Mercedes-Benz Klasa R Niezawodność

Mercedes jest jednym z niemieckich gigantów i jest znany na całym świecie ze swoich luksusowych samochodów. Klasa R Mercedesa zajmuje się pojazdami MPV dla dodatkowych pasażerów i przestrzeni ładunkowej. Został on wycofany z produkcji, ale samochód jest nadal dobrą opcją jako używany Mercedes.

Przegląd

Mercedes Klasy R został wprowadzony w 2006 roku i ma kilka poziomów wykończenia z modelami AMG, jak również. Samochód występuje w wielu wariantach napędowych od silnika 3.0 L do maksymalnie 6.2 L.

Niezawodność

Niezawodność jest krytycznym elementem przed zakupem jakiegokolwiek pojazdu przez każdego nabywcę, ponieważ pomaga jednostkom w podjęciu decyzji, czy kupić dany samochód, czy nie. Pojazdy Mercedesa są naprawdę niezawodne, jednak znane są z wysokich kosztów utrzymania. Klasa R ma całkiem dobrą ocenę niezawodności według J.D Power z 4 gwiazdek na 5.

Bezpieczeństwo

Funkcje bezpieczeństwa zawsze były plusem niemieckich pojazdów, ponieważ produkowały one całkiem bezpieczne samochody ze znaczną liczbą funkcji bezpieczeństwa. Samochody Mercedesa bardzo dobrze wypadają w testach zderzeniowych. Klasa R została przetestowana przez IIHS i otrzymała świetne wyniki. Poza tym, samochody są wyposażone w funkcje bezpieczeństwa, takie jak poduszki powietrzne, elektroniczna kontrola stabilności, hamulce przeciwblokujące itp.

Stopa amortyzacji

Wartość odsprzedaży jest dodatkowo istotnym czynnikiem w określaniu niezawodności pojazdu. Pojazdy marki Mercedes zazwyczaj dobrze się starzeją, co sprawia, że zachowują swoją wartość. Normalne pojazdy Mercedesa tracą na wartości około 45% po 5 latach, a Klasa R jest starym samochodem, więc jej amortyzacja nie ma większego znaczenia.

  Czy Mercedes produkuje hybrydowego sedana?

Konserwacja i naprawy

Koszty utrzymania to najważniejsza cecha, która pozwala ocenić niezawodność każdego samochodu. Samochody Mercedesa są zazwyczaj dość skomplikowane i ich utrzymanie kosztuje bardzo dużo. Klasa R ma wysokie koszty utrzymania i napraw, wynoszące około 900 dolarów rocznie, co jest kwotą wyższą niż w przypadku wielu jej rywali.

FAQ

Czy Mercedes-Benz R-klasa to samochód z napędem na przednie, tylne czy wszystkie koła?

Mercedes-Benz R-klasa to samochód z napędem na wszystkie koła.

Ile miejsc siedzących mieści się w Mercedesie-Benz klasy R?

Mercedes-Benz R-klasa to samochód z 6 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: 4WD Sport Utility Vehicle.

Jaka jest moc Mercedesa-Benz klasy R i czy ma on turbo?

Mercedes-Benz R-klasa ma 302 KM mocy i 273 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to gazowe V6 o pojemności skokowej 3.5L/ Układ paliwowy to: Bezpośredni wtrysk paliwa.

Jak duży jest bagażnik w Mercedesie-Benz Klasy R?

87,3 stóp sześciennych ( 2,472 m3 )

Jak duży prześwit ma Mercedes-Benz Klasy R?

5,8 cala ( 14,73 cm )

Jaki typ kół posiada samochód?

Mercedes-Benz R-klasa ma aluminiowe koła przednie 19 x 8,0 cali i aluminiowe koła tylne 19 x 8,0 cali.

Czy Mercedes R350 jest niezawodny?

Ocena niezawodności Mercedesa-Benz R350 wynosi 2,5 na 5,0. To daje mu 11 miejsce wśród 19 luksusowych, pełnowymiarowych SUV-ów. Średni roczny koszt naprawy pojazdu wynoszący 1 153 USD świadczy o niskich kosztach posiadania.

Kiedy Mercedes Klasy R został wycofany z produkcji?

Sprzedaż Klasy R nadal spadała i Klasa R została wycofana z produkcji na rynku północnoamerykańskim w 2012 roku, a w Europie w 2013 roku. R-Klasa została również wycofana z produkcji dla innych rynków w Europie i Europie w 2013 roku, z wyjątkiem Chin, gdzie R-Klasa cieszyła się dużą popularnością. Klasa R została zastąpiona przez Mercedes-Benz Metris na rynku północnoamerykańskim.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z