Benz produkuje luksusowego SUV-a Mercedes-Benz GLE-Class od 1997 roku. Jest to średniej wielkości luksusowy SUV, który plasuje się pomiędzy Klasą GLC, która bazuje na Klasie C, a Klasą GLS. Ta ostatnia dzieli z nią platformy.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z