Mercedes Benz SL Class Niezawodność

Mercedes jest jednym z niemieckich gigantów i jest znany na całym świecie ze swoich luksusowych samochodów. Klasa SL obejmuje samochody sportowe typu grand touring i roadstery, które są dwumiejscowe. Klasa SL została niedawno wycofana z oferty Mercedes-Benz i obecnie jest sprzedawana wyłącznie pod marką Mercedes-AMG.

Przegląd

Klasa SL jest już dość stara i po raz pierwszy została wprowadzona w 1954 roku. Ostatnią generacją Klasy SL pod znaczkiem Benz była 6. generacja o nazwie R231, a sprzedawane modele to SL450 i SL550.

Niezawodność

Niezawodność jest krytycznym elementem przed zakupem jakiegokolwiek pojazdu przez każdego nabywcę, ponieważ pomaga jednostkom w podjęciu decyzji, czy kupić dany samochód, czy nie. Pojazdy Mercedesa są niezawodne, jednak znane są z wysokich kosztów utrzymania. Klasa SL była przyzwoita w swojej ocenie niezawodności i J.D Power dała ocenę niezawodności 3,5 na 5,0.

Bezpieczeństwo

Funkcje bezpieczeństwa zawsze były plusem dla niemieckich pojazdów, ponieważ robili całkiem bezpieczne samochody ze znaczną liczbą funkcji bezpieczeństwa. Samochody Mercedesa bardzo dobrze wypadają w testach zderzeniowych. Klasa SL nie została poddana crash-testom ze względu na swoją ekskluzywność. Posiada jednak wiele funkcji bezpieczeństwa, takich jak ostrzeganie przed kolizją z przodu, automatyczne hamulce awaryjne, Mercedes Pre-Safe itp.

Amortyzacja

Wartość odsprzedaży jest dodatkowo istotnym czynnikiem w określaniu niezawodności pojazdu. Pojazdy marki Mercedes zazwyczaj starzeją się całkiem dobrze, co sprawia, że zachowują swoją wartość. Normalne pojazdy Mercedesa po 5 latach tracą na wartości około 45%, a Klasa SL po 5 latach traci na wartości około 62%.

  Buick Encore GX Niezawodność

Konserwacja i naprawy

Koszty utrzymania to najważniejsza cecha, która pozwala ocenić niezawodność każdego samochodu. Samochody Mercedesa są zazwyczaj bardzo skomplikowane, a ich utrzymanie kosztuje bardzo dużo. Klasa SL ma wysokie koszty utrzymania i napraw, wynoszące około 1000 dolarów rocznie, co jest dość wysoką wartością w porównaniu z wieloma rywalami.

FAQ

Czy Mercedes-Benz SL-Class to samochód z napędem na przednie, tylne czy wszystkie koła?

Mercedes-Benz SL-Class to samochód z napędem na tylne koła.

Ile miejsc siedzących mieści się w Mercedesie-Benz Klasy SL?

Mercedes-Benz SL-Class to samochód z 2 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Dwa siedzenia

Jaka jest moc Mercedesa-Benz Klasy SL i czy ma on turbo?

Mercedes-Benz SL-Class ma 362 KM i 369 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Twin Turbo Premium Unleaded V-6 o pojemności skokowej 3.0 L Układ paliwowy to: Gasoline Direct Injection.

Jak duży jest bagażnik w Mercedesie-Benz Klasy SL?

8,5 stopy sześciennej ( 0,241 m3 )

Jak duży prześwit ma Mercedes-Benz Klasy SL?

3,7 cala ( 9,4 cm )

Jaki typ kół posiada samochód?

Mercedes-Benz SL-Class ma aluminiowe przednie koła 19 X 8,5 cala i aluminiowe tylne koła 19 X 9,5 cala.

Czy Mercedes SL to dobra inwestycja?

Podczas gdy ceny rosną od wielu lat, nadal istnieje duży potencjał wzrostu w przyszłości. Dla tych, którzy szukają klasycznego samochodu sportowego z lat 90-tych, model R129 jest dobrą inwestycją.

Jak niezawodny jest SL500?

Consumer Reports uznał nowy model SL500 z 2003 roku za najmniej niezawodny samochód sprzedany w 2003 roku. Ale, co ciekawe, okazał się on również samochodem, którego większość klientów kupiłaby go ponownie.

  Jak długo wytrzymują samochody marki Mercedes Benz?

Który Mercedes SL jest najlepszy?

  • 1997-2001 Mercedes-Benz SL 73 AMG®.
  • 2012-2019 Mercedes-Benz SL 65 AMG®
  • 2008-2011 Mercedes-Benz SL 65 AMG® Black Series.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z