Mercedes Benz SLR Class Niezawodność

Mercedes Będąc niemieckim producentem samochodów, Mercedes jest jedną z najbardziej luksusowych, premium i niezawodnych marek na rynku od ponad stu lat. Klasa SLR została stworzona we współpracy z firmą McLaren, w której Mercedes posiadał 30% udziałów. Klasa SLR występowała w wersjach coupe, roadster i speedster.

Overview

Klasa SLR została wprowadzona w 2003 roku i wycofana z produkcji w 2009 roku. Samochody te zostały wykonane na niską skalę i są one nadal bardzo rzadkie. Samochody posiadają 5.4 L doładowany silnik V8, który produkuje kolosalną ilość 617 koni mechanicznych i może przyspieszyć od 0 do 60 mph w zaledwie 3.4 sekundy.

Niezawodność

Niezawodność jest krytycznym elementem przed zakupem jakiegokolwiek pojazdu przez każdego nabywcę, ponieważ pomaga jednostkom w podjęciu decyzji, czy kupić dany samochód, czy nie. Pojazdy Mercedesa są niezawodne, jednak znane są z wysokich kosztów utrzymania. Klasa SLR dość rzadko oceniana jest jako niezawodna.

Bezpieczeństwo

Funkcje bezpieczeństwa zawsze były plusem dla niemieckich pojazdów, ponieważ produkowali oni całkiem bezpieczne samochody ze znaczną liczbą funkcji bezpieczeństwa. Samochody Mercedesa bardzo dobrze wypadają w testach zderzeniowych. Klasa SLK nie została poddana crash-testom, ale posiada wiele funkcji bezpieczeństwa, takich jak przeciwblokujące hamulce, poduszki powietrzne, elektroniczny system stabilizacji, itp.

Stopa amortyzacji

Wartość odsprzedaży jest dodatkowo istotnym czynnikiem w określaniu niezawodności pojazdu. Pojazdy marki Mercedes zazwyczaj starzeją się całkiem dobrze, co sprawia, że zachowują swoją wartość. Normalne pojazdy Mercedesa tracą na wartości około 45% po 5 latach, a Klasa SLR jest rzadkim samochodem, więc jej amortyzacja nie ma większego znaczenia.

  Mercedes-Benz Klasa GLA - niezawodność

Konserwacja i naprawy

Koszty utrzymania to najważniejsza cecha, która pozwala ocenić niezawodność każdego samochodu. Samochody Mercedesa są zazwyczaj dość skomplikowane, a ich utrzymanie kosztuje bardzo dużo. Klasa SLR ma wysokie koszty utrzymania i napraw, wynoszące około 1000 dolarów rocznie, co jest dość wysokie w porównaniu z wieloma rywalami.

FAQ

Czy Mercedes-Benz SLR-Class to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Mercedes-Benz SLR-class to samochód z napędem na tylne koła.

Ile miejsc siedzących mieści się w Mercedesie-Benz klasy SLR?

Mercedes-Benz klasy SLR to samochód z 2 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Dwumiejscowy

Jaka jest moc Mercedesa-Benz klasy SLR i czy ma on turbo?

Mercedes-Benz SLR-class ma 617 KM i 575 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to gazowe V8 o pojemności skokowej 5.5L/ Układ paliwowy to SEFI.

Jak duży jest bagażnik w Mercedesie-Benz klasy SLR?

7.2 stóp sześciennych ( 0.204 m3 )

Jak duży prześwit ma Mercedes-Benz klasy SLR?

4,0 cale ( 10,16 cm )

Jaki typ kół posiada samochód?

Mercedes-Benz SLR-class ma przednie aluminiowe koła 19 x 9,0 cala i tylne aluminiowe koła 19 x 11,5 cala.

Co jest takiego wyjątkowego w Mercedesie SLR?

Mercedes twierdzi, że SLR był pierwszym samochodem produkcyjnym z monokoką z włókna węglowego i pierwszym, który miał przednią strukturę zderzeniową z włókna węglowego. Był to również pierwszy samochód, w którym zastosowano wewnętrznie skonstruowany silnik AMG V8.

Czy SLR McLaren jest supersamochodem?

Mercedes-Benz SLR McLaren, samochód o wysokich osiągach, który inspirował się przeszłością i został stworzony, aby trwać; był to supersamochód, jak również grand tourer!

  Niezawodność Bentley Brooklands

Czy Mercedes jest właścicielem McLarena?

Ron Dennis był najbliższym właścicielem McLarena przez większość czasu jego istnienia. Podczas jego rządów Mercedes-Benz, Daimler Motors, posiadał największe udziały w firmie. Ich udziały zostały sprzedane w 2011 roku, a McLaren odrodził się jako niezależna firma motoryzacyjna.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z