Mercedes-Benz nie chce zapalić – przyczyny i jak to naprawić

Mercedes jest obecnie jedną z najbardziej znanych marek na rynku, ponieważ samochody tej marki wyznaczają standardy dla innych marek. Niezależnie od tego, czy jest to Klasa A, czy też najwyższej klasy Maybach S, Mercedes jest samochodem, który emanuje jakością, wyrafinowaniem i technologią, a także znajduje się w ścisłej czołówce najbezpieczniejszych samochodów na rynku.

Żaden samochód nie jest jednak bezbłędny, co oznacza, że nawet w Mercedesie wiele rzeczy może pójść nie tak. Ponieważ są one tak złożone, niezliczone rzeczy mogą pójść źle, ale prawdopodobnie najgorsze są te, kiedy nie można nawet uruchomić samochodu. Oznacza to, że Twój luksusowy Mercedes może również pozostawić Cię na pastwę losu, ale większość z tych problemów można rzeczywiście naprawić.

Jeśli więc Twój Mercedes-Benz nie chce odpalić, powiemy Ci, co zrobić! Powody, dla których Twój Mercedes nie chce odpalić są zazwyczaj związane z akumulatorem, bezpiecznikiem, przekaźnikami, problemami z układem paliwowym, problemami z rozrusznikiem, problemami ze świecami zapłonowymi, problemami z alternatorem lub słabą baterią w pilocie.

Będziemy teraz iść dogłębnie o wszystkich tych problemów i powiedzieć, jak można je naprawić. Jeśli więc Twój Mercedes nie chce zapalić, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Problemy z baterią

Liczne problemy z akumulatorem mogą spowodować, że Twój Mercedes nie chce zapalić, ale najczęstsze z nich to słaby akumulator, wyczerpany akumulator lub korozja na zaciskach akumulatora. Najlepszą rzeczą jaką możesz zrobić jest sprawdzenie baterii multimetrem, jeśli bateria odczytuje między 12 a 13 woltów, wszystko jest w porządku z baterią, jeśli nie, musisz ją wymienić. W przypadku korozji, po odłączeniu akumulatora, należy wyczyścić korozję z dala od zacisków za pomocą sody oczyszczonej.

  Brabus vs Mansory - najlepsze firmy tuningowe dla Mercedesa

Fuse and Relay Issues

Bezpieczniki i przekaźniki mają za zadanie utrzymywać system elektryczny w bezpiecznym stanie w przypadku zwarcia lub gdy akumulator wysyła zbyt dużo energii. Oznacza to, że należy je sprawdzić zaraz po sprawdzeniu akumulatora, ponieważ spalony bezpiecznik jest często powodem, dla którego samochód nie chce zapalić. Wymieniając bezpiecznik, upewnij się, że zastąpisz go bezpiecznikiem o takim samym natężeniu prądu.

Problemy z układem paliwowym

Innym dość powszechnym powodem, dla którego samochód nie chce zapalić jest awaria pompy paliwowej. W związku z tym, upewnij się, że włączyłeś zapłon (jeśli to możliwe) i powinieneś być w stanie usłyszeć, jak pompa paliwowa się włącza. Jeśli nic nie słychać, pompa paliwowa jest martwa. Również, jeśli twój samochód ma adapter zaworu Schradera, powinieneś sprawdzić, czy poziom PSI w zbiorniku paliwa wynosi około 60PSI, jeśli nie, to ciśnienie w zbiorniku paliwa nie jest stałe i może spowodować, że twój samochód nie wystartuje lub przeciągnie się po uruchomieniu.

Problemy z silnikiem rozrusznika

Niektórzy mechanicy Mercedesa powiedzą Ci, że rozrusznik jest zaprojektowany tak, aby trwał od 100 000 do 150 000 mil, więc jeśli Twój samochód nie chce ruszyć z przebiegiem 100 000 do 150 000 mil na zegarze, to może być powód. Podczas przekręcania kluczyka w stacyjce, jeśli usłyszysz dźwięki klikania bez uruchamiania silnika, prawdopodobnie winny jest silnik rozrusznika i powinien on zostać wymieniony.

Problemy ze świecami zapłonowymi

Świece zapłonowe nie są często wadliwe w większości samochodów, ale połączenia świec są. Najlepszą rzeczą do zrobienia jest sprawdzenie świec zapłonowych, kiedy tylko możesz i jeśli jedna z nich jest luźna, upewnij się, że podłączyłeś ją ponownie prawidłowo. Ponadto, jeśli jedno z połączeń jest złe, będziesz musiał wymienić związaną z nim część.

  Mercedes E450 - wszystko, co musisz wiedzieć

Problemy z alternatorem

Zadaniem alternatora jest ładowanie akumulatora podczas jazdy, co oznacza, że gdy akumulator jest wyczerpany, ale nie jest jeszcze stary, Twoim pierwszym problemem powinien być alternator. Nawet jeśli wymienisz baterię, będzie ona ponownie wyczerpana, ponieważ wadliwy alternator nie będzie w stanie jej naładować. Jeśli rzeczywiście nie powiedzie się, wymiana go na nowy zawsze będzie najlepszym rozwiązaniem, ponieważ nie chcesz, aby twój samochód umarł na ciebie.

Weak Key Fob Battery

Jeśli Twój Mercedes jest wyposażony w technologię bezkluczykową, Twój pilot musi mieć wystarczającą baterię, aby samochód mógł upewnić się, że klucz jest wewnątrz pojazdu, gdy chce uruchomić samochód. Jeśli bateria jest słaba, samochód nie będzie w stanie wykryć klucza, a tym samym nie pozwoli na uruchomienie samochodu. Aby temu zaradzić, możesz wymienić baterię lub jeśli twój kluczyk ma ostrze, po prostu uruchomić samochód ręcznie.

Sekcja FAQ.

Czy samochody marki Mercedes są niezawodne?

Samochody marki Mercedes są zwykle w średniej części rynku samochodowego, jeśli chodzi o niezawodność, co jest raczej wstydem, ponieważ są to naprawdę doskonałe samochody w wielu innych aspektach. Dzieje się tak dlatego, że Mercedes produkuje skomplikowane samochody, które są wyposażone we wszystkie rodzaje technologii i funkcji i po prostu jest zbyt wiele rzeczy, które mogą pójść źle.

Ponadto Mercedes jest marką, która lubi innowacje, co oznacza, że często wychodzą z nowymi technologiami, które czasami nie są w najnowszych stadiach rozwoju. Jeśli połączysz to z faktem, że nowi właściciele samochodów Mercedes mają tendencję do utrzymywania swoich samochodów aż do wyczerpania gwarancji oznacza to, że Mercedes nie jest zbytnio spieprzony o tworzenie najbardziej niezawodnych samochodów na rynku.

  Mercedes-Benz Klasa GLA - niezawodność

Jak długo może trwać Mercedes?

Jedno jest pewne, Mercedes produkuje samochody, które mogą trwać naprawdę długo, ponieważ jest to coś, co większość właścicieli Mercedesów kocha w Mercedesie. Można znaleźć modele Mercedesa, które mają nawet milion mil na liczniku, co jest imponujące.

Z pewnością współczesne modele Mercedesa nie są zbudowane tak długo, jak to, ale powinny być w stanie zrobić 200,000 mil, jeśli wziąć przyzwoitą opiekę nad nimi.

Co zrobić, gdy samochód zostawia cię na lodzie?

Jeśli nie możesz uruchomić samochodu i kontynuować jazdy, pamiętaj o włączeniu świateł awaryjnych, odsunięciu się od drogi, odwróceniu kół od strony drogi, wezwaniu pomocy i pozostaniu wewnątrz samochodu. Jeśli masz kamizelkę odblaskową, pamiętaj o jej założeniu, a także o umieszczeniu trójkąta ostrzegawczego w miejscu, w którym inni kierowcy mogą go zobaczyć.

Staraj się być zawsze widoczny dla innych kierowców, co oznacza, że nie powinieneś parkować w połowie zakrętu, jeśli nie jest to konieczne.

Reasons your Mercedes might struggle starting

Related Terms to Mercedes-Benz won’t start

Mercedes-Benz nie startuje
Dlaczego mój samochód nie startuje
Dlaczego nie jest mój samochód zaczynając
Samochód nie startuje
Samochód nie włącza się
Silnik nie chce się obrócić
Starter nie obraca silnika
Applicable Models

Modele Mercedes-Benz

Klasa A
Klasa B
Klasa C
Klasa E
S-CLASS
CLA-CLASS
CLS-CLASS
CLK-CLASS
CL-CLASS
SLK
SL
R-CLASS
GLA-CLASS
M-CLASS
GL-CLASS
G-CLASS

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z